Medytacje z kamieniami

Medytowanie z użyciem kamieni to doskonały sposób na ugruntowanie i kontakt z Matką Ziemią, powrót do korzeni. Kamienie jako element żywioły ziemi są doskonałym łącznikiem z tym właśnie żywiołem, który stabilizuje, umacnia, daje poczucie bezpieczeństwa i ochrony. By pomedytować z kamieniami poszukaj kamienia lub odłamka skalnego, który ci się podoba i "przemawia" do ciebie lub z tobą rezonuje. Medytacja wesprze ciebie w połączeniu się z energią drzemiącą w danym kamieniu lub skale. Kamyk powinien być takiej wielkości, by mieścił się w twojej dłoni, nie powinien więc być zbyt dużym głazem.

Najlepiej działać na otwartej przestrzeni, wśród zieleni i odgłosów natury. Jeśli nie masz takiej możliwości – to medytować możesz w pomieszczeniu, przy zapalonej białej świecy i cichej muzyce z dżwiękami natury.

  • Usiądź w spokojnym i komfortowym miejscu.
  • Weź kamień do swojej ręki mocy, czyli tej ręki, którą piszesz. Schowaj kamień w dłoni.
  • Zamknij oczy, a swoją świadomość skieruj na kamień trzymany w ręce. Poczuj jego moc. Badaj ją umysłem, zwracając uwagę na jego powierzchnię, chropowatość i temperaturę, twardość i drobinki ziemi przyklejone do niego.
  • Kiedy to zrobisz, trzymając kamień w dłoni pozwól mu „przemówić" do ciebie. Uczyni to poprzez wibracje i przepływ energii. Wibracje wyjdą z samego serca skały i powinieneś poczuć je w ręce np jako energię pulsującą nie tylko w dłoni, ale także pomiędzy palcami. Jeżeli wibracje czyjesz jako zbyt szybkie, to trzymasz w ręku skałę o wysokich wibracjach, czyli takich, które szybko się rozchodzą i działają natychmiast przy każdym zaklęciu, do którego możesz jej używać. Jeżeli wibracje, czy pulsacje odczuwane przez ciebie są wolne, spokojne - to masz do czynienia ze skałą o niskich wibracjach, której zastosowanie będzie odmienne.
  • Czynność tę powinieneś powtarzać przy każdym kamieniu czy skale, której masz zamiar użyć do własnych działań. Wbrew pozorom, zabiera to niewiele czasu. Kiedy już zaczniesz wyodrębniać i odróżniać wibracje poszczególnych kamieni, rozpoznanie typu energii danego kamienia nastąpi w kilka sekund.

 

Autor: Agnieszka Wykrota – PrzysiwekDoktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron