Energie od "eks"

Energie od "eks"

Temat, który przyszedł oczywiście jako efekt pracy z wami, kochani. Czas zwrócić uwagę na możliwe przyczyny, kiedy coś się nie wiedzie w miłości... Z reguły człowiek zaczyna od obwiniania siebie, a bo charakter, przyzwyczajenia, wygląd, wychowanie... Tymczasem współ-przyczyna może być także innej natury. Każdy człowiek ma bowiem jakąś własną przeszłość, a w tej przeszłości kryją się - mniej lub bardziej udane i szczęśliwe - relacje lub związki, bywa że wielkie uczucia, bywa że ogromne rozczarowania. Poza wspomnieniami i doświadczeniami, jakie człowiek wynosi z takich relacji, często pozostają po nich materialne pamiątki. Mam na myśli upominki otrzymane od eks-partnera, czy to biżuteria, maskotki, perfumy, czasem nawet jakiś zasuszony kwiat lub bielizna; poza tym listy, wspólne zdjęcia etc. Im dłuższy związek, tym łączących z kimś przedmiotów zbiera się całkiem sporo...

Emocje relacji przelane na materię

Z każdym z tych przedmiotów wiąże się określona energia. Energia doświadczeń i uczuć, jakie towarzyszyły momentom na wspólnych zdjęciach, chwilom związanym z czytaniem wiadomości, listów, momentom kiedy otrzymywałaś coś w podarunku..., ale i energia całości relacji, uczuć włożonych w ten związek przez obydwie strony. Jeśli więc rozstaliście się w przyjaźni, wzajemnym szacunku, zgodzie - to pięknie, bo taka właśnie energia pozostanie związana z waszymi wspólnymi pamiątkami.

Jednak zdajemy sobie sprawę, że mało który związek kończy się wspólnym przyjacielskim uściskiem i życzeniami szczęścia... Co w takim razie pozostanie po burzliwym rozstaniu, wzajemnych pretensjach lub żalu, czy zazdrości...? Pozostawicie takie same wibracje w związanych z waszą relacją, przedmiotach. Pomyśl: patrzysz na zdjęcie niewiernego eks-partnera i masz poczucie rozczarowania i żalu; zerkasz na bransoletkę sprezentowaną przez agresywnego eks i masz przed oczami te trudne chwile, przez które przeszłaś w tej ciężkiej relacji; bierzesz do ręki wisiorek otrzymany od byłej dziewczyny i ze smutkiem powraca uczucie nadszarpniętego zaufania i bycia oszukanym... Energia związana z częstotliwością tych uczuć i emocji pozostanie związana z tymi przedmiotami.. Bardzo silnie czuć to w przypadku relacji, w których dochodziło do kłótni, awantur, wybuchów złości, zazdrości lub nawet rękoczynów - przedmioty związane z takich związkiem od razu mają w sobie zapis tych trudnych i niskich emocji. Czy będą w przyszłości dla kogokolwiek źródłem radości? Nie, chyba że zostaną w odpowiedni sposób oczyszczone.

Obrazki z życia

Maria dostała po babci piękny złoty pierścień z ogromnym szafirem. Pokochała ten cudny drobiazg, jednak za każdym razem kiedy zakładała go na rękę czuła dziwny smutek, od razu ogarniała ją jakaś melancholia i poczucie samotności. Maria jest jasnoczującą. Długi czas nie mogła znaleźć nikogo, by sobie ułożyć życie. Dopiero tworząc drzewo rodowe dowiedziała się, że pierścionek był prezentem od dziadka, który wkrótce potem zginął na wojnie, pozostawiając młodą wdowę z małym dzieckiem. Dla babci to była jedna z nielicznych pamiątek po dziadku, nosiła ten pierścień z poczuciem rozdzierającej tęsknoty, żalu do losu, goryczy i samotności. Maria nosząc pierścień pełen bólu - nieświadomie dała zgodę na blokadę na związki i miłość także w swoim życiu. Kiedy zdobyła tą świadomość, poprosiła o oczyszczenie całej przestrzeni i tego przedmiotu na różnych poziomach, poza oczyszczaniem materii działałyśmy również pod kątem oczyszczenia z wszystkich nagromadzonych na nim emocji... Dzisiaj Maria jest szczęśliwą mamą kilkumiesięcznej córeczki, zaś jej mąż architekt tworzy drzewo genealogiczne swojego rodu...

Iwona ma problem z poznaniem właściwego partnera, czuje się mało atrakcyjna i pewna siebie, mimo że patrząc na nią widzisz młodą, piękną, wrażliwą dziewczynę. Jej zewnętrzne piękno nie przekłada się jednak na wewnętrzną świadomość osobistego potencjału i atrakcyjności. Iwona nie może znaleźć tego "jedynego", bo jej eks-partner z którym tworzyła wieloletni związek, w momencie rozstania rzucił z nienawiścią w głosie, że poza nim nie będzie z nikim. Ten związek długi czas nie był idealny, aż w końcu nie dało się już ratować tej relacji. Ale zawiść, żal, a nawet obsesyjna zazdrość eks-partnera na punkcie Iwony sprawiła, że w jej życiu na płaszczyźnie uczuciowej wszystko stanęło w miejscu. Okazało się, że w domu ma wciąż wiele pamiątek po "byłym", które działają jak jego własna energia zawiści i złości w jej przestrzeni. Dopóki pozwalała na trwanie tej energii w swoim otoczeniu - pozwalała na blokowanie swojego szczęścia w miłości.

Jak się wyzwolić z energii po "byłych"?

Przedmioty po przeszłych relacjach budzą w nas często sentymenty, bo przecież mózg człowieka pamięta z reguły momenty, które były piękne i szczęśliwe, wypierając najtrudniejsze i najbardziej przykre doświadczenia. Tymczasem energia tych smutków działa, i to nie na twoją korzyść. Warto więc zrobić przegląd pamiątek po trudnych relacjach i eks-partnerach oraz przemyśleć, co zostawiasz, bo jest z różnych względów dla ciebie wartościowe, a czego jesteś w stanie się pozbyć. Jeśli związki były burzliwe i wypełnione energią smutku lub strachu, to najlepszym wyjściem będzie wszystko, czego chcesz się pozbyć - oddać żywiołowi ognia. To, co związane z trudną relacją, a czego nie potrzebujesz już w swoim życiu - spal w rytualnym ogniu. Rytualnym, bo zapalonym przez ciebie z intencją oczyszczenia. Może to być spalone w płomieniach ogniska, w naczyniu żeliwnym lub żaroodpornym - wszystko tu zależy od ciebie. Najważniejsze, by poczuć jak oczyszczający ogień zabiera wszystko, co obciążające i zbędne, przynosząc ulgę oraz uzdrowienie. Powiedz na głos, że usuwasz i uwalniasz wszystkie obietnice, wzajemne powiązania, sznury energetyczne, usuwasz wzajemne pretensje, żale, złości, uczucie zazdrości, braku zaufania, rozczarowania, nienawiści, wszystko co szkodliwe i negatywne.

Z kolei wszystko, co pochodzi z niezbyt szczęśliwych związków, ale stanowi dla ciebie pewną wartość, czy to materialną czy sentymentalną - oczyść we właściwy sposób, pozbywając się z tychże przedmiotów obciążeń energetycznych oraz emocjonalnych. O właściwym oczyszczaniu przedmiotów pisałam w podlinkowanym poniżej poście:

https://doktoraniol.com/o-energii-przedmiotow.html

I pamiętaj - to od ciebie zależy, czy pozwolisz by w twojej własnej przestrzeni w której jesteś twórcą - dominowały emocje narzucane przez osoby trzecie. Wszystkie doświadczenia, nawet te trudne - traktuj jako cenną lekcję, bo każde z doświadczeń pojawiło się z jakiegoś powodu i czemuś ma służyć. Wykorzystaj je mądrze i wyciągnij wnioski, by już nie musiało powracać na twoją życiową ścieżkę. Twórz swoje życie szczęśliwe i na własnych warunkach, wszak takie życie masz jedno...

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwekfor. internet

Dodaj komentarz
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron