Uziemienie, ochrona ziemi.

Uziemiaj się regularnie, by otworzyć czakrę podstawy i oddać żywiołowi ziemi wszystkie negatywne i szkodliwe energie, obciążenia, troski, lęki oraz zanieczyszczenia. Zarówno na łonie natury, jak i w domowych warunkach warto pomyśleć o systematycznym i właściwym uziemieniu, zwłaszcza jeśli czujesz spadek energetyczny. Oto szybka i prosta metoda, oparta o wizualizację.

W ciszy i spokoju stań wyprostowany, opierając się plecami o drzewo. W warunkach domowych opierasz się plecami o ścianę. Budujesz obraz - wyobrażasz sobie mocne, rozłożyste konary, które wyrastają z twoich nóg i poprzez stopy wrastają prosto w ziemię. Zupełnie, jakbyś zapuszczał korzenie sięgające do wnętrza ziemi, do ziemskiego jądra. Spływają z ciebie wszystkie niepokoje, troski, lęki, energetyczne brudy - przejmuje żywioł ziemi, by je oczyścić i przetransformować w dobro. Pozwól, by ta chwila trwała...

W trakcie takiego uziemiania warto powtórzyć trzykrotnie skuteczne zaklęcie magii ludowej:

Wszystko co złe, niech idzie do ziemi,

Wszystko co złe, niech się w dobro zamieni”.

 

W oparciu o ludową mądrość

Zatrzymaj w wyobraźni obraz korzeni, które pozwalają spływać negatywnej energii do momentu, kiedy poczujesz że zeszło z ciebie wszystko co negatywne, złość, smutek, żal etc. Następnie oczyma wyobraźni zauważ, jak ze środka ziemi wyrastają zielone korzenie. Czujesz, jak oplatają twoje stopy, powoli pną się w górę, harmonijnie i coraz wyżej. Stajesz się powoli sam zielonym, rozłożystym drzewem, którego nogi stały się korzeniami, a dłonie rozłożystą koroną z zielonych gałęzi i liści. Wykonaj kilka głębokich wdechów i wydechów. Teraz możesz się odciąć od uziemiających ciebie konarów.

W miejsce wyrastających z jądra ziemi konarów, można wyobrazić sobie płynącą z ziemi złotą energię, uzdrawiającą, wypełniającą siłą i ochroną.

Na koniec w skupieniu i wyciszeniu, wyobraź sobie słup krystalicznie czystego białego światła w kolorze perłowym, które spływa na ciebie prosto z góry, ze Źródła. Wpływa ono poprzez twoją czakrę korony i wypełnia całe twoje ciało, aż po stopy.

Autor: Agnieszka Wykrota - Przysiwek

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron