Numerologia zaklęta w kamieniach

Nie tylko znaki zodiaku, nie tylko gwiazdy, ale i numerologia, a konkretnie numerologiczne liczby drogi życiowej mają swoje szczęśliwe i wyjątkowe kamienie. Kryształy oddziałują w zaskakujący sposób na osoby urodzone w danej, konkretnej wibracji numerologicznej. Szczególna moc kamieni zdaniem litoterapii, wynika nie tylko z ich właściwości ochronnych, uzdrawiających, niosących szczęście. Jeśli jeszcze nie wiesz, w której liczbie masz drogę życiową, oblicz ją dodając do siebie wszystkie cyfry z twojej daty urodzenia (dzień + miesiąc + rok). Sumę sprowadź do pojedynczej liczby pierwszej, chyba że w wyniku dodawania cyfr z daty urodzenia otrzymasz 11 lub 22 lub 33 lub 44, wtedy pozostaw je w takiej formie, ze względu na odmienny charakter tzw. liczb mistrzowskich.

Kryształowe wibracje

 • Jedynka: Czerwony jaspis, granat lub rubin – wspomogą życiową energię, wypełnią spokojem wewnętrznym oraz pewnością, że zmierzasz w dobrą stronę. Kamienie, które wibrują zgodnie z liczbą Jeden to również: topaz, bursztyn, akwamaryn, azuryt, baryt, bronzyt, miedź, mika, obsydian, turkus.

Jedynka to liczba samotności, ale i trwałości, jedności; mocno nawiązuje do korzeni, początku, to liczba Boskiej iskry, auto-ekspresji, ambicji i odwagi. To silna energia, według niektórych jest zarówno męska, jak i kobieca, także dlatego, że dodana do liczby nieparzystej czyni ją parzystą i odwrotnie. Jest środkiem kręgu (stąd kojarzona ze Słońcem), siłą woli, determinacją i przywództwem. Pitagorejczycy nazywali ją monadą - zawsze taką samą, oddzielną od mnogości. Jedynka ma też reprezentować umysł. Kojarzono z nią bogów Apolla i Jupitera oraz boginię Westę (opiekunkę ogniska domowego). Jedynka rządzi znakiem Lwa. W siatce kryształów niektóre z elementów Jedynki można uznać za centrum, reprezentację Słońca, iskry życia lub Ducha.

 • Dwójka: Karneol oraz pomarańczowy szafir - pomogą nawiązać dobre stosunki z nowo poznanymi osobami i uzyskać ich wsparcie. Kamienie, które wibrują zgodnie z liczbą Dwa to również: kamień księżycowy, srebro, perła i szmaragd, bornit („ruda pawia”), gips, granat, granit, howlit, turmalin, złoto, żelazo.

Dwójka symbolizuje biegunowość, dualność, ale i równowagę, refleksję, harmonię przeciwieństw. Symbolizuje nieświadomość, dualizm człowieczeństwa i boskości, emocje, harmonię, współpracę, bogactwo, misterium, pieniądze, małżeństwo, energię kobiecą (wyjątkowy związek z Księżycem), pokój i receptywność. Pitagorejczycy uważali dwójkę za duadę lub diadę – czyli podzieloną; obrazującą matkę, ale też oddzielność i biegunowość. Dwójka jest kojarzona z Izydą, Dianą, Ceres, postacią matki. Rządzi znakiem Raka. W siatce kryształów można użyć Dwójki jako reprezentacji harmonii przeciwieństw, elementu męskiego i kobiecego albo można spojrzeć na Dwójkę jako na symbolizującą iluzję (odzwierciedlenie karty Księżyca w tarocie).

 • Trójka: Beryl, topaz oraz żółty cytryn - pozwolą wyczuć negatywny stosunek innych do ciebie i stonować emocje, dla twojej korzyści i zadowolenia. Kamienie, które wibrują zgodnie z liczbą Trzy to również: turkus, ametyst, awenturyn, chiastolit, bursztyn, diament z Herkimer, dolomit, lapis lazuli, piryt, rubin.

Trójka reprezentuje syntezę, ruch, Boskość, przejawienie, ale i triadę, kreatywność, radość, pomost między niebem a ziemią. To liczba ekspansji, wszechstronności, ekspresyjności i szczęścia. Pitagorejczycy uważali triadę za pierwszą prawdziwą liczbę. Wyrocznia Apollina siedziała na trójnogu, trójka jest równowagą, bo liczbą wiedzy i mądrości. Muzyczne proporcje 3:2 oraz 3:1 są interwałami kwinty, najpiękniejszej harmonii poza samą oktawą. Triada, złożona z monady i duady, była święta i kojarzona z bogiem Saturnem, boginią Hekate, bogami Plutonem i Trytonem oraz trójkami Parek, Furii i Gracji. Trójka rządzi planetą Jowisz i jest liczbą znaku Strzelca. W siatce kryształów używana jako symbol wszelkiego rodzaju świętej trójcy, nie tylko w symbolice chrześcijańskiej, ale i w innych tradycjach np wicca: Dziewica, Matka i Starowina.

 • Czwórka: Zielony szmaragd, oliwin lub turmalin - wesprą w trudnych chwilach siłą czterech żywiołów i wzmocnią aurę. Kamienie, które wibrują zgodnie z liczbą Cztery to również: szafir, kwarc oraz mieszanina azurytu i malachitu, apofyllit, chiastolit, cyrkon, heliotrop, hemimorfit, kamień księżycowy, kyanit, ołów, riolit, rodochrozyt, rutyl, sodalit, srebro, szmaragd, tygrysie oko.

Czwórka jest liczbą energii Ziemi, czterech klasycznych żywiołów, solidarności, ale również symbolem rozdroża, dyscypliny, woli. To energia porządku, praktyczności, wytrzymałości, wydajności, materialności i instynktu. Pitagorejska tetrada była korzeniem wszechrzeczy, nazywana liczbą doskonałą, także porządkiem, symbolem Boskości, zrównoważoną. Określana bywa pierwszą bryłą geometryczną, a nawet duszą (ze względu na to, że złożona jest z czterech mocy: umysłu, nauki, opinii i zmysłu). Czwórkę kojarzono z bogami Merkurym, Herkulesem, Wulkanem i Bachusem, (nie wiązano jej wtedy z Uranem, bo tej planety nie znano jeszcze w czasach Pitagorasa). Czwórka jest liczbą znaku Wodnika i planety Uran. Siatka kryształów oparta na Czwórce reprezentuje stabilność.

 • Piątka: Fioletowy granat lub ametyst - przyniosą spokój i w kryzysowej sytuacji pomogą utrzymać nerwy na wodzy, żeby móc znaleźć właściwe rozwiązanie. Kamienie, które wibrują zgodnie z liczbą Pięć to również: akwamaryn, platyna i srebro, amazonit, chryzokola, karneol, perydot.

Piątka reprezentuje ludzkość i życie jako wartość, a także ochronę, miłość, rozmnażanie, regenerację. Symbolizuje siłę, inteligencję, pięć zmysłów, wolność, komunikację, walkę; niesie także zamieszanie, ciekawość, przygodę i doświadczenia zmysłowe. Pitagorejczycy nazywali ją pentadą – zjednoczeniem parzystości i nieparzystości, a także świętym symbolem światła, zdrowia i witalności. To doskonały podzielnik doskonałej liczby dziesięć. Piątka zawiera też piąty żywioł: eter. Liczba Pięć jest symbolem natury (tylko 5 i 6 podniesione do kwadratu zawierają wyjściową cyfrę). Cztery plus jeden, czyli liczba żywiołów plus monada, daje pięć. Pentagram jest świętym symbolem życia kojarzonym z boginią Wenus. A sama planeta Wenus, obiegając Słońce, tworzy pięciokrotny wzór. Piątkę znajdujemy wszędzie w naturze, nawet w naszej postaci fizycznej. Przyporządkowane jej planety to Wenus i Merkury, a znaki Zodiaku to Bliźnięta i Panna. Używaj piątki w siatkach kryształów jako kształtu pentagramu, jednego z najstarszych symboli magicznych.

 • Szóstka: Ciemnoniebieski sodalit, lapis lazuli i fluoryt - pozwolą odróżnić fałszywą przyjaźń i znaleźć życzliwe dusze, które wesprą cię w życiowych poczynaniach. Kamienie, które wibrują zgodnie z liczbą Sześć to również: opal, miedź, creedyt, cytryn, heliotrop, łza Apacza, labradoryt, onyks, topaz.

Szóstka, podobnie jak Czwórka, jest liczbą doskonałą: symbolizującą piękno, jedność świadomości i podświadomości, równowagę, stworzenie, doskonałość. To inaczej całość, uzdrawianie, miłość, mądrość, odpowiedzialność. Sześć symbolizuje również uwolnienie, jedność przeciwieństw, idealizm, lojalność, harmonię, życie rodzinne i prawdomówność. Pitagorejczycy nazywali ją heksadą, a była ona stworzeniem świata – doskonałością, bo zjednoczeniem dwóch trójkątów. Szóstka jest sumą i iloczynem trzech pierwszych liczb (1, 2, 3), a jej podzielnikami są 1, 2 i 3 - to między innymi dlatego jest nazywana liczbą doskonałą. Dla Pitagorejczyków symbolizowała harmonię, mariaż i równowagę, nieprzypadkowo więc była kojarzona z Orfeuszem. Takie struktury krystaliczne jak śnieżynki i kryształy kwarcu są oparte na liczbie sześć; sześcian ma sześć boków, a plastry miodu są heksagramami. Znaki zodiaku przyporządkowane szóstce to Byk i Waga. Pitagorejczycy nie wiązali Szóstki z żadną planetą ani boginią, jednak odpowiada ona planecie Wenus, która ma związek ze znakami Byka i Wagi. Siatki kryształów zawierające Szóstkę reprezentują harmonię i doskonałość, a także uzdrawianie i miłość.

 • Siódemka: Angelit, turkus i niebieski szafir - uchronią przed dominacją silniejszych i wytworzą między tobą a przełożonym stosunki partnerskie. Kamienie, które wibrują zgodnie z liczbą Siedem to również: ametyst, szmaragd, agat, cyna, fluoryt, kordieryt (ijolit), perła, platyna, siarka, wulfenit.

Siódemka reprezentuje doskonały porządek, liczbę mistyczną i świętą oraz wyższą naukę. Ta liczba symbolizuje duchowość, magię, mądrość, prawo, inteligencję, Boskość, tajemnicę, ale i samotność. W filozofii pitagorejskiej heptada była liczbą religii i życia, fortuny, osądu, snów i dźwięków; wiązano ją z bogiem Marsem. Trzy plus cztery to zobrazowanie dusza plus świat i równa się mistycznej naturze człowieka, potrójnej duszy lub duchowi (duch, umysł i dusza). Istnieje siedem czakr, siedem widzialnych kolorów w spektrum i mamy siedem dni tygodnia, nazwanych od siedmiu ciał niebieskich starożytności. Pitagorejczycy wiązali liczbę Siedem z bogiem Marsem, Siódemka jest też kojarzona z bogiem Ozyrysem i planetą Neptun (na podstawie związku ze znakiem Ryb, gdyż sama planeta nie była znana pitagorejczykom). Siódemka od dawna uważana jest w różnych tradycjach religijnych za liczbę tajemnicy. Siatki kryształów oparte na tej liczbie reprezentują mądrość, tajemnicę i duchowość.

 • Ósemka: Kwarc i różowy topaz - wspierają ludzi nieśmiałych w poznaniu nowego otoczenia i nawiązaniu nowych, satysfakcjonujących kontaktów. Kamienie, które wibrują zgodnie z liczbą Osiem to również: diament, onyks, dżet, kalcyt, lepidolit, markasyt, mika, opal, serpentyn, skamieniałości.

Ósemka jest liczbą siły, energii życiowej, dyscypliny; symbolem wieczności, autorytetu, odwagi, regeneracji. To liczba szczęścia, sprawiedliwości, praktyczności, mocy, zbawienia lub ewolucji duchowej, karmy, równowagi i materialnego sukcesu. Pitagorejczycy nazywali ją ogdoadą; symbolizowała dla nich miłość, radę i boga Neptuna. Osiem była wiązana z misteriami eleuzyjskimi; była i jest dla wspołczesnych liczbą wyjątkową, gdyż można ją podzielić na pół, co daje 4, następnie znów na pół, co daje 2, wreszcie 2 na pół, co daje 1. Oktawa muzyczna zawiera osiem nut. Ósemka przyporządkowana jest planecie Saturn i znakowi Koziorożca. Siatki kryształów oparte na Ósemce reprezentują siłę i odwagę.

 • Dziewiątka: Kryształ górski lub diament - wzmocnią intuicję i zapewnią bezpieczeństwo w podejmowaniu wszelkich biznesowych działań. Kamienie, które wibrują zgodnie z liczbą Dziewięć to również: rubin, apatyt, aragonit, fuchsyt, hematyt, malachit, rodonit, unakit, wanadynit.

Dziewiątka reprezentuje pełnię, zmianę, osiągnięcie i kulminację. To również porządek, działanie, sprawność fizyczna. Nawiązuje do przebaczenia, współczucia, inspiracji, duchowości i Boskiej miłości. Pitagorejczycy nazywali ją enneadą, jako pierwszy kwadrat liczby nieparzystej. Dziewiątka jest pierwszą liczbą, której można użyć do skonstruowania kwadratu magicznego. Według pitagorejczyków dziewiątka jest liczbą człowieka (także dlatego, że ciąża trwa dziewięć miesięcy). Ale ponieważ Dziewiątka ustępuje doskonałej liczbie 10, symbolizowała też horyzont i ograniczenie. Była kojarzona z bogiem Prometeuszem i boginią Junoną, przyporządkowano jej planetę Mars i znak Barana. Siatki kryształów oparte na Dziewiątce mogą reprezentować szeroki zakres celów magicznych.

Liczbę 9 spowija magiczna aura. Jeśli dodamy liczby od 1 do 9, to suma wyniesie 45, a 4 plus 5 daje 9. Dziewiątki nie można zamienić na inną cyfrę, bez względu na to, ile razy mnożymy ją czy dodajemy – i nie zachodzi to dla żadnej innej liczby. Wszystkie iloczyny dziewiątki można zredukować do dziewięciu, wystarczy spróbować: 3x3=27 a 2 i 7 to 9; 9x9=81 a 8+1=9; 4x9=36, a 3 i 6 to 9 etc...

 • Jedenastka: Srebrny hematyt - przyniesie spokój i pozwoli wzmocnić organizm w czerpaniu siły z czterech żywiołów. Wesprze również w pewności siebie do dążenia do wyznaczonego celu.
 • Dwudziestka Dwójka: Złote tygrysie oko lub piryt - ustanowią barierę ochronną przed negatywnymi energiami ludzi, którzy zazdroszczą lub źle życzą. Jednocześnie energia tych kamieni sprawi, że uda się wszystko, co sobie zamierzysz.
 • Trzydziestka Trójka: Aktynolit - wpłynie uspokajająco na twoją psychikę. Zarazem poczujesz przypływ pewności siebie i zaczniesz pozytywnie myśleć o czekających ciebie projektach i sposobach ich osiągnięcia.
 • Czterdziestka Czwórka: Ametryn, nazywany również kamieniem mądrości. Dzięki niemu znajdziesz drogę wyjścia z problemów, które staną na twej życiowej drodze. Ten kamień doprowadzi również do harmonicznego współdziałania twojego ducha z materią twojego ciała, co tym szybciej pozwoli pokonać przeszkody.

 

Agnieszka Wykrota - Przysiwek

W tekście wykorzystano fragmenty „Księgi zaklęć kryształowych” Ember Grant

 

Fot. internet

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron