Aktualności

Wydarzenia i aktualności

Z pewnością wiesz, że w życiu nie ma ‘przypadków’. Dzieje się to, co miało się wydarzyć, w zgodzie z planem twojej duszy oraz Boskim planem. Z tego właśnie powodu kolejne osoby, które spotykam w swojej pracy terapeutycznej powtarzają: ‘coś mnie do ciebie przywiodło’… I to jest początek cudów… Stwórca kieruje ludzkimi drogami, byśmy mogli świadomie wykorzystać szansę do bycia szczęśliwymi. Najwyższy jest bowiem non-dualną bezwarunkową miłością, która pragnie widzieć ciebie żyjącego w duchowej świadomości, w dobrym zdrowiu, miłości oraz wszelkim dobrobycie. Dzięki spotkaniom moich bohaterów, wiele w ich życiu odmienia się na dobre. Te prawdziwe historie spotkań z osobami które miałam możliwość wesprzeć - choć czasem niewiarygodne, szokujące lub zaskakujące – rozpoczynają się nie tylko w trakcie osobistych sesji, ale i na szkoleniach. W tym miejscu będziesz mógł sprawdzić kalendarz bieżących webinarów, szkoleń i warsztatów, podczas których dzielę się swoją wiedzą, wskazówkami oraz doświadczeniem z pracy terapeutycznej.

 

 

  • Jare Gody, odrodzenie wiosennej tradycji

     
    Jare Gody, znane również jako Święto Wiosny, to starożytne święto obchodzone przez słowiańskie plemiona zamieszkujące tereny dzisiejszej Polski i sąsiednich krajów. Tradycja ta, głęboko zakorzeniona w przedchrześcijańskich wierzeniach i kultach rolniczych, świętuje nadejście wiosny, odrodzenie przyrody oraz nowy cykl życia. Jare pochodzi od słowa oznaczającego wiosnę lub młodość. Z kolei Gody to słowo używane w dawnych czasach przez Słowian do opisania święta, uroczystości lub okresu obchodów związanych z ważnymi wydarzeniami rolniczymi, religijnymi czy społecznymi.
  • Tajemnice wielkanocnego koszyczka

     
    Wielkanoc to czas głęboko zakorzeniony w tradycji i obchodzony przez chrześcijan na całym świecie jako święto Zmartwychwstania Pańskiego. Jednym z najbardziej kolorowych zwyczajów związanych z sobotą wielkanocną jest święcenie pokarmów, które pobłogosławione są spożywane pierwszego dnia świąt. Ta praktyka pełna symboliki, ma swoje korzenie w dawnych obrzędach i zwyczajach, a każdy ze święconych pokarmów ma swój głęboki symbolizm. Co symbolizują święcone pokarmy?
  • Ze słowiańskim pozdrowieniem na Wielkanoc.

     
    Dawni Słowianie, przed przyjęciem chrześcijaństwa, mieli swoje wiosenne święta i obrzędy, związane z cyklem przyrody, odrodzeniem życia i przywitaniem wiosny. Te święta były okazją do składania sobie życzeń pomyślności, zdrowia, urodzaju i szczęścia. Obchody te pełne były rytuałów mających na celu zapewnienie pomyślności i ochrony, a także magicznych obrzędów związanych z płodnością ziemi i ludzi. Postanowiłam sprawdzić, jakie życzenia mogli składać sobie nasi praprzodkowie w czasie wiosennego przesilenia...
  • U źródeł choroby nazywanej depresją

     
    Prawdą jest, że depresja nie jest chorobą ludzi słabych. Depresja dotyka tych, którzy byli silni zbyt długo. W dzisiejszym świecie, w którym lansuje się model twardziela i supermana – maska dającego sobie ze wszystkim radę jest nie tyle przydatna, co dla niektórych wręcz obowiązkowa. Jeszcze inną maskę wcześniej mogły modelować wzorce rodzinne, dorastanie w domach, gdzie być może nie było miejsca na czułość, troskę i uwagę, za to powtarzano, że „nie można się mazać”, „mężczyźni nie płaczą”, „trzeba być twardym”, „nie płacz, nic się nie stało” – nieświadomie odbierając dzieciom i młodym ludziom prawo do odczuwania emocji i dzielenia się z nimi, do ludzkich słabości, do podejmowania ryzyka, mierzenia się z porażką, wyciągania lekcji z błędów…
  • Dzielimy się wdzięcznością za 2023 rok!

     
    🌟✨ Kochani, czas na chwilę refleksji i podzielenia się tym, za co jesteśmy wdzięczni w mijającym roku. Wdzięczność to magiczne uczucie, które może odmieniać nasze życie i sprawiać, że docenimy to co mamy, jeszcze bardziej. Wdzięczność to inwestycja, bo to za co jesteśmy dzisiaj wdzięczni, może zostać zwielokrotnione i pomnożone mocą uważności Wszechświata. 🙏
  • Świąteczna opowieść o skrzatach...

     
    Polskie podania opowiadają o krośniętach, malutkich ludzikach, które zamieszkiwały pod ziemią, ale zawsze blisko domostw ludzkich, a wyjście na powierzchnię mieli pod łóżkiem lub koło pieca. Z wyglądu niezbyt urodziwe, często bezzębne i o starczych twarzach, ale z charakteru i dobroci serca były ogromnym wsparciem dla gospodarzy. Ubrane również w czerwone kubraczki i czapeczki, pomagały w pracach w polu, oporządzaniu koni i bydła, sprzątaniu izby. Zapłatą dla nich była tłusta śmietana podawana w łupinie orzecha. Jednak kiedy gospodarze zapomnieli o poczęstunku dla małych pomocników – krasnale psociły, hałasowały - potrafiły dokuczać, a nawet odejść i zostawić ludzi samym sobie.
  • Jak słowiańskie Słońce z Bożym Narodzeniem powiązano...

    Szczodre gody – Święto Godowe - God rok – Gody lata (ros.) – God Bóg (ang). - Kolęda

    Nazwa Szczodre Gody ma rodowód prasłowiański – wyraz godъ znaczył pierwotnie ‘rok’, zaś gody to liczba mnoga oznaczająca ‘roki’ (lub dzisiejsze ‘lata’). Szczodre Gody to czas, kiedy jeden rok przechodzi w kolejny i nieprzypadkowo do dzisiaj, w tym właśnie momencie na kole czasu, wypadają obchody Nowego Roku. Także zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem zawdzięczamy w znacznej mierze naszym praprzodkom, choć pochodzą one z czasów na długo przedchrześcijańskich. Dzisiejsze Boże Narodzenie ma swoje korzenie w słowiańskich Szczodrych Godach, Święcie StaniaSłońca.

     

     

  • Chanuka, Dzień Ognia.

     

    Od dzisiaj przypada hebrajskie święto Chanuka (hebr. ‏חֲנֻכָּה‎, zapisywane także: ‏חנוכה‎ Chanuke lub Chanike), nazywane inaczej Świętem Poświęcenia (Odnowienia). W tradycji hebrajskiej to Dzień Ognia lub Święto Świateł. 

     

     

  • Niech nas święty Mikołaj obdarza szczęściem, radością i wszelakim dobrobytem!

     
    Dzisiaj pobądźmy znowu choć na chwilę dziećmi, i bądźmy dla tych dzieci najbardziej czuli, opiekuńczy i łaskawi ❣️🎅 🌟
    A święty Mikołaj niech nam błogosławi wszelkim dobrostanem 💞 🎅 🌟
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron