Co niesie rok numerologiczny 2024?

Od godzin wieczornych 15-ego do 17-ego września 2023 trwają obchody nowego roku w kalendarzu żydowskim, a co za tym idzie na dobre witamy także energię nowego roku numerologicznego 2024. Rozpoczyna się on w tym roku 15-ego września, w trakcie nowiu w Pannie, i zgodnie z kalendarzem hebrajskim w pierwszym dniu Rash Hashanah (Rosz ha-Szana). To już 5784 rok dla wyznawców judaizmu, a samo święto upamiętnia stworzenie świata i przypominać ma o „sądzie Bożym”.

Wraz z nowym czasem numerologicznym wchodzimy w rok 2024, co po zsumowaniu daje energię numerologicznej Ósemki (2+0+2+4). W pewien symboliczny sposób może być to czas zwieńczający działania na poziomie materialnym, niosący realizację celów, na które pracowaliśmy przez ostatnie miesiące lub lata, sukces i dopełnienie wielu karmicznych lekcji. Po wyzwaniowym roku 2021, kiedy energia 5 przyniosła wiele przełomów, zmiany życiowe i modyfikację planów, postawiła ludzi przed obliczem zmagań z pandemią, kolejny rok 2022 z energią 6 przyniósł odbudowę relacji międzyludzkich i wartości, wskazywał na rodzinę i bliskich, uczył równowagi w dawaniu i przyjmowaniu, zachowaniu prawdy i przerabianiu poczucia sprawiedliwości; bardzo mocno nawiązywał do karmicznego przepływu. Z kolei rok 2023 z energią mistycznej 7 był czasem zwieńczenia transformacji na poziomie wewnętrznym, osobistym i duchowym...

I oto przed nami rok 8, najbardziej ziemskiej spośród wszystkich liczb i najbardziej powiązanej z tym co materialne, mierzalne do osiągnięcia, i osiągalne. Numerologiczna 8 jest energią o ogromnym potencjale i mocnym połączeniu z materią i żywiołem ziemi. Wyraża formę nieskończoności, przepływu energii w obrębie pętli świata, napędzając się wciąż bardziej i bardziej. Ten odwrócony znak nieskończoności jest też synonimem równowagi - za każdy otrzymany dar numerologiczna 8 tyle samo dobra przekaże dalej w świat. Energia liczby 8 wiąże się z potrzebą stabilnego otoczenia, bez nadmiernie częstych zmian, a raczej w ugruntowywaniu przepływu stabilności i obfitości. W wielu kulturach i tradycjach liczba 8 posiada wyjątkowe znaczenie np. w chińskiej 8 oznacza szczęście, Chińczycy celowo umieszczają cyfrę w adresach, imionach i ważnych datach takich jak ślub, czy urodziny. Bo 8 jest niewyczerpalną mocą, która zdaniem części badaczy przewyższa każdą inną siłę we Wszechświecie. Energia Ósemki niesie ze sobą wytrwałe dążenie do osiągania celów, a także sumienność, więc ma wszelki potencjał, by zrealizować założone plany.

Co energia 8 oznaczać może w kontekście roku numerologicznego dla każdego z nas? Energia tego roku może przynieść nam poczucie wewnętrznej mocy i potężną siłę woli, by osiągać kolejne założone cele ze świadomością własnej mocy sprawczej, z wytrwałością, a równocześnie z poczuciem wewnętrznego spokoju, bez zdenerwowania, bez niecierpliwości, czy tupania z nogi na nogę. To nie jest czas na tkwienie na poziomie niskich wibracji, na roztkliwianie się nad sobą, na rozpamiętywanie lub dopuszczanie zbyt długo do głosu wyczerpujących i osłabiających emocji. To czas na koncentrację w działaniu, aktywne realizowanie, wzrost materialny i pomnażanie tego, co dla każdego z nas jest szczególnie wartościowe. Energii 8 towarzyszy wspomniana już przeze mnie Świadomość. Świadomość misji życiowej, świadomość tego, co tak naprawdę chcemy osiągnąć tu i teraz, w czym odnajdujemy spełnienie, co przynosi nam szczęście. Świadomość lekcji, które spotykamy na swojej życiowej drodze (pod postacią sytuacji lub ludzi), świadomość zmian, które są częścią życia oraz transformacji, przez które przechodzimy każdego dnia. Każdego kolejnego dnia i każdej kolejnej chwili dochodzi w każdym z nas do przemian, które wpływają na nasze bycie i postrzeganie świata. Zrozumienie tych procesów i ich akceptacja otworzą ciebie na potężną energię numerologicznej 8, a ta liczba wesprze ciebie swoją mocą przy wprowadzaniu w życiu kolejnych celów.

Numerologiczna 8, mimo że tak bardzo materialna i ziemska, tchnąca spokojem i niekiedy powolnością działania (wszystko we Wszechświecie ma swój rytm, którego nie sposób przyspieszać), posiada ogromne pokłady wewnętrznej pasji, kreatywności i seksualności. Z jednej strony przypomina nam o tym, że trwały efekt zbudowany jest nie na raptowności i aktywności z doskoku, a na posuwaniu się w wyznaczonym kierunku planowo, spokojnie i wytrwale. Z drugiej w równowadze jaką niesie, pokazuje że materialna strona życia powinna być dopełniona tym, co intuicyjne, kreatywne, inspirujące. Dla nas to wskazówka, by pamiętać o harmonii pracy i odpoczynku, wyzwań zawodowych i życia osobistego, osiągnięć materialnych i miłości pełnej pasji oraz temperamentu. To jest czas, kiedy będziemy kierować się w dużej mierze praktycznym podejściem do życia, i kiedy przełożymy obowiązkowość na jeden z elementów realizacji marzeń. Energia 8 nie przyniesie nam chodzenia na skróty, ani zadowalania się półśrodkami, za to dbałość o każdy krok i etap naszych działań. To czas, który służyć będzie rozwojowi przedsiębiorczości, wdrażaniu w życie nowych projektów i pomnażaniu tego, co materialne i związane z biznesem. Jeśli więc myślisz o założeniu lub rozwoju własnej firmy, to ten czas może sprzyjać wyjątkowo, byś rozwinął skrzydła własnej przedsiębiorczości i swój potencjał. Niespożyta energia 8 i zaangażowanie, jakie utrzymuje w działaniach człowieka, będą wyjątkowo sprzyjać takiej aktywności. Warto to w pełni wykorzystać, bo taka energia powtarza się zaledwie co 9 lat! Numerologiczna 8 przypomina nam również, żeby zwracać uwagę, bo czasem jeden krok dzieli pracowitość od pracoholizmu, a zaangażowanie od nadgorliwości, podobnie jak zdecydowanie od uporu.

Przed nami rok, kiedy będziemy chętni i gotowi podejmować największe wyzwania, co przynieść może niesamowite rezultaty, i to na lata. Energia 8 sprzyja mądrym inicjatywom i rozsądnemu inwestowaniu pieniędzy, nie idzie jednak w parze z hazardem lub podejmowaniem zbyt dużego ryzyka, bo praktyczne myślenie przeważa w tej kwestii. Energia 8, jak podkreślałam, preferuje powiększać stan swojego posiadania planowo i wolniej, ale za to sprawdzonymi metodami, przez co ma pewność przewidywalności rezultatów. To czas, kiedy możemy czuć się dużo bardziej zmotywowani niż dotychczas, a nawet z łatwością działać pod presją czasu i w poczuciu odporności na stres. Jeśli się otworzysz na materialny dobrobyt, to w tym roku doświadczyć go możesz z dużo większą łatwością i szybkością, niż przez ostatnie lata. Teraz przyświeca nam sukces, uznanie i pieniądze jako owoce solidnego i sumiennego zaangażowania w pracę.

Najbliższy rok może być czasem, kiedy w przestrzeni publiczne ujawnionych zostanie wiele informacji, ukrywanych dotychczas przed ludźmi albo zatajanych. Dzieje się tak, bo energia 8 jest wymagająca, niesie ze sobą prawdę, działanie uczciwe i sprawiedliwe. Ci, którzy kierują się w życiu odrębnymi zasadami, mogą stanąć w obliczu wyrównania przepływu karmicznej energii. Połączony z energią 8 znak nieskończoności przypomina o uniwersalnych prawach zgodności oraz przyczyny i skutku - jeśli odbierałeś nie dając w zamian, to teraz może przyjść czas karmicznej odpowiedzialności za te decyzje. Jeśli dawałeś nie oczekując w zamian, teraz energia 8 wyrówna ten przepływ, otwórz się zatem na przyjmowanie. Czas panowania numerologicznej 8 może równocześnie przynieść spory w relacjach, a nawet konflikty międzyludzkie, bo 8 to liczba władzy i panowania, dominowania i przewodzenia. Ci, którzy otworzą się w niewłaściwy sposób na jej energetykę, mogą poczuć się nieomylni, chcieć pouczać i dominować, nie zawsze zważając na potrzeby i podejście innych ludzi. To może stanowić źródło spięć i braku właściwej komunikacji, stąd w tym czasie otwierajmy się na wzajemny szacunek i na słuchanie siebie. Po wtóre, przed nami doskonały czas realizacji i spełniania, o ile w to co robimy, wkładamy wiarę i pełne zaangażowanie. Wszechświat będzie nas wynagradzał wspierając energią 8 i pokazując, że to, co dotychczas wyglądało na niemożliwe, w tym właśnie czasie stanie się możliwe. Wszyscy, dla których obfitość finansowa stanowi wyzwanie, powinni teraz otwierać się na zrozumienie wartości i natury pieniędzy jako energii, dzięki której możliwa jest wymiana i realizacja celów – to otworzy na wgląd w głębszy wymiar rzeczywistości i na przyciąganie do życia dobrobytu i sukcesu.

Co ciekawe, w numerologii hebrajskiej energia 8 odnosi się do litery Chet w alfabecie hebrajskim i nawiązuje do podstaw życia i transcendencji. To dosłownie potężna wibracja żywiołu ziemi, która z jednej strony łączy nas wszystkich i jest nam Matką, a z drugiej odnosi się do planety oraz życia codziennego w społeczeństwie. Reprezentuje także emocje, które są wyjątkową funkcją naszej komunikacji i doświadczenia na Ziemi. Ta energia symbolizuje człowieka, który ma potencjał do wprowadzenia duchowości do świata fizycznego, dlatego wibracja ta przynosi wyjątkowy rezonans, bo daje silne połączenie zarówno ze Źródłem jak i z ziemią.

 

Do Drogi Życia dodajemy 8

W jaki sposób właściwie obliczyć dla każdego z nas rozpoczynający się rok numerologiczny? Otóż do osobistej Drogi Życia (suma wszystkich kolejnych cyfr w dacie urodzenia) dodajemy 8 (suma cyfr roku 2024), w ten sposób uzyskaną sumę redukujemy do pojedynczej cyfry.

Jeśli ktoś jest więc numerologiczną 1 (Droga Życia 1) to po dodaniu 8, rozpocznie się dla niego rok numerologiczny 9. I kolejno tak, jak w tabelce poniżej:

 

numerologiczna 1 rozpocznie rok numerologiczny 9

numerologiczna 2 rozpocznie rok numerologiczny 1

numerologiczna 3 rozpocznie rok numerologiczny 2

numerologiczna 4 rozpocznie rok numerologiczny 3

numerologiczna 5 rozpocznie rok numerologiczny 4

numerologiczna 6 rozpocznie rok numerologiczny 5

numerologiczna 7 rozpocznie rok numerologiczny 6

numerologiczna 8 rozpocznie rok numerologiczny 7

numerologiczna 9 rozpocznie rok numerologiczny 8

 

Każdy rok numerologiczny odpowiada pewnej wibracji, która z kolei przyciąga wydarzenia mające konkretny poziom energii i charakter, zgodny z unikalnym poziomem tejże wibracji. Sprawdź zatem, czego możesz się osobiście spodziewać w rozpoczynającym się nowym roku numerologicznym, jakie możesz napotkać wyzwania, lekcje i na jakie cudowne zdarzenia się otworzyć.

ROK 1

W tym roku przestaną oddziaływać siły hamujące, powodujące uczucia frustracji i zniechęcenia, charakterystyczne dla roku poprzedniego. Rozpoczyna się nowy 9-letni cykl w twoim życiu. Jest to czas, w którym należy podejmować ważne decyzje i będą one miały wpływ na przyszłość w dłuższej perspektywie. Ten rok niesie możliwość uniezależnienia się lub podjęcia nowej pracy, wzięcia na siebie nowych obowiązków. Zaczniesz decydować sam o sobie, postępować w sposób inny niż dotychczas. Będzie to okres bardzo korzystny, obfitujący w nowe szansę i możliwości. Nie należy jednak przystępować do realizacji zamierzeń bez właściwego planu. To także nowe, korzystne znajomości i wielce obiecujące przyjaźnie. Dobry moment na rozpoczęcie studiów lub podjęcie nowej pracy, rozpoczynanie działalności na własny rachunek lub angażowanie się w poważne interesy i inwestycje. Możliwości zmiany w życiu osobistym: ślub, rozwód, wdowieństwo, pojawienie się dzieci. Zmiany w domu, mieście lub w kraju zamieszkania. W tym roku należy wykazać się dużą otwartością na wszystko, co przyniesie los i z wiarą i nadzieją wykorzystać swe szansę. Trzeba zrzucić z siebie krępujące od lat więzy i zapomnieć o niemiłych doświadczeniach z przeszłości. Pamiętaj, aby rozpocząć nowy cykl w sposób twórczy i pozytywny, gdyż od tego roku będzie zależało, jak potoczy się następne 8 lat. Rok ten jest niczym fundament, na którym powstanie nowa konstrukcja, czyli nowy etap twojego życia.

Czas wziąć życie w swoje ręce, oto męska energetycznie jedynka niesie ci siłę, energię i aktywność. Nadszedł zatem kres ograniczeń i blokad z poprzedniego roku. Rozpoczyna się nowy cykl życia, w którym niezwykle ważna jest aktywność umysłowa. To odpowiedni rok na podjęcie decyzji mogących mieć wpływ na całe życie. Przed tobą możliwość uniezależnienia się, podjęcia nowych zobowiązań lub działania w zupełnie inny sposób, niż dotychczas. Być może właśnie skończył się trudny rok, z powodu którego obecnie nie czujesz się najlepiej fizycznie lub emocjonalnie. Wibracja, która teraz otwiera się przed tobą, zachęca do tego, by nabrać nadziei i zapomnieć o nieprzyjemnych doświadczeniach z przeszłości. Nie można pozwolić, aby straty, żale czy przykrości, których być może doświadczyłeś, nadal ciebie obciążały. Trzeba zacząć wszystko od nowa, bo teraz tworzysz fundamenty pod nowy etap.

Pozostaw więc smutki za sobą oraz spójrz z wiarą i nadzieją w przyszłość, gdyż w tym momencie tylko od ciebie zależy, czy następny cykl zakończy się sukcesem, czy coś zostanie nieprzerobione. Pamiętaj, że rozpoczynając ten cykl z negatywnym nastawieniem, skazujesz siebie niejako na niepowodzenie, bo twoja aktualna postawa wpłynie na przebieg kolejnych ośmiu lat. Z pewnością ten rok przyniesie coś nowego. Nastąpią zmiany, małe lub ogromnie istotne, jak zmiana mieszkania, wyjazd do innego miasta lub kraju, zmiana pracy lub czegoś w obecnym miejscu pracy. Możesz rozpocząć działania w świecie interesów, pojawią się nowe szanse w wielu dziedzinach, nowe znajomości lub zmiany w tych już istniejących. Te rok niesie nowe w tak ważnym zakresie, jak zmiana stanu cywilnego: ślub, separacja, owdowienie lub narodziny dzieci, rozpoczęcie studiów, interesów, założenie spółki itp.

W gruncie rzeczy jest to rok pomyślny i wyjątkowo odpowiedni do podejmowania ważnych decyzji. To także dobry moment, by wyzwolić się spod dominacji osób, które ograniczały twoją wolność lub uniemożliwiały wykazanie talentu, rozwój potencjału. Trzeba odrzucić to, co było podporą, i samodzielnie rozpocząć coś nowego. Chodzi przecież o twoje życie, o którym sam powinieneś decydować. Zapewne w tej chwili czujesz w sobie wiele energii i optymizmu. Wykorzystaj ten stan ducha do otwarcia nowych dróg, chociaż jest możliwe, że otworzą się same. Zacznij szukać okazji, nie czekaj na ich pojawienie się. Działając inteligentnie i wykorzystując pozytywne wibracje tej chwili, możesz liczyć na poparcie ważnych osób, które będą pod wrażeniem twojego rozmachu i aktywności. Osoby te mogą okazać się pomocne w przyszłości. Możliwe są osiągnięcia materialne, sukcesy zawodowe, podróże, awanse. Musisz przystosować się do żywego tempa, które niesie ta wibracja i nie pozwolić, by wydarzenia ciebie przerosły. I niewykluczone, że w tym czasie stanie się coś nieprzewidzianego, musisz wtedy zachować spokój i opanowanie. Wykaż swoją aktywność, niezależność, pewność siebie, odwagę i zdecydowanie, a unikaj impulsywności i lekkomyślności. Wszystkie działania powinny być przemyślane, uzasadnione, ostrożne i rozsądne. Zapomnij o nieprzyjemnych doświadczeniach i ograniczeniach z przeszłości. Pamiętaj, że jeśli użyjesz siły tego okresu w sposób egoistyczny, negatywny lub myśląc jedynie o własnej korzyści, zmarnujesz jego pomyślny wpływ i będziesz musiał czekać dziewięć lat na kolejną szansę.

ROK 2

Ten rok przyniesie ze sobą możliwość zmiany miejsca zamieszkania lub pracy. To rok sprzyjający pracy w grupie i kontaktom międzyludzkim, niewykluczone są również liczne podróże. Ważne, by zachować optymizm i dobre samopoczucie, jeśli sprawy nie potoczą się tak, jak to sobie zaplanowałeś, w tym roku bowiem realizacja wszelkich życiowych planów może zostać zahamowana. Jeśli w poprzednim roku rozpocząłeś coś nowego z nadzieją, że w tym roku twoje plany się sfinalizują, to w tym roku może to być możliwe przy współpracy i wsparciu innych osób. Pod względem zawodowym rok ten może wymagać zachowania równowagi. Ogólnie mówiąc, trzeba będzie wykazać sporo cierpliwości i dyplomacji. Należy pozwolić, aby sprawy toczyły się własnym torem i nie naciskać, a już wkrótce okaże się, że taka postawa będzie najwłaściwsza. Rok ten sprzyja dbaniu o własne zdrowie - nie zaniechaj żadnych badań kontrolnych, kuracji lub zabiegów. Bardzo cenione będą w tym czasie wszelkie usługi mediatorskie, mające na celu zażegnanie konfliktów, czy sporów. Wykorzystaj potencjał tego roku na zebranie sił po burzliwym i pełnym emocji poprzednim roku i spokojnie oczekuj, aż nadejdzie odpowiedni moment, by rozpocząć realizację projektów na dużą skalę.

Dwójka, wkraczając ze swoją nieco wyciszoną i subtelną kobiecą energią, niesie ze sobą więcej ciszy i uspokojenia, niże dotychczas. Niewykluczone, że ten rok wyda ci się pełen stagnacji, a nawet denerwujący i nudny po pełnym wydarzeń roku poprzednim. W tym momencie nie wszystko jest tak jasne i oczywiste, jak na początku cyklu. Chociaż nie jest to całkiem zły rok, będzie upływał wolno i może okazać się wyczerpujący. Tempo, z jakim zaczął się cykl, mogło wywołać nadzieję, że dobra passa będzie trwać, a wkraczający teraz zastój może zniechęcić ciebie i opóźnić w realizacji działań, które podjąłeś z entuzjazmem. Nie zrażaj się tym, że jest to okres, w którym pewne sprawy ulegną zwłoce, co będzie dokuczliwe i niepokojące. To zawieszenie będzie dotyczyć zwłaszcza życia zawodowego i choć sytuacja może wydawać się frustrująca, to z czasem dojrzysz korzyści wynikające z tego opóźnienia. Nadszedł bowiem czas refleksji, co nie było możliwe w poprzednim roku. Dokonaj przeglądu dotychczasowych zdarzeń i osiągnięć oraz zdecyduj, które plany warto kontynuować, a których zaniechać. W tej chwili należy ocenić swoje możliwości, wszystko zbadać, przeanalizować, rozważyć i dokonać wyboru. W poprzednim roku zasiałeś ziarno, któremu należy dać czas na zakiełkowanie, a to wymaga delikatności i cierpliwości. Zwolnienie tempa na gruncie zawodowym da ci możliwość poświęcenia uwagi na inne kwestie. Warto zająć się własnym zdrowiem; jeśli przekładałeś badania, leczenie lub operację, to teraz nadeszła odpowiednia chwila, by wcielić je w życie. Będzie to także dobry rok na zmianę mieszkania lub pracy na lepszą. Czas ten sprzyja również podjęciu nauki podnoszącej poziom wiedzy ogólnej lub duchowy albo zajęciu się sztuką, gdyż znajdujesz się w szczególnym okresie korzystnym dla rozwoju wewnętrznego i kreatywności. Dobra okazja do podróży lub dokonania zmian w domu, czy pracy, przy czym wskazana jest praca w zespole lub współpraca z innymi. To czas, kiedy możliwe jest rozwiązanie przedłużających się problemów prawnych, bo dzięki taktowi i dyplomacji można osiągnąć satysfakcjonujące ugody i umowy. Z drugiej strony, docenione zostaną twoje usługi jako pośrednika w rozwiązywaniu konfliktowej sytuacji, w której znalazł się ktoś z otoczenia lub ty sam. Jeśli pojawią się kłopoty finansowe, powinieneś postępować ostrożnie i rozsądnie, ponieważ nie jest to odpowiedni czas na spekulacje. To rok szczególnie sprzyjający kontaktom, spotkaniom i spółkom. Sprzyja także zacieśnianiu więzów miłości i przyjaźni, a zwłaszcza odbudowywaniu zerwanych związków uczuciowych, bo twoja otwartość i spokój pozwolą działać dyplomatycznie. Staraj się wnosić spokój i harmonię do życia innych ludzi. Co ciekawe, będziesz teraz cieszył się poparciem ważnych osób lub mógł o nie prosić. Nie będzie to negatywny rok i jak każdy z nich ma swój wyjątkowy potencjał, choć mogą pojawić się kłopoty i zwłoka w osiągnięciu tego, czego pragniesz. Pogódź się z wolniejszym tempem wydarzeń i nie próbuj zmieniać tej naturalnej tendencji tego roku. Odzyskaj siły po męczącym pierwszym roku cyklu i ogranicz się do czekania, zanim zaangażujesz się w duże przedsięwzięcia. Nie jest to sugestia, aby wyłączyć się zupełnie i odpoczywać, bo należy w dalszym ciągu wytrwale pracować i jedynie przyjąć do wiadomości fakt, że nie jest to czas na ekstrawaganckie pomysły, czy marnotrawstwo zasobów materialnych lub duchowego potencjału. Jeśli będziesz cierpliwy, ostrożny i taktowny oraz pozwolisz, by wszystko szło swoim torem, z czasem zrozumiesz, że było warto.

ROK 3

Ten rok niesie postęp i ekspansję w każdej dziedzinie życia, w interesach, finansach, pracy, działalności publicznej, a przede wszystkim w życiu osobistym. W tym czasie zaległe sprawy lub problemy mają szansę rozwiązać się … same. Wibracja ta przynosi mnóstwo nowych możliwości, tak że często trudno wybrać najlepszą. To także możliwość podjęcia działalności zupełnie nieplanowanej i doskonały okres, aby rozwinąć zdolności twórcze i na nowo rozbudzić uśpione ambicje. Rok ten, jak żaden inny, sprzyjać będzie życiu towarzyskiemu, a także sprawom domowym i rodzinnym. Okres bardzo korzystny, jeśli chodzi o sprawy sercowe: szczęście w przyjaźni i miłości, dzięki czemu osoby samotne mają teraz szansę, aby poznać wybrankę lub wybrańca serca, a nawet stanąć na ślubnym kobiercu. Wdzięk i urok osobisty będą w tym roku bardziej widoczne, dzięki czemu zwiększy się zainteresowanie tobą ze strony płci przeciwnej. Rok radosny i pogodny, wypełniony rozrywkami i przyjemnościami, co da możliwości nawiązania szerszych kontaktów towarzyskich, wejścia w nowe środowisko. Rok ten może obfitować w wiele niezwykłych sytuacji; mogą ciebie spotkać zaszczyty i wszelkiego rodzaju miłe propozycje np. otrzymanie stypendium, zwycięstwo w konkursie, niespodziewana premia, podwyżka etc. Pojawi się szansa na awans i ogólnie duży postęp, pod warunkiem że odpowiednio wykorzystasz wszystkie korzystne sytuacje i okoliczności. W przeciwnym razie, będzie to rok, który poza miłymi wspomnieniami niczego po sobie nie pozostawi.

Przygotuj się na powitanie roku, który może być bardzo korzystny i pozytywny. Będzie to rok rozwoju i postępu w każdej sferze życia: interesach, finansach, pracy, działalności publicznej i sprawach osobistych. Jeśli nie masz pracy, być może otrzymasz nawet kilka ofert i będzie Ci trudno dokonać wyboru. Jeśli natomiast masz pracę i jesteś z niej zadowolony, pojawią się szanse na awans albo na pracę przyjemniejszą lub lepiej płatną, niż dotychczasowa. Jeśli działasz w biznesie, będzie szansa na poprawę, rozwój firmy lub pojawienie się nowych możliwości. W dziedzinie działalności publicznej nastąpi duży wzrost, a twoja aktywność będzie dobrze postrzegana. Szczęśliwie rozwiążą się problemy, często bez twego osobistego wysiłku, a dzięki korzystnym wpływom zewnętrznym. Uwolnij umysł i nie martw się, bo potężne siły kosmiczne pracują na twoją korzyść. To pełnia szczęścia, radość i bardzo przyjemne doświadczenia w sprawach towarzyskich, rodzinnych i uczuciowych. W chwili obecnej emanuje z ciebie silny magnetyzm i czar, który przyciąga uwagę innych, dlatego może to być wielki rok dla spraw sercowych. Będzie okazja do wzmocnienia istniejących znajomości lub rozpoczęcia czegoś nowego i pięknego. Niektóre osoby będą mile zaskoczone stwierdzając, że wzrosła ich atrakcyjność i interesuje się nimi wielu ludzi, zwłaszcza płci przeciwnej. Można oczekiwać pomyślnego rozwoju w stosunkach rodzinnych, gdzie będzie panowała harmonia i szczęście. Jeśli od pewnego czasu myślisz o zmianie domu lub przeprowadzce do innego miejsca, jest to dobry moment, aby to zrobić. Może się też powiększyć rodzina, dzięki małżeństwu lub narodzinom dziecka. Jest to wyjątkowo szczęśliwy rok pod względem towarzyskim. Możesz poznać interesujących, wesołych ludzi, podróżować, spotykać się z przyjaciółmi, organizować wycieczki lub nocne wypady oraz bywać w nowych kręgach towarzyskich. Istnieje szansa, że pojawią się okazje do robienia rzeczy nieoczekiwanych, tylko nie wolno usuwać się na bok, gdyż jest to szczególny moment na wyrażanie siebie, rozmowy i zawieranie znajomości. Będzie to też doskonały okres na rozwijanie działalności artystycznej lub literackiej. Twój umysł, tak pełen pomysłów i ekspresji, może zrodzić błyskotliwe idee i plany. Wiele osób zazna sukcesu i ujrzy, jak realizują się ich nadzieje i zamierzenia, co będzie wynagrodzeniem dotychczasowych wysiłków. Dla niektórych wynagrodzenie to przyjmie postać uznania zawodowego, prestiżu, pieniędzy lub poparcia wpływowych osób. Poczujesz się niesiony na fali, pełen entuzjazmu i optymizmu. Powinieneś zatem zwiększyć swoją aktywność, aby z wiarą zabrać się do realizacji marzeń. Dziel się z innymi radością przepełniającą twoje serce.

Od czasu do czasu rok ten przynosi niezwykłe okazje, takie jak zdobycie stypendium lub nieoczekiwanej nagrody, wygranie konkursu, otrzymanie pieniędzy, zaproszenie na rejs statkiem lub do odbycia podróży. Rozwój, awans i postęp staną się twoim udziałem, jeśli umiejętnie połączysz pracę z rozrywką. Nie pozwól, aby zabawa doprowadziła do zaniedbania obowiązków, bo bilans roku może okazać się negatywny. Działanie powierzchowne lub beztroskie sprawią, że rok ten będzie przyjemnym wspomnieniem, ale nie wniesie nic pozytywnego. Należy być czujnym, by nie przegapić okazji. Daj nowy bodziec swoim ambicjom, skup energię i wykorzystaj dobre wibracje do rozwinięcia nowej działalności lub pomyślnego zakończenia tego, co zacząłeś.

ROK 4

To czas, kiedy skończyły się rozrywki i zabawy, teraz trzeba spoważnieć i zabrać się do solidnej pracy. Będzie to bowiem rok siewu, należy zatem uzbroić się w cierpliwość, gdyż mimo ciężkiej, rzetelnej pracy na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. W tym czasie można, a nawet należy, robić plany wszelkiego typu i skierować całą energię oraz wysiłki na ich realizację, nie zapominając przy tym, że teraz właśnie budujemy naszą przyszłość. W tym roku nie powinno się podejmować żadnego ryzyka związanego z finansami. Pieniądze warto wykorzystać z myślą o przyszłości, np. zapisując się na jakiś kurs, dokształcając się w danej dziedzinie lub też kupując sprzęt, doskonalący warsztat pracy. Warto powstrzymać się przed dalekimi podróżami. Nie należy też trwonić energii na działalność społeczną, czy nadmiernie ożywione życie towarzyskie. Zaniedbywanie najistotniejszych obowiązków przynieść może bowiem kłopoty i porażki. Ten czas niesie ze sobą skłonności do pesymizmu i zniechęcenia, być może będziesz się czuł skrępowany lub uwiązany, jakbyś niósł ciężki, zbędny balast. Powinieneś zatem bardziej niż kiedykolwiek zadbać o zdrowie psychiczne. Mimo że nie będzie to rok specjalnie trudny, odczuwać będziesz napięcie nerwowe i chęć radykalnej zmiany. Niewykluczone są teraz niesnaski w kontaktach międzyludzkich. Nie pozostaje zatem nic innego, jak wykazać się cierpliwością, gdyż rozwiązanie kłopotów nadejdzie już wkrótce. Pamiętaj jednak, że w tym roku nie ujrzysz raczej efektów swojej pracy, co nie powinno ciebie niepokoić, jeśli tylko będziesz postępować zgodnie z wibracją dominującą w tym czasie.

Oto wchodzisz w rok zupełnie inny od poprzedniego i by był on pomyślny, powinieneś podejść do niego z zupełnie odmiennym nastawieniem. Minął czas rozrywki, teraz czeka ciebie rok praktyki i intensywnej pracy. Większości osób znajdujących się w tym roku nie zabraknie pracy, wręcz przeciwnie, mogą czuć się przytłoczone swoimi obowiązkami, ale najbardziej frustrujący okaże się fakt, że pracy jest dużo więcej niż wynagrodzenia finansowego. Jeśli jednak przyjmie się ten trud jako podbudowę pod korzystną przyszłość, rok ten można nazwać pomyślnym. To rok siewu, nie oczekuj więc natychmiastowych rezultatów, gdyż twój dzisiejszy trud wyda owoce w przyszłości. Zrób plany i dołóż wszelkich starań, by je zrealizować. Pamiętaj, że budujesz z myślą o przyszłości. Do wszystkich działań podchodź racjonalnie, logicznie i odpowiedzialnie, nie podejmuj pochopnych decyzji. Analizuj, badaj i rozważaj każdą pojawiającą się okazję, a działaj dopiero wtedy, gdy wszystko będzie jasne i sprawdzone. Zachowaj ostrożność i umiar w wydatkach, gdyż nie jest to rok dobry na spekulacje lub ryzyko finansowe. Myśl o przyszłości i inwestuj tylko w coś pewnego lub w coś, co przyczyni się do polepszenia warunków życia czy pracy i przyniesie zysk w przyszłości, ponieważ wibracje tego roku mają daleki zasięg. Możesz zrobić kurs specjalistyczny, pójść na szkolenie podnoszące kwalifikacje, kupić odpowiednie wyposażenie do pracy, otworzyć biznes, a także zainwestować w nieruchomości lub rachunki oszczędnościowe. Należy ograniczyć wyjazdy wypoczynkowe, a jeśli już pojedziesz na urlop, wykorzystaj go na przestudiowanie lub zaplanowanie przyszłych działań. Niektórzy mogą w tym roku stawiać czoła przeszkodom, dlatego powinni wykorzystać całą swą wiedzę, przenikliwość i rozsądek, aby je pokonać. Te przeszkody mogą mieć naturę problemów finansowych, prawnych lub zawodowych. Mimo że w tym roku musisz podchodzić do wszystkiego odpowiedzialnie i poważnie, nie popadaj w obsesję na punkcie pracy. Odprężaj się i poświęcaj trochę czasu na odpoczynek i refleksję. Wprawdzie nie powinieneś mieć poważnych problemów zdrowotnych, ale zapewne będziesz odczuwał napięcie i zdenerwowanie z powodu znudzenia i rutyny, które charakteryzują ten rok. Nie poddawaj się pesymizmowi, bo możesz poczuć się bardzo zawiedziony i zapragniesz dowolnej zmiany, byle tylko przerwać monotonię. Nie rób tego, ale czekaj cierpliwie, bo zbliża się czas o wiele bardziej rozrywkowy i inspirujący. Na razie zachowaj samokontrolę i czekaj, pamiętając, że nie można liczyć na efekty natychmiastowe ani spektakularne. Ważne, że nie panując nad nerwami, możesz przez taki nastrój wywołać problemy w relacjach osobistych lub konflikty pracownicze. Skoncentruj się na swoich celach, bądź uporządkowany, wytrwały i metodyczny. Życie towarzyskie nie powinno zakłócać twoich postępów. Jeśli staniesz się lekkomyślny lub nieodpowiedzialny, w przyszłości będziesz miał kłopoty, bo zaniedbywanie obowiązków przyniesie niepowodzenia i rozczarowania. Pamiętaj, że przy tej wibracji należy zachować cierpliwość i wytrwałość.

ROK 5

To niezwykły rok, który przyniesie wiele nowych możliwości. To właśnie teraz nadejdą zmiany, których oczekiwałeś, a dawne problemy rozwiążą się same. Teraz możesz spodziewać się zmian i innowacji zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. W tym czasie będziesz niespokojny i pełen energii, spragniony ruchu, zmian i kontaktów z ludźmi. Trzeba będzie wykorzystać te zdolności i nie obawiać się ryzyka, gdyż dzięki niemu pomyślnie przeprowadzisz wiele spraw. Pojawią się szansę na zawarcie trwałych kontaktów i zaangażowanie się w działalność, która może okazać się bardzo owocna. Niewykluczona jest zmiana środowiska, wibracja ta sprzyja bowiem wszelkim zmianom, zajęcia, miejsca pracy, a zwłaszcza podróżom bliskim i dalekim. Powinieneś zatem oswoić się z myślą, że czekają ciebie w tym roku liczne, nagłe i niespodziewane wydarzenia, mogące nieraz pokrzyżować dotychczasowe plany. Trzeba jak najlepiej wykorzystać wpływ tej ruchliwej wibracji, dlatego nie należy zamykać się na to, co nowe, nie trzymać się kurczowo przeszłości. Otwarty i nieskrępowany umysł pozwoli panować nad sytuacją. Z drugiej strony, w tym okresie mogą pojawić się objawy nadwrażliwości, wyrażające się w gwałtownych i agresywnych reakcjach. Ogólnie mówiąc, będzie to rok bardzo ciekawy, zapowiadający liczne sukcesy. Trzeba będzie jednak wykazać się odwagą, inicjatywą i wewnętrzną równowagą, bowiem od ciebie samego zależy, czy rok ten zaliczysz do najlepszych lat naszego życia.

No i właśnie rozpoczyna się rok zupełnie odmienny od poprzedniego, który przyniesie nowe możliwości. Zajdą w nim zmiany, których tak pragniesz, a może być ich więcej, niż jesteś w stanie kontrolować. Dla niektórych będzie to rok burzliwy, ponieważ wibracje tego okresu cechuje wielki dynamizm, aktywność, niecierpliwość i nerwowość. W tym roku mogą zajść zmiany zarówno w twoim życiu zawodowym, rodzinnym, jak i uczuciowym. Niektóre osoby, których życie było dotychczas uporządkowane i zaplanowane, zobaczą jak w ich świat wkraczają nieoczekiwane wydarzenia. Jedną z najlepszych postaw w tym roku jest wyczekiwanie, by wybrać właściwie spośród wielu opcji. Należy być czujnym, by nie przegapić szansy, którą da ten rok, ale trzeba działać odważnie. Wibracje te skłaniają do śmiałości, zdecydowania i łapania okazji, ale pod warunkiem że wytrzymasz niespokojny i zmienny rytm tego roku. Nie zniechęcaj się, bez względu na to co się dzieje. Dotrzymuj kroku obecnemu tempu swego życia i dostosowuj się do nowych okoliczności. Nie zamykaj się, ani nie trzymaj kurczowo przeszłości, gdyż to właśnie otwartość pomoże ci zapanować nad tym niespokojnym okresem. Nie należy się zatrzymywać, ale wierzyć w pomyślną gwiazdę, która włada tym rokiem. Być może trafi się szansa uczestniczenia w ważnych umowach lub kontaktach, które w dużej mierze zadecydują o twojej przyszłości - może to być zaangażowanie osobiste lub zawodowe, i to na dłuższy czas. Jest to okres bardzo płynny i pełen energii, okres wymagający aktywności, nawiązywania kontaktów, a także korzystania z nadarzających się okazji, nawet jeśli wydają się ryzykowne. Zmiany będą na porządku dziennym: zmiana mieszkania, miasta lub państwa, zmiany w relacjach towarzyskich, związkach uczuciowych i rodzinnych (śluby, separacje, nowe znajomości lub ważne kontakty z wpływowymi ludźmi), zmiany w pracy. Dla niektórych osób będą one niezbyt istotne, a dla innych mogą być to zasadnicze zmiany w pracy, nauce lub życiu osobistym. Istnieją więc duże szanse na to, by twoja dotychczasowa sytuacja stała się lepsza lub by przynajmniej ekscytacja i nadzieja, którymi będziesz żył, stanowiły wyzwanie wnoszące coś ciekawego do twojego życia. Ten czas będzie szczególnie sprzyjający nawiązywaniu znajomości, wyrażaniu siebie oraz kontaktom handlowym i towarzyskim z ludźmi z najbliższego otoczenia, a także z zagranicy. Bardzo korzystne będą wyjazdy, niektóre będą służbowe, a inne mogą przynieść nowe okazje, wycieczki i odpoczynek. Zdarzyć się może, że to sam los przyniesie zmiany w osobach z otoczenia, innym razem to ty je wywołasz. Nie należy wtedy przywiązywać się do niczego, trzeba być elastycznym, wolnym i gotowym wyciągnąć korzyść ze wszystkiego, co oferuje tobie ten niespokojny czas. Z różnych powodów możesz przeżywać wielkie emocje. Niektórzy zaznają sukcesu, popularności, miłości, prestiżu lub spełnienia ambicji, a ponieważ poczują głębokie natchnienie, wzrośnie ich zdolność twórcza. Jeśli postanowisz poszerzyć swe horyzonty lub zmienić kierunek, nie działaj impulsywnie. Jeśli ryzykować, to inteligentnie, śmiało i z rozmachem, a równocześnie opanowanie i rozsądnie. Ogółem zapowiada się ciekawy i twórczy rok, powinieneś jedynie trzymać nerwy na wodzy, bo twoja wrażliwość zostanie poddana trudnej próbie. Wielka moc rządząca tym rokiem napełni ciebie niepokojem i niecierpliwością, więc jeśli nie uda ci się zapanować nad odruchami, twoje reakcje mogą być gwałtowne i agresywne. Nie zapominaj, że więcej można osiągnąć działając taktownie i mądrze, niż poprzez używanie bezmyślnej presji.

ROK 6

Przed tobą czas harmonii, spokoju i szczęścia, kiedy wiele radości przysporzą ci sprawy uczuciowe i kontakty towarzyskie. Rodzina i najbliżsi odgrywać będą w tym okresie niezwykle istotną rolę, ale i czeka ciebie odnowienie starych znajomości, a także powroty osób drogich sercu i dawno niewidzianych. Ludzie będą szukać twojego towarzystwa, bo w tym czasie, bardziej niż zwykle ujawni się twój wdzięk i czar. Osoby samotne mają teraz szansę na trwałe zaangażowanie się uczuciowe i ustabilizowanie swego życia emocjonalnego. Ogólnie, będzie to rok sprzyjający zakładaniu rodziny i zacieśnianiu więzów międzyludzkich, wiele czasu będziesz spędzać w gronie przyjaciół i znajomych. To również bardzo dobry rok, jeśli chodzi o rozpoczynanie nowych inwestycji i rozpoczynanie działalności na własny rachunek, za czym idzie również poprawa sytuacji materialnej. Od ciebie samego zależeć będzie, czy bilans tego roku okaże się korzystny. Z jednej strony bowiem pojawią się liczne okazje, aby polepszyć sytuację materialną i rozwijać się duchowo i intelektualnie, z drugiej zaś będą ciebie kusiły tzw. przyjemności życia. Jeśli więc nie zdołasz pogodzić tych sprzecznych tendencji, pod koniec roku może się okazać, że tak naprawdę, nie dokonałeś niczego konkretnego. Wibracja rządząca tym rokiem należy do najbardziej stabilnych i harmonijnych, sprzyja szczęściu i harmonii w sprawach rodzinnych oraz uczuciowych. Dlatego też, jeśli pojawią się problemy w twoim życiu osobistym lub nawet dojdzie do rozstania, oznaczać to będzie, że relacja ta już od dawna wymagała naprawy i potrzebne było zerwanie tych więzów, by wrócić do podstaw i do wewnętrznej równowagi.

To szczególny czas. Rok ten zapowiada się jako wyjątkowo korzystny dla spraw rodzinnych i sercowych, kiedy to miłość, rodzina i odpowiedzialność będą najważniejsze w tym okresie. Większości osób przyniesie harmonię, szczęście i spokój w sprawach towarzyskich oraz domowych, możliwe jest nawet odzyskanie utraconych kiedyś uczuć. W twoim życiu mogą pojawić się ponownie przyjaciele lub osoby, których od dawna nie widujesz. Twój urok i siła przyciągania wzrosną, dlatego ludzie będą odczuwać do ciebie pociąg, przez co dodatkowo rok ten sprzyja relacjom towarzyskim oraz rozrywkom, ale co warto podkreślić takim realizowanym we własnym domu lub u znajomych. Ze względu na tendencję i naturę wibracji szóstki, zdarzenia dziejące się w tym roku mogą mieć zupełnie przeciwny charakter. Jednak dla większości osób może to być najlepszy rok, bo będą w pełni zadowolone z sytuacji rodzinnej i uczuciowej, będą miały poczucie szczęścia i równowagi we wszystkim, co wiąże się z najbliższymi. Możliwe, że twój dom stanie się miejscem spotkań osób, które mają problemy lub szukają oazy spokoju i zrozumienia. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, to twoje dzieci lub współmałżonek mogą dostarczyć ci powodów do zadowolenia i radości, no znajdziesz w ich towarzystwie szczęście i równowagę. Poczujesz się tak dobrze, że czasami trudno będzie ci zająć się sprawami materialnymi i codziennymi. Jednak dla niektórych może to być rok, w którym zostaną zerwane więzi rodzinne, ale możliwe jest to tylko wtedy, gdy w poprzednich latach stosunki te były nienajlepsze. W takim przypadku zerwanie umożliwi danej osobie odzyskanie normalności, ponieważ w najważniejszej wibracji tego roku dominuje spokój. Niektóre osoby odnajdą miłość i stworzą silne więzi uczuciowe, gdyż ich czar i siła przyciągania będą bardzo mocno oddziaływać. Jest to więc czas sprzyjający tworzeniu ogniska domowego i umacniania więzi wszelkiego rodzaju. Aktywność towarzyska dostarczy ci przyjemnych chwil rozrywki i intymnego związku, co pozwoli podchodzić do wszystkiego ze spokojem i korzystać z życia, bardziej niż zajmować się codziennymi obowiązkami. Skutek jest taki, że możesz odczuwać apatię i rozleniwienie, ale jeśli ulegniesz tej pokusie, stracisz szanse na postęp lub nie będziesz kontynuował swych dotychczasowych działań. Wibracja ta może jednak sprawić, że praca tak ciebie przytłoczy, że nie pozwolisz sobie nawet na chwilę wytchnienia. W ciągu tego roku niektórzy mogą poczuć się zbyt przytłoczeni więzami lub odpowiedzialnością rodzinną, które ograniczają ich wolność; jest możliwe, że będą musiały zaopiekować się chorym lub niedołężnym krewnym. Problemy we własnym domu mogą sprawić, że staniesz się szczególnie potrzebny swojej rodzinie. Będzie to doskonały rok dla inwestowania w nieruchomości lub prowadzenia pewnych spraw materialnych. Negocjacje i ugody otrzymują korzystne wibracje, ale należy uważać ze zobowiązaniami. Jest to świetny czas, by wprowadzić zmiany i ulepszenia w domu, miejscu pracy lub wyglądzie osobistym, gdyż wszystko, co związane jest z pięknem i elegancją, znajduje się pod wpływem korzystnych wibracji. Podobnie jest z wszelką działalnością artystyczną. Sprawy prawne mogą znaleźć pomyślne rozwiązania, a ponieważ znajdujesz się pod wpływem tego roku, możesz rozwiązać problemy i pokonać codzienne przeszkody w sposób rozsądny i sensowny. Okazując wielkoduszność, rozwagę i zrozumienie, pomagając innym w rozwiązywaniu problemów i ofiarowując swą bezinteresowną pomoc, będziesz żył w atmosferze miłości i służby, które charakteryzują ten okres wibracyjny. Nie należy nadawać zbyt dużego znaczenia problemom codziennym, ponieważ możesz wykazać skłonności hipochondryczne, pesymizm i niezdecydowanie albo popadać w obsesje na punkcie rzeczy bez znaczenia. Jeśli nie pohamujesz tej skłonności, mogą spotkać ciebie problemy ze zdrowiem. Tylko od ciebie zależy, czy ten rok skończy się pozytywnie. Pojawią się okazje do samodoskonalenia i postępu, ale wobec pokus życia towarzyskiego możesz zostać z pustymi rękami, jeśli nie zdołasz znaleźć właściwych proporcji między obiema tymi skrajnymi skłonnościami.

ROK 7

Dla ciebie rok ten przyniesie wiele okazji sprzyjających zdobyciu powszechnego uznania i szacunku, a także sukces i popularność, zaś osobom związanym z życiem publicznym nawet sławę. Okres ten będzie obfitował w nowe i interesujące doświadczenia. Będzie również korzystny jeśli chodzi o interesy i bardzo prawdopodobne, że teraz właśnie zrealizują się twoje dawne projekty. Należy jednak unikać w tym czasie ryzyka, gdyż nie jest to rok sprzyjający rozwojowi materialnemu, lecz raczej duchowemu i intelektualnemu. Pojawią się szanse na urzeczywistnienie marzeń o dalekiej podróży. Bardzo możliwe, że teraz znajdziesz ciekawą pracę albo rozpoczniesz interesujący ciebie kierunek nauki. Pomimo, że sprawy finansowe powinny zejść w tym roku na drugi plan, możesz liczyć na niespodziewane dochody, a także na okazje do kupna lub sprzedaży na większą skalę. W tym czasie nie ma miejsca na frywolność lub lekkomyślność, jest to bowiem czas refleksji i głębokich przemyśleń. Będzie to okres autoanalizy, wewnętrznych poszukiwań oraz rozwoju duchowego i umysłowego, rok zastanowienia się nad własnym życiem, czas niepokojów egzystencjalnych i poszukiwania odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym roku częściej niż dotychczas, sięgniesz po książkę i poszukasz kontaktu ze sztuką. Będziesz też odczuwać potrzebę odizolowania się od otoczenia i możesz odczuwać samotność. Do głosu dojdą ukryte zdolności parapsychologiczne i głęboka intuicja, stąd warto słuchać wewnętrznego głosu, gdyż wskaże ci on drogę osiągnięcia duchowej doskonałości, pomoże dostrzec i docenić to, co w życiu jest najważniejsze. Warto zwracać uwagę na zawarte w tym roku znajomości, czy przyjaźnie oraz na podpisywane dokumenty.

Ten rok może przynieść zarówno wielkie sukcesy i satysfakcję, jak i niepokój moralny i duchowy. Pojawią się dobre okazje do zdobycia i potwierdzenia prestiżu towarzyskiego i zawodowego, zatem osoby publiczne będą błyszczeć dzięki własnym zasługom. Możliwe, że teraz zostaniesz uhonorowany za swój wysiłek. Wiele osób odniesie sukcesy, zyska sławę i popularność, bo w tym roku szczególnie liczy się życie zawodowe i można osiągnąć szczyt kariery. Niektórzy mogą otrzymać większe uznanie, niż wynagrodzenie finansowe. Niebezpieczne jest wdawanie się w tym czasie w ryzykowne operacje finansowe, o ile można kontynuować i promować dotychczasowe interesy, to nie należy rozpoczynać nowych, gdyż jest to rok doskonalenia na wszystkich poziomach, ale nie rok ekspansji. Jednak niektórym przyniesie niespodziewane korzyści, pojawią się szanse na podróże krajowe i zagraniczne (służbowe lub wypoczynkowe), nawiązanie nowych przyjaźni lub interesy w kraju i za granicą. To dobry rok na zmianę domu lub pracy, na rozpoczęcie nauki, studiów czy specjalizacji, na kupowanie, sprzedawanie, szukanie pracy. Inna ważna tendencja tego roku wiąże się z poszukiwaniem, refleksją i dojrzewaniem duchowym. Większość osób zapragnie pogłębić swoje wnętrze, zakwestionują własne prawdy i przeżycia, zaczną szukać odpowiedzi na nurtujące je pytania w sobie lub poprzez pogłębianie wiedzy parapsychicznej na szkoleniach i kursach. Wskutek tych głębokich przemyśleń wiele z osób przewartościuje swoje zasady postępowania, bo podstawy moralne i duchowe zupełnie się zmienią. Wielu osobom przy tym oczyszczeniu wewnętrznym towarzyszy niepokój, smutek lub depresja. I nawet jeśli fizycznie nie są samotne, tak mogą siebie odczuwać, nawet w towarzystwie. Jednak prawie wszyscy zyskują na tym osamotnieniu. Rzadko to poczucie wynika z separacji lub utraty kogoś bliskiego, co pociąga za sobą cierpienie moralne. W tym roku nie ma miejsca na lekkomyślność, ale jest czas na refleksję i głęboką zadumę. Jest to okres autoanalizy, poszukiwania, a także wzrostu duchowego i mentalnego. Większość osób będzie próbowała poddać refleksji własne życie, a także poznać przyczyny i cel, do którego zmierza ludzka egzystencja; poczują potrzebę czytania oraz kształcenia się. Będą próbowały usunąć się w cień, może ogarnąć je smutek, melancholia lub depresja. Równocześnie wiele osób odczuje wzrost zdolności psychicznych i intuicyjnych. Słuchaj zatem swojego wewnętrznego głosu, który wskaże jak osiągnąć równowagę pod każdym względem. Ta autoanaliza może nadać nowy sens twemu życiu dzięki nowej hierarchii wartości. Jeśli bilans tego roku będzie pozytywny, wiele osób poczuje się panami swojej duszy i przeznaczenia. Jako że twoje zainteresowania skierują się ku wnętrzu, a zmysł praktyczny i poczucie rzeczywistości mogą okazywać się zawodne, uważaj przy podejmowaniu zobowiązań i podpisywaniu papierów czy dokumentów, bo możesz zostać oszukany. Podobnie może być w relacjach osobistych i niektórzy będą cierpieć z powodu zawodu miłosnego, straty finansowej lub bankructwa w interesie, co będzie skutkiem błędnej oceny sytuacji. Dbaj o zdrowie i nie pozwalaj, aby konflikty wewnętrzne zdominowały twoje życie, bo istnieje ryzyko frustracji, depresji lub problemów zdrowotnych. Gdyby jednak tak się stało, zalecany jest odpoczynek w spokojnym i ustronnym miejscu, co pomoże ci odzyskać siły.

ROK 8

Wchodzisz w rok bilansów, podsumowań oraz zapłaty za włożone wcześniej wysiłki. Jeśli pracowałeś wytrwale i sumiennie i zasłużyłeś na to, poprawi się twoja sytuacja materialna. W grę może wejść zarówno podwyżka, awans, premia etc. Rok ten niesie postęp, władzę, pieniądze i sukcesy w każdej dziedzinie. To, co ciebie spotka w tym czasie, będzie wyjątkowym plonem twoich siedmioletnich wysiłków. Nie zapominaj podzielić się swoim szczęściem z innymi. Jeśli przestrzegałeś dotychczas zasady równowagi i harmonii w kontaktach z ludźmi, będziesz teraz mógł napawać się spokojem i radością, płynącymi z poczucia czystego sumienia. Niewątpliwie twoje postępowanie z przeszłości zostanie wynagrodzone, często w sposób nagły i niespodziewany. Jeśli jednak wcześniej działałeś nieetycznie, powinieneś się liczyć teraz z różnymi przeszkodami lub nawet niepowodzeniami. Wszystko za sprawą prawa przyczyny i skutku. W skrajnych sytuacjach pojawić się mogą nawet bardzo poważne kłopoty finansowe, które zdołasz pokonać jedynie dzięki własnej intuicji i doświadczeniu. Ogólnie i dla zdecydowanej większości osób rok ten będzie bardzo korzystny w kwestiach materialnych. Teraz właśnie mają szansę spełnić się twoje marzenia i ambicje. Jest to dobry moment, aby zakładać własne przedsiębiorstwa, inwestować, nabywać nieruchomości, bo sukces tych przedsięwzięć jest z góry przesądzony, a inwestycje okażą się wyjątkowo trwałe i intratne. Bardzo możliwe, że czeka ciebie znaczny awans lub nominacja na odpowiedzialne stanowisko. Jeśli nie widzisz poprawy pozycji społecznej, to nadszedł właśnie moment aby dochodzić słusznych praw. Z całą pewnością zostaniesz wysłuchany, gdyż w tym roku patronuje jedna z najpotężniejszych wibracji, jakie istnieją. Możesz też liczyć na pomoc lub protekcję osób ważnych i wpływowych. W tym okresie istotną rolę mogą odgrywać starsze osoby, niewykluczone że chodzić będzie o ich problemy zdrowotne, konieczność roztoczenia nad nimi opieki, przyjęcie ich do domu lub wspieranie finansowo. Z drugiej strony możesz liczyć na pomoc lub radę starszych w rodzie. Wykorzystaj nadzwyczajną moc i magnetyzm, jakie w tym czasie z ciebie emanują. Kontakty, które teraz nawiążesz okażą się w przyszłości niezwykle ważne. Rok ten upłynie pod znakiem aktywności, jednak w głębi duszy możesz odczuwać pewien niepokój lub chęć zmiany; należy zatem unikać zdenerwowania i zmian nastroju, gdyż będą one stanowiły przeszkodę w rozwoju.

Oto właśnie nadszedł czas, w którym los stawia ciebie wobec konsekwencji twoich czynów z przeszłości. Jest to zatem rok wymierzania sprawiedliwości. Każdemu według jego zasług, gdyż nadeszła chwila, którą w języku metafizyki określa się czasem Karmy. Jeśli cały kończący się cykl, a zwłaszcza jego początek, były pozytywne, zapracowałeś na nagrodę i przygotuj się na nagrodę. Jeśli we wszystkim dołożyłeś starań, twoją nagrodą będzie poprawa warunków materialnych: podwyżka pensji, zapłata za usługę, otrzymanie spadku, wygrana na loterii, dochody z innych źródeł lub pieniądze za wykonany kontrakt, co pozwoli ci na usamodzielnienie się. Postęp, pieniądze, władza lub wpływy mogą być żniwem siewu, który trwał poprzednie siedem lat, gdyż rok ten wróży awanse, promocje, pomoc wpływowych osób w dostaniu się na wysokie stanowisko. W tym czasie należy wykorzystać moc i siłę oddziaływania, by nawiązać kontakty, które mogą okazać się ważne w przyszłości, bo jest to szczególny czas, w którym można wpływać na innych. Ten, kto zajmuje środek sceny powinien jednak pamiętać, by podzielić się swym powodzeniem i szczęściem z innymi. Ludzie ze świata biznesu zanotują wzrost swoich dochodów, będą mieć możliwość otwierania nowych oddziałów lub powiększania i usprawniania już istniejących; mogą inwestować w nieruchomości i uznane firmy, a także realizować swoje ambicje i sprawy materialne. W okresie tym działają na twoją korzyść potężne wpływy wibracyjne, a ponieważ jest to rok sprawiedliwości, masz prawo prosić o podwyżkę lub awans, jeśli uważasz, że w przeszłości zostałeś niesłusznie pominięty. Jeśli zasłużyłeś, to otrzymasz to, czego się domagasz. Jeżeli twoje postępowanie było nienaganne moralnie, nie tylko będziesz żył w pokoju z samym sobą, ale dodatkowo los może ofiarować ci nieoczekiwaną nagrodę duchową, materialną lub moralną. W przeciwnym razie karma oraz prawo przyczyny i skutku wystawi ci rachunek, a niewłaściwe postępowanie w poprzednich latach może sprawić, że na drodze pojawią się spore problemy i straty. Jeśli zmarnowałeś szansę z powodu lenistwa lub rozrzutności, możesz napotkać problemy finansowe, a gdy złamałeś prawa ludzkie lub kosmiczne, spotkać się może dotkliwsza lekcja. Jest to doskonały rok do realizacji marzeń jako nagrody. Użyj swej mocy i siły przyciągania, właściwych dla tego okresu, by nawiązać kontakty, które okażą się ważne w przyszłości. Planuj i działaj śmiało, byle nielekkomyślnie. Nie daj się omamić obietnicą natychmiastowych efektów i osiągnięć. Jeśli chcesz zacząć coś nowego, bądź rozsądny i rozważny, a plany rób z wyprzedzeniem. Nie buduj zamków na piasku i nie zaczynaj niczego bez solidnych podstaw. Musisz mieć mocne wsparcie finansowe, działać efektywnie, być dobrze zorganizowanym oraz uważnie dobierać współpracowników. Nie bój się marzeń, jeśli jesteś gotów walczyć i wytrwać. W przeciwnym wypadku możesz popaść w zgubne interesy. Istnieje możliwość, że osoby starsze w pewien sposób zaważą na twoim życiu, bo możesz zostać wciągnięty w ich problemy, mieć wydatki czy niespodziewane problemy gdy będziesz chciał im pomóc. Lub przeciwnie, to starsze osoby będą służyć ci cenną pomocą lub radą. W okresie tym cechujesz się wielką mocą i siłą charakteru, co pozwala ci na rozwiązanie każdego problemu. Kontroluj swe porywy i uczucia, bo wybuchy emocji mogą powstrzymać twoje postępy. Wykorzystaj ten sprzyjający czas na działanie sprawiedliwe, odpowiedzialne i uczciwe, by wzmocnić swój charakter. Jeśli pojawiły się problemy finansowe, czy to w życiu osobistym czy zawodowym, powinieneś przeanalizować swoje zachowanie, gdyż podczas tego cyklu z pewnością popełniłeś jakiś błąd. Pamiętaj, że jest to rok zbiorów i dostajesz dokładnie to, na co zasłużyłeś, dlatego coś należy poprawić. Może to być czas wielkich osiągnięć i intensywnej pracy, ale zaczyna w tobie dojrzewać pragnienie zmiany, co może przynieść niepokój i zamęt. Osoby, które mają na sumieniu naganne postępowanie, są w tej chwili narażone na zdemaskowanie, osądzenie lub zamknięcie w więzieniu.

ROK 9

Przed tobą rok, który zamyka numerologiczny 9-letni cykl i niesie z sobą pewne zagrożenia. Trzeba w tym okresie wyjątkowo uważać, gdyż bez żadnej winy z twojej strony pojawić się mogą liczne przeszkody; będą to problemy wszelkiego rodzaju: finansowe, zawodowe, zdrowotne i osobiste. Trzeba zwracać uwagę na skłonności do apatii, zdenerwowania, zmęczenia i depresji. W tym czasie należy unikać gwałtownych reakcji i w żadnym wypadku nie kierować się impulsami lub emocjami. Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej pracy, życia osobistego, kontaktów z otoczeniem, to zdobądź się na odrobinę cierpliwości, gdyż nadchodzą istotne zmiany. Już niedługo wszystko zmieni się na lepsze. W tym okresie nastąpić może definitywne zakończenie pewnych kłopotliwych sytuacji czy związków, krępujących ciebie od dawna. Wszystko, co ma się skończyć, zakończy się właśnie teraz. Oznacza to zerwania i rozwody, zdrady i straty wszelkiego rodzaju. Nie trzymaj się kurczowo przeszłości, spraw i ludzi z nią związanych. Powinieneś wykorzystać ten wyjątkowy czas, by dokonać bilansu z poprzednich lat, odrzucając to, co zbędne i uwalniając się od wszelkich balastów zarówno materialnych, jak i emocjonalnych. Oczyszczenie to okaże się niezbędne, aby bez żadnych obciążeń i przeszkód rozpocząć nowy cykl życiowy. Unikaj w tym czasie zawierania umów i podpisywania ważnych dokumentów, gdyż sprawy teraz rozpoczęte na ogół nie rokują powodzenia - dotyczy to zarówno spraw zawodowych, jak i uczuciowych. Chociaż rok ten bywa trudniejszy niż pozostałe, możesz się w tym okresie wiele nauczyć i nabyć życiowego doświadczenia. Z drugiej strony rok ten może oznaczać korzystną finalizację spraw zainicjowanych wcześniej, związanych z interesami, pracą zawodową, sprawami urzędowymi. To dobry czas na podróże, istnieje nawet możliwość dokonania czegoś niezwykłego. Zachowaj cierpliwość i wykaż hart ducha, nie patrz wstecz, lecz zwróć się z nadzieją i ufnością w przyszłość. Czeka ciebie bowiem nowy etap i od ciebie zależy, czy będzie on szczęśliwy i pełen sukcesów.

Ze względu na fakt, iż jest to rok zamykający dziewięcioletni cykl, należy przygotować się umysłowo i duchowo do jego nadejścia, aby pomimo napotykanych przeszkód przejść do następnego cyklu z pozytywnym bilansem. W okresie tym musisz być gotowy do zerwania więzów łączących ciebie z przeszłością. Jest to bilans końcowy i w tym czasie mogą mieć miejsce dotkliwe straty materialne lub emocjonalne, lale jeśli przyjmiesz właściwą postawę, przejdziesz przez to szczęśliwie. Nie trzymaj się kurczowo niczego, ani nikogo. Pozwól zadziałać samym wibracjom, a dokonają wyboru za ciebie. Jeśli jednak głos wewnętrzny podpowie ci, by z czymś zerwać, to zrób to bo w tym okresie intuicja jest nieomylna. Jeśli nie jesteś zadowolony z pracy lub warunków życia, bądź cierpliwy, bo zbliżają się istotne zmiany. Pomimo zdarzających się w tym czasie rozstań i separacji, pomyśl, że jesteś w okresie wielkich porządków, które są konieczne, byś zaczął nowy cykl będąc wolnym od więzów przeszłości. Niewykluczona w tym okresie jest strata, rozczarowanie, zdrada kogoś bliskiego lub przyjaciela. To specyficzny czas, kiedy umrze lub zniknie wszystko, co miało się skończyć, a ty powinieneś rozstać się z tym bez żalu i w przekonaniu, że określone osoby czy sytuacje spełniły już swoją misję, a teraz odchodzą, aby zrobić miejsce nowym, które przyniesie następny cykl. Niewątpliwie w wielu przypadkach sytuacje te wywołają bolesne rozdarcie wewnętrzne, lecz gdy będziesz świadomy tego, co się dzieje i dlaczego, łatwiej to zniesiesz. Ponieważ pod koniec cyklu każdy jest osłabiony i mało odporny, należy dbać o zdrowie. Możliwe są problemy finansowe, w pracy i relacjach z innymi ludźmi; można czuć się sfrustrowanym i uwięzionym w sytuacji bez wyjścia, ale to stan ducha wyolbrzymia te sprawy. Nie zniechęcaj się, bo wówczas staniesz się pesymistą, osobą zgryźliwą i drażliwą, co jeszcze bardziej wszystko skomplikuje. Jeśli sytuacja wymknie ci się z rąk, możesz osądzać niewłaściwie i podejmować nietrafne decyzje, w wyniku czego możesz zostać oszukany, a także wplątać się w wątpliwe sprawy zawodowe lub uczuciowe. Inną ważną cechą charakterystyczną dla tego roku jest to, że rozpoczęte w nim rzeczy nie trwają długo. Są oczywiście wyjątki, ale jest ich bardzo mało. Jeśli więc jesteś zainteresowany jakąś osobą czy relacją zawodową, poczekaj i nie angażuj się, poczekaj raczej na wkroczenie w kolejny rok. Jeśli jest to dla ciebie trudny moment, a zaproponują ci rozwiązanie przyjmij je, by uniknąć kłopotliwej sytuacji, ale wiedz, że jest to rozwiązanie chwilowe. Należy zatem unikać podpisywania ważnych dokumentów, zaangażowania uczuciowego, zobowiązań w pracy lub w innych sprawach. Rozstrzygnięcia prawne, prośby, prace czy interesy rozpoczęte w poprzednich latach, mogą jednak zakończyć się pomyślnie. Jeśli ktoś zasługuje na sukces dzięki swym czynom i postawie z przeszłości, mogą go spotkać rzeczy wyjątkowe, pozytywne i spadające niespodziewanie ‘z nieba’, ale zdarza się to bardzo rzadko. Z kolei możliwe są wyjazdy krajowe lub zagraniczne, ważne kontakty zagraniczne i niecodzienne doświadczenia. Nie należy rozpaczać ani zamykać się w sobie, a warto wykorzystać ten rok na naukę, planowanie i organizowanie zajęć, które rozpoczniesz w pierwszym roku następnego cyklu. Przede wszystkim nie przywiązuj się do swoich trosk, czy kłopotów. Staraj się przezwyciężyć ten etap, będąc życzliwym i miłym dla innych ludzi, a dobre czyny wrócą do ciebie zwielokrotnione. Aby przebrnąć przez ten okres, potrzeba siły charakteru i cierpliwości, w przeciwnym razie może być bolesny. Pomyśl o przyszłości z nadzieją. Nadchodzi nowy cykl i od ciebie zależy, jak wiele w nim osiągniesz.

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek

fot. internet

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron