Moc przytulania się do drzew

Tym razem o mocy drzew, bo ich pozytywną energię wykorzystywano od bardzo dawna. W prastarych czasach ludzie tworzyli świątynie w lasach i gajach, budując ołtarze pod świętymi drzewami. To były miejsca wyciszenia, modlitwy, ale i jedności całej wspólnoty. W cieniu gałęzi oddawano cześć starym bóstwom, ustawiano stoły weselne i świętowano, bawiono się. Potem na drzewach zawieszano kołyski z niemowlętami, by wiatr bujał dzieci do snu.

Nic więc dziwnego, że wśród działań, które podnoszą ludzkie wibracje w niezwykle prosty, skuteczny i jakże przyjemny sposób - jest przytulanie się do drzew, chodzenie boso po ziemi, chłonięcie słonecznego światła, rozmowa z roślinami - wszak one także czują ludzką troskę i miłość. Przytulanie się do drzew oraz samo przebywanie w pobliżu, poza wartością terapeutyczną - mają również działanie wspierające, chroniące, a nawet oczyszczające ze zbędnych energii. Warto podkreślić, że opierając się plecami o drzewo i trzymając dłonie poniżej pasa przytulone do drzewa - odprowadzasz z ciała nadmiar jonów dodatnich, który jest szkodliwy dla zdrowia fizycznego.

Zdrowotna moc drzew

W momencie, kiedy czujesz energetyczny spadek, kiedy odczuwasz niskie energie, złość, smutek, zmęczenie - przytul się do drzewa i oddaj za jego pośrednictwem żywiołowi ziemi to wszystko, co ciebie trapi. Poproś, by zabrało od ciebie negatywne energie; to co szkodliwe i nieużyteczne, i by oddało ziemi, która przetransformuje te energie w dobro. Podziękuj. Możesz objąć drzewo szeroko rękami, pogłaskać, oprzeć się o nie plecami, mówić do niego, usiąść pod drzewem i poczuć moc ziemi. Ważne są tutaj jednak dwie zasady i chcę na nie zwrócić twoją uwagę.

Po pierwsze, upewnij się by drzewo, któremu oddajesz własne obciążenia, samo nie było chore. Z reguły chorujące drzewa to te, które nie mają właściwej gleby, rosną na ciekach wodnych promieniujących negatywną, szkodliwą energią. Łatwo je rozpoznać, bo bywają poskręcane, ze zwyrodnieniami, uschnięte, mają na korze lub liściach narośla, pasożyty np. jemioły lub huby. Takim drzewom nie oddajemy obciążeń, by ich nie osłabiać - ani nie przyjmujemy od nich energii, żeby nie ściągnąć na siebie negatywnego promieniowania cieków lub chorób. Spójrz zatem, w jakim miejscu rośnie drzewo, do którego chcesz się przytulić; czy w pobliżu nie ma transformatorów lub trakcji elektrycznych. Nie przytulaj się do drzewa chorego, a tym bardziej obumarłego. Jedynie żywe i zdrowe drzewa mają wartości energetyczne - iglaste są żywe cały rok, liściaste od wiosny do jesieni.

Po drugie, pamiętaj o tym, by nie pobierać energii z tego samego drzewa, któremu oddałeś wcześniej własne negatywne obciążenia. Jeśli prosisz, by jedno drzewo przyjęło od ciebie to, co negatywne i dla ciebie szkodliwe - to nie proś je o doładowanie, by nie popłynęła do ciebie z powrotem ta szkodliwa energia, którą dopiero co uwolniłeś. Podejdź zatem do innego drzewa z prośbą o przekaz energii wzmocnienia, pozytywnego ładowania i wsparcia. I tak jak prosisz, tak zawsze dziękuj.

Jednemu drzewu oddawaj, od innego pobieraj

Prawdą jest, iż każdy gatunek drzew działa na człowieka w pozytywny sposób. Potwierdzono, że systematyczne zasilanie energią zdrowych drzew:

  • zwiększa odporność ludzkiego organizmu,
  • polepsza samopoczucie,
  • przywraca optymizm i radość życia,
  • przynosi natchnienie i wpływa na twórczą aktywność.

Energia drzew, a pośrednio także energia żywiołu ziemi wzmacniają człowieka, wspierają jego rozwój i dodają sił witalnych oraz zdrowotnych. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że każdy gatunek drzew ma własne unikalne cechy oraz właściwości, posiada innego typu energię, a przez to wywołuje w ciele oraz duszy człowieka różne, ale pozytywne stany.

Korzystajmy w mądry sposób ze wsparcia, ochrony i zdrowotnej, cudownej energii drzew!

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek

Ekspertka Medycyny Energetycznej, Uzdrawiania Komórkowego i Psychoneuroimmunologii, Terapeutka Uzdrawiania Duszy i Uzdrawiania Rodu

President of Neurocoaching Institute of Knowledge, Neurocoach, Trainer Instructor IANLP, Coach ICI, Certyfikowana Hipnoterapeutka – Master Hipnozy, NLP Master IANLP i IN, Trenerka EFT i Cellular EFT, Mistrzyni Reiki i Angel Reiki, Certyfikowana Nauczycielka Soul Body Fusion®, Radiestetka, Ukończyła Akademię Psychobiologii oraz Soul Plan, London Holistic Healing College

fot. internet

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron