Kiedy ty się rozwijasz, a inni wybrali stanie w miejscu...

🗣„Odkąd rozpoczęłam swój rozwój osobisty taka się czuję inna od ludzi wokół, jakbym odstawała od znajomych, nie miała z nimi wspólnego języka. Czuję się jak jeden z puzzli, nie pasujący do dotychczasowego pudełka... Ja zastanawiam się nad moimi emocjami, a w mojej rodzinie opowiadają o pierogach. Ja myślę o celu życia, a koleżanki z pracy się cieszą, że udało im się dobre kluseczki do zupy kupić… Zupełnie jak dwa równoległe światy. Język niby ten sam, a inny…” – z taką obserwacją zwróciła się do mnie niedawno jedna z klientek. „Dlaczego wraz z moim rozwojem duchowym, zmieniły się moje relacje z bliskimi”? – to jedno z pytań, które powtarzają się od kilku lat w mojej praktyce gabinetowej. Pytanie w zasadzie odnosi się jednak nie do zmiany relacji z bliskimi, a do zmiany w tobie, która oddziałuje na relacje z bliskimi.

💎„Panta rhei…”, pisał niegdyś Heraklit z Efezu. Wszystko płynie. Wszystko jest w ruchu. To jedno z praw, nazwane Prawem Wibracji, zostało wyryte wśród kilku innych Praw Wszechświata na szmaragdowych tablicach (https://doktoraniol.com/prawa-szmaragdowych-tablic.html). Zmiana jest nieodłączną częścią życia, dla niektórych nawet jedynym pewnym elementem egzystencji. Zmiana. By uformować pojęcie zmiany i przemijania, człowiek stworzył nawet struktury czasu. Pozornie zatem wszyscy podlegamy prawom zmiany. Pytanie jednak, czy wszyscy w podobnym stopniu, czy jednak w zależności od kontekstu dzieje się to inaczej, może głębiej, a może szybciej lub intensywniej?

💎 Jako jeden z subtelnych przykładów, stanowiących odpowiedź na powyższe, jest bycie w stanie rozwoju osobistego, a w szczególności duchowego. Szeroko rozumiany rozwój łączy się najczęściej z dość intensywną zmianą wewnętrzną, co ma przełożenie na to, co na zewnątrz (Prawo powiązania i zgodności, kolejne z Praw Wszechświata ze szmaragdowych tablic). Doświadczając, ucząc się i rozwijając, zaczynasz rozumieć więcej, najczęściej także czuć i widzieć więcej, w sposób inny niż dotychczas. Wychodzisz poza sztywne ramy materializmu i życia opartego na konsumpcji.

💎 Rozwój wpływa na twoją zmianę w postrzeganiu świata, a nawet na przekonania i wyznawane wartości. Towarzyszy temu wzrost częstotliwości subtelnych energii, z którymi każdy człowiek rezonuje. Te subtelne energie nazywane są wibracjami, i choć ich poziom może różnić się nieco w zależności od sytuacji, otoczenia i kontekstu, to jest pewien konstans, do którego dość szybko powracasz, nawet po chwilach przeżywania emocji lub uczuć. Wraz z twoim rozwojem duchowym, wzrostem świadomości i uważności w życiu – w naturalny sposób wzrasta również poziom twoich osobistych wibracji. Jeśli natomiast ludzie z twojego otoczenia nie wykazują zainteresowania rozwojem osobistym lub duchowym, to nie poszerzają swojej świadomości tak jak ty, patrzą na świat i innych w podobny sposób jak wcześniej, zachowując dotychczasowe częstotliwości wibracji energetycznych. Pozostają zatem na tym samym – lub podobnym - poziomie wibracji osobistych, podczas gdy ty zmieniasz swoje wibracje na coraz wyższe. Częstotliwości energetyczne zaczynają więc być pomiędzy wami różne, czasami coraz bardziej odległe od siebie. Twoja zmiana wewnętrzna wpływa na zmianę zewnętrzną, podczas gdy inne osoby podlegają tylko zmianie ogólnej, zewnętrznej.

💎 Rozwojowi w naturalny sposób towarzyszy zmiana poziomu świadomości, spojrzenia na świat i istotę Wszechrzeczy. I stąd rozwój duchowy może również przynieść poczucie braku zrozumienia wśród osób, które nie podzielają podobnych zainteresowań lub wartości. To może prowadzić do odczucia samotności w stosunku do niektórych znajomych, a nawet członków rodziny.

  1. Ty w swoim rozwoju idziesz do przodu, podczas inni stoją w dotychczasowym miejscu, co powodować może narastający dystans.
  2. W miarę rozwoju duchowości możesz doświadczać zmiany przekonań i zmiany wyznawanych wartości – to tłumaczyć może rozbieżności pomiędzy tobą, a ludźmi, którzy nie podzielają tych nowych przekonań.
  3. Rozwój duchowy często wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem tematami metafizycznymi, medytacją, introspekcją etc. Jeśli bliscy nie podzielają tych zainteresowań, może dojść do poczucia oddalenia.
  4. W miarę rozwoju duchowego, potrzeba głębszego zrozumienia siebie i świata może stać się bardziej intensywna, a osoby niezainteresowane tymi kwestiami mogą wydawać się mniej zrozumiałe lub mniej bliskie.
  5. Rozwój duchowy często skłania do bardziej uważnego sposobu komunikacji, który może wydawać się nie w pełni zrozumiały dla ludzi, którzy preferują bardziej powierzchowny sposób interakcji i podejście typowo logiczne, analityczne i materialne. Stąd kiedy ty zastanawiasz się nad przyczyną odczuwanych emocji, oni w najlepsze przechodzą do przepisu na pierogi. Człowiek rozwijający się duchowo może poszukiwać głębszych, bardziej autentycznych relacji, z kolei dotychczasowe znajomości, oparte na mniej głębokich fundamentach, mogą wydawać się mniej satysfakcjonujące.

🫂 Warto zdawać sobie sprawę, że zmiana w relacjach jest informacją, że to ty prawdopodobnie się zmieniasz, rozwijasz, patrzysz na świat inaczej niż dotychczas. Możesz wykorzystać potencjał tej zmiany w najbardziej użyteczny i budujący sposób. Przecież jesteś dla siebie najbliższym człowiekiem na tym świecie.

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek

Neurocoach, Ekspertka Psychoimmunologii i Medycyny Energetycznej

 

fot. internet

 

 

Dodaj komentarz
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron