Słowo o magii i myślokształtach

Wokół pojęcia ‘magia’ przez całe długie stulecia, a właściwie tysiąclecia, narosły legendy, piękne bajki, ale i złowieszcze opowieści. Za jej przyczyną dokonywano cudów, aktów wdzięczności, ale i przelewano krew, bo przecież średniowieczne „polowania na czarownice” to właśnie miały na celu. ‘Magia’ … przyciąga, fascynuje, ale zarazem wzbudza lęk, często niedowierzanie. A jednak dzieje się! Jak to możliwe?

Nasza rzeczywistości opiera się na dwóch światach. Jeden z nich jest fizyczny – widzialny, zaś drugi jest niewidzialny - określmy go mianem, duchowy. Świat widzialny opiera się na otaczającej nas materii – jest namacalny, możemy go zobaczyć, dotknąć, na wskroś przeanalizować, zmierzyć i zweryfikować. Świat dla większości ludzi niewidzialny, nazywany jest astralem – to miejsce, gdzie zaznaczają swoją obecność nie tylko różnego rodzaju byty. W tym świecie przechowujemy nasze emocje, uczucia, myśli, sny i wibracje – to wszystko kumulowane jest właśnie na płaszczyźnie świata niewidzialnego. Znajdują się tam również wspomniane byty, Aniołowie, ciemne energie natury demonicznej, larwy astralne, pasożyty energetyczne, egregory, myślokształty etc. Obydwa te światy, choć tak pozornie odmienne, uzupełniają się, przenikają i nakładają na siebie.

Człowiek jak połączenie światów

Człowiek jako istota - zajmuje miejsce niejako pomiędzy tymi światami. Mając fizyczne ciało jest w świecie materialnym, widzialnym, ale dzięki swojej aurze, ciału eterycznemu, mentalnemu, emocjonalnemu i szeroko pojętej duchowości – ma swoje miejsce w świecie niewidzialnym, duchowym. W pewnym sensie stanowimy odzwierciedlenie połączenia tych dwóch światów. Dzięki temu możemy poruszać się i działać zarówno w rzeczywistości widzialnej - materialnej, jak i niewidzialnej - duchowej. Z oczywistych względów ta pierwsza jest nam bliższa, bo bardziej znana - do niej przywykliśmy i ją znamy. Przestrzeń astralna budzi ciekawość, fascynację, dla większości ludzi jest światem do odkrycia. Drogą do zwiększenia dostępu do tego świata są m.in. praktyki medytacyjne. Własny rozwój duchowy otwiera nam wgląd w to, co niewidzialne dla fizycznego oka, a równocześnie ułatwia odkrywanie naszych umiejętności, potencjału, przynosi wewnętrzne wyciszenie i ułatwia zachowanie spokoju oraz opanowania w trudniejszych chwilach.

Świat astralny kumuluje w sobie ludzkie emocje, uczucia, myśli, sny i marzenia senne. Mają tam również swoje miejsce energetyczne pasożyty, larwy, byty, myślokształty. Te ostatnie są odzwierciedleniem naszych myśli. Każda zrodzona myśl pojawia się bowiem na płaszczyźnie astralnej. Jeśli zagościła w naszej głowie na chwilę, jej odbicie w świecie astralnym także jest chwilowe, ulotne… Jednak jeśli myślimy o czymś intensywnie, przez dłuższy czas - wtedy otaczamy taką myśl i karmimy emocjami, energią uwagi. W takiej sytuacji myśl ta nabiera trwałej konstrukcji, zwanej myślokształtem, a ten z kolei wpływa również na nasz świat materialny. Takim sposobem energia myśli jest drogą do magii.

Myślokształt, kreowanie świata

Wiele naszych osiągnięć, zrealizowanych celów, ale i potyczek lub traumatycznych przeżyć (można nawet zaryzykować stwierdzenie, że one wszystkie) – mają swój początek w energii myśli. Najpierw pojawia się myśl, w ślad za tym idą emocje, wizualizacje, intensywne analizowanie, skupiona uwaga – i tworzymy w lustrzanym, astralnym świecie byt o nazwie myślokształt, który zaczyna istnieć niejako samodzielnie i wpływać na naszą rzeczywistość. Potrafi dodać nam skrzydeł, ale dużo częściej osłabia, bo niestety wiele osób niepotrzebnie zamartwia się na zapas, snuje czarnowidztwo i projekcje tego, co się nie uda zamiast myśleć o tym, co się powiedzie. Jest to widoczne w energetyce w postaci np. szarości skupionych wokół głowy, co z kolei przekłada się na bóle głowy, migrenowe, dolegliwości bólowe w górnej części kręgosłupa etc.

W oparciu o tworzenie myślokształtów, ale w pozytywnym znaczeniu, działa także system cudownych technik i magicznych działań, a nawet zanoszonych do Wszechświata i wysłuchanych modlitw. Cel, metoda, emocje i … działa! Oczywiście różne pozostają techniki, wykorzystywane na drodze do osiągnięcia celu, ale schemat jest podobny. Tworzona przestrzeń energii w świecie duchowym wspiera nas w realizacji zamierzeń. Dlatego tak ważne jest pozytywne nastawienie i projekcja optymistycznej rzeczywistości.

Autor: Agnieszka Wykrota - Przysiwek

Specjalistka Psychologii Energii i Medycyny Bioenergetycznej

fot. internetDoktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron