Magia Natury

 

Z radością witam ciebie w przestrzeni zielonych płuc mojej strony. Jesteśmy jako ludzie spójną częścią wielkiego, pięknego projektu pod nazwą Natura. Doskonale czuli to nasi pradziadowie, którzy korzystali z dobrodziejstw Matki Ziemi w całej pełni, z szacunkiem i pokorą, pojmując jej potęgę. To niezwykła część naszego dziedzictwa, dzięki któremu z pokolenia na pokolenie przekazywano w rodzinach prastarą wiedzę, w jaki sposób to co spójne z nami i Matką Ziemią, wspiera w dobrym zdrowiu, ochronie, dobrobycie. Pora zatem powracać do źródeł, do tej wyjątkowej bliskości i łączności z Naturą. Prezentowane tu zielone opowieści nawiązywać będą do wyjątkowej mocy przyrody, tej zdrowotnej, ochronnej i wspierającej. Także na sklepowych półkach zagoszczą opisywane rośliny mocy, czy to w formie naturalnych olejków, mieszanek czy maceratów. Zbierane własnoręcznie i z ekologicznych upraw sprawią, że korzystając z nich - odczujesz dobroczynny wpływ potęgi Natury w swoim życiu.

 • Czas na zioła

   
  Szukasz tajemnej wiedzy o roślinach, które niosą uzdrowienie albo takich, które zapewniają ochronę? A może chcesz sprawdzić, które z ziół – i dlaczego - zajmowały szczególne miejsce w zielarniach prababek i na półkach magii ludowej prastarych szeptuch? Ludową wiedzą oraz osobistym doświadczeniem i wskazówkami w tym zakresie podzielę się z tobą w tej przestrzeni, zapraszając równocześnie na dodatkowe warsztaty z magii ochronnej lub magii ziół. Szkolenia bazują na tym, z czym związane są nasze tradycje i kulturowe korzenie, na tym co sprawdzone przez kolejne pokolenia przodków i do czego powoli wracamy w cywilizacji internetu. Pragnę ci w tym miejscu przekazać miłość i pasję do Matki Natury i tego, co nam ofiarowuje, do łączności z nią, szacunku do niej i głębokiego zrozumienia, jak bardzo mamy na wyciągnięcie ręki to, czym nasze przodkinie wypełniały swoje apteczki i miejsca mocy.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

   

 • Kamienie pełne mocy

   

  Szczególne dary ziemi, ofiarowane ludziom nie tylko dla cieszenia oczu, ale używane we właściwy sposób - dla ochrony, wsparcia, umniejszania tego, co negatywne i przyciągania wszystkiego, co dobre. Związane z mocą amuletów i siłą talizmanów. Od tysięcy lat wykorzystywane przez szamanów, kapłanów, alchemików, ale i przez uzdrowicieli, ze względu na wyjątkową właściwość skupiania energii, subtelne działanie na polu energetycznym oraz wpływ na poziom ciała, umysłu i ducha człowieka. Energia kryształów powiązana jest z pracą czakramów, przypisywana do znaków zodiaku, systemu dni i gwiazd. A równocześnie poprzez własną wyjątkową wibrację, każdy z minerałów oddziałuje na różne sfery życia, czy to poprzez wyciszenie i relaksację, ochronę, czy wzmocnienie. Który z kamieni warto nosić w portfelu, by pomnażał stan posiadania, a który trzymać pod poduszką dla ochrony podczas snu lub rozwoju intuicji? Który z kryształów i noszony w jaki sposób przyciągnie do życia miłość, a który zdrowie…? Zapraszam w podróż po kamieniach polnych, minerałach kosztujących krocie i tych najrzadszych w przestrzeni ziemskiej. Jak ci posłużą w życiu codziennym, sprawdź.

   

 • Magia tworzenia

   

  Moja wiara to magia, która spełnia marzenia… To przesłanie napisałam kiedyś w ramach projektu podnoszenia wibracji  i tym przesłaniem się kieruję. Bo magia to nie tylko ogół starych wierzeń i praktyk opartych na zaklęciach, rytuałach i opanowaniu sił nadprzyrodzonych... Magia jest częścią ludzkiej przestrzeni, nie tylko tej bajkowej, choć wiele bajkowości ze sobą niesie. Magia jest w każdym człowieku i opiera się na wierze w spełnienie, wpływa na twoje życie, kreuje je jako pełne harmonii i dobrobytu. To miejsce przeznaczone dla tzw. białej magii, ochronnej, wspierającej i budującej, opartej na ludowych przekazach i wiedzy nabytej od mądrych mentorów. Jeśli szukasz wsparcia w kreowaniu lepszego życia, ochrony energetycznej, manifestowania tego, co najwartościowsze – możesz skorzystać z moich wskazówek i rad, skutecznych rytuałów oraz niezwykle silnych dekretów. • Ukryte w gwiazdach

   

  Kto z was choćby raz w życiu nie spoglądał z ciekawością w niebo…? Ja niezwykle często, od dziecka. Ze szczególnym upodobaniem obserwowałam zawsze roje perseidów. To tłumaczą z pewnością tradycje rodzinne, bo moi kuzyni ze strony pradziadka zbudowali jedno z najbardziej znanych obserwatoriów astronomicznych w Argentynie, nazwane naszym rodowym nazwiskiem, podobnie jak jedna z odkrytych gwiazd. Od zarania dziejów zarówno magia solarna, jak i lunarna, zajmowały szczególne miejsce w tradycji odległych plemion i cywilizacji narodów. Ludzi zawsze fascynowała tajemna moc Słońca - potęga życia, które ze sobą niosło. Ludzi pociągała niezwykłość Księżyca, który potrafił zmieniać się w powtarzalnym cyklu, dając siłę przypływom i odpływom. Łączono je z mocą bogów i bóstwom oddawano cześć. Tak tłumaczono zjawiska nazywane dzisiaj zaćmieniem i pojawiające się na niebie meteory, spadające gwiazdy, zmieniające swoje miejsce ciała niebieskie… Ludzie szukali na nieboskłonie odpowiedzi, przewidywali przyszłość, zapewniali sobie łaskawość i ochronę bogów. Słońce i Księżyc wywierają niezwykły wpływ na nas, podobnie jak na przodków. Chcesz zgłębić sekret tej mocy i przyciągnąć do swojego życia dobrobyt...?

   

 • Żywioły

   

  W powszechnym ujęciu kojarzą się tak z błogosławieństwem, jak i groźną, unicestwiającą siłą. Ogień pozwolił człowiekowi na rozwój cywilizacyjny oraz wniósł w ludzkie życie siłę i moc płomienia, tak pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. Woda niesie ze sobą dar życia i życie zapewnia. Jest u początków ludzkiej drogi, a emocje i kobiecy pierwiastek, który ze sobą niesie, leżą u podstaw twórczego wyrażania. Powietrze, utożsamiane w niektórych przekazach z żywiołem wiatru, to nie tylko błogosławieństwo oddechu; również lotność intelektu i szybkość inspirującej myśli. Ziemia, doskonałość stabilnej i bezpiecznej Matki Natury. Cierpliwej i wytrwałej, działającej powoli a długotrwale, gwarantującej bycie i życie. Doskonałość zespolenia elementów męskich, ognia i powietrza, z żeńskimi, wodą i ziemią. Siła żywiołów. Uzupełnienie i doskonałość, Jedność Życia. Tradycje starych kultur uwzględniały wśród żywiołów również metal, do dzisiaj wymienia się jako piąty element eter. Jako że osobiście uznaję eter wśród żywiołów, to w taki właśnie sposób będę się do niego tutaj odnosić.

   

 • Ochrona energetyczna

   

  Sposobów na zachowanie osobistego bezpieczeństwa energetycznego i duchowego, jest zaprawdę wiele. W tym miejscu mocy dzielę się z tobą sprawdzonymi, skutecznymi metodami, które niosą ze sobą zarówno pozytywną energię, jak i siłę działania. W tej przestrzeni sięgnę zarówno do starych ludowych sposobów odziedziczonych po praprzodkach, do mocy ochronnej podarowanej człowiekowi przez Naturę, jak i do moich własnych, autorskich sposobów, które w życiu codziennym spełniają rewelacyjnie swoje zadanie. Przed wszelkim czynieniem pamiętaj o złotej zasadzie: z ochronnych działań korzystaj rozważnie i nie nakładaj czynienia różnymi metodami w tym samym czasie, bo zamiast efektów przyniesie to blokadę. Efekty działań inspirowanych tą stronę, służą dla Najwyższego Dobra, bez szkody dla nikogo!

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron