Pusty bieg Księżyca, co warto robić a czego unikać?

Zjawisko niezwykle tajemnicze, z którego wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, mimo że determinuje ono albo determinować może efekty wielu działań, jedne zasilać energią, inne osłabiać. I za jego mocą nie stoi właściwie żadna magia, tylko nauka. To ona pomoże spojrzeć w inny sposób na zjawisko, które nadaje Księżycowi nowgo światła. Czymże jest dokładnie zjawisko pustego biegu Księżyca, znane także pod pojęciem "jałowego biegu Księżyca" lub "próżnego biegu Księżyca"?

Na księżycowej drodze

Nasz ziemski satelita wędrując po ekliptyce, co dwa i pół dnia wkracza w kolejny znak zodiaku. W ciągu 28 dni, kiedy to Księżyc wykona pełny obieg wokół całego zodiaku, zmienia dwanaście razy znak, w którym przebywa. Przejście z jednego znaku do drugiego jest jednakże wydarzeniem szczególnym, bo dochodzą do niego aspekty związane z innymi planetami. Dla przykładu i bardziej obrazowo - Księżyc przemierzając znak Panny, tworzy na przykład opozycję z Uranem, kwadraturę z Plutonem, koniunkcję z Wenus. Kiedy dociera do końca danego znaku, nie ma już z reguły planet, z którymi mógłby utworzyć jakiś aspekt jeszcze przed wejściem w kolejny zodiakalny znak. Nie wchodzi więc wtedy m.in. w koniunkcję, sekstyl, kwadraturę, trygon, czy opozycję z planetami. Ten moment w wędrówce Księżyca po zodiaku nazywany jest ‘próżnym kursem’ lub ‘próżnym biegiem Księżyca’. Warto wziąć pod uwagę, że czas ten może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin, a nieraz nawet i półtora dnia lub dwa dni. Wszystko zależy od aktualnego układu Słońca i planet.

Samo zjawisko próżnego biegu Księżyca zostało zaobserwowane już tysiące lat temu. Wzmianki o pustym kursie Księżyca znalazły się m.in. w tekstach Doroteusa z Sydonu (I wiek n.e.), Juliusa Firmicusa Maternusa, (IV wiek n.e), Al Biruniego (przełom IX i X wieku), Guido Bonattiego (XIII wiek n.e.), Claudiusa Dariota (XVI wiek n.e.), Williama Lilly (XVII wiek n.e.), Williama Rameseya (XVII wiek n.e.). W latach 70-tych XX wieku twórcy efemeryd zaczęli uwzględniać tabele z próżnym kursem i dzięki temu współcześni astrologowie zaczęli znów brać pod uwagę próżny bieg Księżyca, szczególnie przy sporządzaniu kalendarzy księżycowych i w astrologii elekcyjnej, która zajmuje się wyznaczaniem odpowiednich dat na rozpoczęcie przedsięwzięć.

 

Działanie pustego biegu Księżyca

Nasz naturalny ziemski satelita jest wyznacznikiem naszego samopoczucia, aury dnia, a nawet wydarzeń i codziennych zadań. Pusty bieg Księżyca to czas, w którym planety nie pomagają Księżycowi w czasie przejścia z jednego znaku do drugiego i jest to czas kiedy Księżyc jest w tej wędrówce zdany ‘sam na siebie’. Wtedy to sprawy gwałtownie zwalniają, trudno jest pracować w grupie, czujemy się rozdrażnieni, szukamy swojego miejsca, a często po prostu nic nam się nie chce. Podczas próżnego kursu Księżyca sprawy są jakby zawieszone w próżni - trudno zabrać się za coś konkretnego, ważnego, trudniej zmobilizować się do pracy. Ludzie bywają przygaszeni, mało kontaktowi, trudno nawiązać nowe znajomości, podtrzymać relacje międzyludzkie, a nawet podjąć jakieś ważniejsze decyzję.

Nieporadność osamotnionego Księżyca wpływa na cały bieg ziemskich spraw. Spotkania zawodowe i biznesowe mogą przybrać nieoczekiwany obrót, a ustalenia sprzed przysłowiowej chwili - mogą nagle zmienić się lub zdezaktualizować. Można również zauważyć, że w miejscach publicznych, gdzie na co dzień tętni życie - w tym szczególnym czasie gwar przycicha, klienci przestają przychodzić. Na całe szczęście dla nas - pusty bieg Księżyca trwa z reguły do kilkunastu minut. Ale bywają lata, gdy układ planet wydłuża ten czas nawet do półtora dnia lub kilku dni.

Według mistrza horoskopów horarnych Williama Lilly'ego, pusty bieg Księżyca jest mniej odczuwalny, kiedy nasz satelita znajduje się w znakach Raka, Byka, Strzelca i Ryb. Związane to było wg Lilly'ego z panowaniem Księżyca i jego powiązaniem z tymi znakami - Rak to władztwo Księżyca, Byk jego wywyższenie, Strzelec i Ryby - władztwa Jowisza. Lilly twierdził w pozycji astrologicznej z XVII wieku, że w tych znakach Księżyc przynosi wydarzenia i nie opóźnia działań, nawet mimo jego pustego biegu.

 

Na co wpływa próżny kurs Księżyca?

Naturalny satelita Ziemi wpływa na samopoczucie i życie ludzi oraz wszystkich istot czujących w sposób nie podlegający dyskusji. Jeśli więc planujemy drobne prace domowe lub wykonujemy zwykłe obowiązki - znajomość czasu pustego biegu Księżyca pozwoli uniknąć złości, frustracji i przyniesie większą efektywność. Jeśli planujemy wyjazd, spotkanie biznesowe, a nawet randkę - pusty bieg Księżyca może wywrócić te plany do góry nogami.

 

Czego nie robić, kiedy Księżyc jest w swoim pustym biegu?

* Nie rozpoczynać ani przeprowadzać poważnych projektów czy przedsięwzięć, które mają mieć poważny wpływ na życie lub zmienić je. W tym czasie należy unikać spotkań dotyczących ważnych rozmów o pracę, załatwiania ważnych urzędowych spraw, podpisywania umów, zawierania ślubów lub przeprowadzania rozwodów. Ceremonie ślubne w tym czasie nie są tak wspaniałe jak zaplanowano, zaś wesele rozkręca się bardzo powoli, wszystko się opóźnia. Nie powinniśmy w tym czasie także umawiać się na pierwsze randki lub wyruszać w podróż. Przebieg tych spotkań, działań i ich rezultat mogą być bowiem nieprzewidywalne, niemile zaskoczyć lub po prostu za wcześnie się skończyć.

* Nie rozpoczynać pracy na nowym stanowisku lub w nowym miejscu. Nie przyjmować i nie rozpoczynać nowych zleceń, bo mogą one nie wróżyć zbyt dobrze. CV wysłane podczas próżnego kursu często ginie i trzeba je wysyłać jeszcze raz. Rozpoczynane w tym czasie transakcje z nowymi klientami mogą zakończyć się szybko lub nie przynieść spodziewanych korzyści, czy profitów. Sprawy z pozoru szybkie i łatwe do realizacji mogą się komplikować, przeciągać w czasie, kosztować sporo pracy i nerwów.

* Konta bankowe założone podczas trwania próżnego biegu Księżyca mogą przysparzać kłopotów i pomyłek, nie pomnażać pieniędzy i bardzo trudno je zamknąć.

* Warto uważać na nowo spotkane w tym czasie osoby, bo jałowy Księżyc sprawia, że mogą się one wydawać innymi niż są naprawdę, zaś nadzieje jakie pokładamy w ich poznaniu mogą się nie zrealizować. Z tego względu wizyty w urzędach, rozmowy o pracę, nowo zawarte przyjaźnie lub miłości mają mniejsze szanse na powodzenie, są mało owocne albo mogą się szybko i nieoczekiwanie zakończyć. Kontynuacja takich znajomości może okazać się trudna, a ponowne spotkanie przeciąga się w czasie.

* Nawet tak pozornie przyziemne zajęcia, jak robienie zakupów, czy zamawianie towarów w trakcie trwania próżnego kursu Księżyca mogą niemile zaskoczyć. Można bowiem wydać więcej niż planowano, zaś jakość towarów może odbiegać od spodziewanej. W tym czasie też jesteśmy bardziej podatni na przeoczenie wady lub usterki produktu. Nie bądźmy zanadto zaskoczeni, jeśli w tym czasie napotkamy na niemiłą lub niechętną obsługę, a urzędnicy okażą się opryskliwi i nieprzyjemni.

Na co próżny kurs Księżyca wpływa w mniejszym zakresie?

Bez względu na miejsce Księżyca na nieboskłonie, codzienne życie toczy się i wszelkie codziennie obowiązki, rutynowe działania czy bieżące sprawy, które nie wymagają angażowania dużej ilości energii, można wykonywać standardowo.

 

Jakie czynności nie są zakłócane pomimo próżnego kursu Ksieżyca?

* Codzienne domowe obowiązki związane z planem dnia, jak sprzątanie, rutynowe zakupy, opieka nad domownikami i zwierzętami, standardowe zawodowe czynności. Z zastrzeżeniem, że nie warto zaczynać nowych spraw lub wprowadzać zmian w ustalonym porządku dnia.

* Odpoczynek, sen, poobiednia drzemka wpiszą się doskonale w czas jałowego biegu Księżyca.

* Zajęcia nakierunkowane na rozwój duchowy i wgląd we własne wnętrze, takie jak medytacja, ćwiczenia jogi. Podobnie odprężająca kąpiel, odprężenie i relaks, zadbanie o swoją duchowość i kreatywność, słuchanie muzyki, czytanie książek - tym zajęciom jest po drodze z samotną drogą Księżyca.

* Zajęcia oparte na planowaniu, sporządzanie listy zakupów, czy spraw do załatwienia.

* Luźne spotkania z przyjaciółmi lub znajomymi, ale bez ambitnych wspólnych celów, czy przedsięwzięć typu wspólne wędrówki górskie, czyli działań wymagających długich przygotowań.

* Wsłuchiwanie się w swoją intuicję, analizowanie życiowych spraw i wyjścia z aktualnej sytuacji.

* Naprawy usterek sprzętów domowych, reperowanie odzieży, robienie korekty, wyjaśnianie pomyłek, naprawianie błędów, a nawet pisanie wcześniej zaplanowanych książek - te zajęcie także nie kolidują z pustym biegiem Księżyca.

* Poszukiwanie rzeczy lub osób zaginionych.

Przy planowaniu spraw zasadniczych i z różnego powodu ważnych - warto zatem wziąć pod uwagę pusty bieg Księżyca, bo przesądzić on może o przyszłości i powodzeniu działań. Przed rozpoczęciem pracy, wysłaniem CV, założeniem firmy, planowaniem daty śluby, ale i zapisania się na studia czy kurs, określeniem daty wyjazdu warto przeanalizować drogę naszego ziemskiego satelity po niebie.

 

Poniżej dołączam link do kalendarza z wyszczególnieniem dni i godzin pustego biegu Księżyca w 2023 roku:

https://doktoraniol.com/pusty-bieg-ksiezyca-kalendarz-2024.html

 

Autor: Agnieszka Wykrota - Przysiwek

Specjalistka Psychologii Energii i Uzdrawiania Komórkowego, Jasnowidz, Medium

 

 

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron