Długi karmiczne

Raz zaciągnięte i nie oddane, potrafią doskwierać nie tylko w wymiarze bieżącym ‘tu i teraz’, ale i zapisane w pamięci duszy – obciążają ją do momentu kiedy nie zostaną zdjęte lub właściwie odpracowane. Idą za duszą poprzez kolejne wcielenia i sprawiają, że człowiek ma problem z rozwojem na konkretnej płaszczyźnie lub gorzej - nękają go wciąż powracające problemy natury finansowej, miłosnej, zdrowotnej etc. Poza różnymi innymi przyczynami, które mogą za tym stać - w grę wchodzą tzw. długi karmiczne, zaciągane u kogoś świadomie lub nieświadomie – i nie oddane w żadnej formie. Dopóki w takiej relacji nie przywrócisz energetycznej równowagi – trudno będzie uzdrowić swoje życie.

Długi karmiczne, czemu nie warto ich zaciągać?

Długi karmiczne powstają na poziomie energetycznym i tu należy szukać ich źródeł. Jak doskonale wiemy z poziomu fizyki lub też mechaniki kwantowej - wszystko dookoła nas, cały Wszechświat zbudowany jest z energii. Energią jest wszystko, co nas otacza. Bez względu na to, czy patrzysz na kolorową monetę, czy trzymasz w dłoni banknot którym płacisz za usługę, czy realizujesz zawodowe obowiązki lub spędzasz czas na jedzeniu, śnie, zabawie albo na pomocy innym czy rozwoju duchowym – to wszystko jest pewną formą energii, różniącą się jednakże wibracją, poziomem lub gęstością.

Energia nie znosi próżni, nie zna pojęcia czasu ani przestrzeni. Energia nie znika, jest w stanie jednak zmienić właściciela lub formę, w jakiej występuje. W tym miejscu dochodzimy do jednego z najważniejszych praw Wszechświata, nawiązującego do praw spisanych na Szmaragdowych Tablicach – mianowicie do Prawa Równowagi, nazywanego też Prawem Harmonii. Równowaga we Wszechświecie - na każdej płaszczyźnie i w każdej relacji - wymaga wymiany energetycznej na podobnym poziomie. W przełożeniu na język przestrzenny – za włożoną pracę należy się zapłata, za włożony trud i energię należy się ustalona forma wymiany, czy to finansowa czy barterowa, za otrzymaną od kogoś pomoc wypada w jakiejś formie właściwie podziękować, choćby to było uzgodnione wcześniej zapalenie świecy w jakiejś intencji.

Długi karmiczne powstają, kiedy człowiek za swoją zgodą przyjmuje coś od innych, nie ofiarowując nic w zamian. Tworzy się dług na poziomie energetycznym – kredyt, który wcześniej czy później trzeba będzie spłacić. Człowiek ociągający się ze spłatą takiego długu może w pewnym momencie stanąć przed faktem, że mu się zaczyna pogarszać na różnych płaszczyznach życia, a on nie wie czemu tak się dzieje. Tymczasem to energia zaczyna wyrównywać poziom i wracać do osoby, której jest się coś dłużnym na poziomie energetycznym. Energia wraca z konta dłużnika do tego kto ją ofiarował, nie pytając już o zgodę osoby która dług zaciągnęła, ale działając na mocy praw Wszechświata… Tym bardziej warto pilnować terminowej „spłaty” takich kredytów, by nie okazało się, że zaczynają się same spłacać w momencie niewygodnym i na nieoczekiwanej płaszczyźnie życia.

Wyrównaj wymianę energetyczną

Długi energetyczne powstają praktycznie w każdej sferze i obejmować mogą wszystkie poziomy ludzkiego życia, począwszy od kariery i pracy zawodowej, poprzez związki partnerskie, relacje z innymi ludźmi, samorealizację, rozwój, kwestie finansowe, a nawet zdrowotne. Jakie sytuacje należą do tych wyjątkowo sprzyjających powstawaniu karmicznych długów?

1. Praca. Sytuacja, kiedy wykonujesz pracę, za którą szef płaci z opóźnieniem albo w ratach lub zbyt mało. Ty wywiązujesz się ze swoich obowiązków, zaś przełożony ociąga się z obowiązku wypłaty terminowej i stosownej do twojej pracy, nie wypłaca ustalonych premii, zwleka z obiecanym ci awansem etc… Dajesz z siebie energię, a w zamian nie wraca jej tyle, ile powinno. W człowieku po jakimś czasie powstaje poczucie braku energii, rozczarowanie, brak motywacji i brak wydajności, w końcu poczucie wypalenia, które jest niejako równoznaczne z brakami energetycznymi w ludzkim biopolu. Ogromnie trudno te braki energetyczne później wyrównać na planie materialnym. Tym bardziej warto na bieżąco upominać się o swoje i o swoje prawa walczyć.

2. Doradztwo a praca. Ten przykład jest równie doskonały i niestety, równie nagminny jeśli chodzi o zaciąganie długów karmicznych. Chodzi o pracę lub zajęcia na rzecz kogoś, za które nagminnie nie pobierana jest zapłata, czy to w formie pieniężnej czy barterowej. Ta sytuacja szczególnie mocno dotyka doradców duchowych, uzdrowicieli, psychologów, pracowników organizacji charytatywnych, wróżki etc. Osoby posiadające dary często ofiarowują swoją pomoc, uwagę i czas chcąc wesprzeć innych swoją usługą, radą, poświęceniem czasu na wysłuchanie osoby będącej w trudnej sytuacji życiowej. Nie zawsze chcą brać za to pieniądze, bo robią to z potrzeby serca – ale nie oznacza to, że nie powstają w ten sposób zależności lub długi karmiczne. Nawet jeśli ktoś ofiarowuje wsparcie w formie gestu dobrej woli lub z intencją upominku – to równowaga energetyczna powinna być zachowana. W przeciwnym razem dojść może do zubożenia energetycznego osoby, która wciąż ofiarowuje innym coś od siebie, nie przyjmując nic w zamian albo przyjmując niewiele. Przez pewien czas takiego bezzwrotnego pomagania osoba pobiera z własnej energii życiowej, którą zgromadziła wcześniej. Jednak z biegiem czasu tych zapasów energetycznych nie wystarcza i bez przyjmowania energii zwrotnej pojawia się uczucie jej braku lub wypalenia energetycznego.

3. Dary i potencjał. Podobnie rzecz się ma w przypadku osób obdarowanych, które szeroko i z dobrą wolą dzielą się swoim potencjałem, talentami, wiedzą z wszystkimi dookoła, przysłowiowym „całym światem”, zapominając przy tym nierzadko o własnych potrzebach i o samym sobie. Pomagając - czują się potrzebne i chcą dać coś od siebie innym. Jednak po pewnym czasie także w przypadku tych empatycznych osób pojawić się może odczuwalny spadek formy energetycznej, poczucie braku energii i wypalenia, co docelowo może wpłynąć niekorzystnie zarówno na zdrowie emocjonalne, jak i stricte fizyczne. Pojawia się często apatia, niechęć do jakiejkolwiek aktywności fizycznej oraz poczucie bycia wykorzystywanym przez innych. Takie osoby często mają problem z asertywnością, odmową i stawieniem granic, a inni to chętnie wykorzystują.

4. Oczekiwanie darmowej pomocy. No i to jest miejsce właśnie dla tej drugiej strony medalu. Każdy chyba zna osoby, które szukają darmowej pomocy i wsparcia gdzie tylko to jest możliwe, przy czym nie zawsze jest to spowodowane trudną sytuacją materialną. Życie pokazuje jednak, że bywają osoby, które wręcz nagminnie oczekują darmowych porad, kart, usług. „Przecież to tylko jedno pytanie do kart…”, „Wiem, że jesteś zajęta, ale doradź mi tylko, co tu robić…”. Te wszystkie ‘tylko’ składają się w dość pokaźny całokształt oczekiwań darmowych porad, odpowiedzi i wskazówek. Tymczasem każda rada i każde pytanie do kart wymaga wymiany energii, bo takie jest prawo Wszechświata. Także z tego względu przed zadaniem kolejnego pytania o interpretację snu, wosku ze świecy, czy ‘jednego pytania do kart’ – ustal formę zapłaty = wymiany energetycznej z osobą, którą prosisz o poradę. Ktoś poświęca swój czas, a to również jest składowa energii i należy ją wyrównać. Nawet jeśli formą zapłaty miałoby być zapalenie świecy w intencji tej osoby, modlitwa lub uregulowanie opłaty za usługę w późniejszym czasie. Ustal warunki i słowa dotrzymaj!

Warto również pamiętać, że osoba która ci nieodpłatnie pomoże - może mieć ustaloną formę zwrotu takiej zaciągniętej energii. W ten sposób energia zostanie jej zwrócona w czasie, którego nie jesteś w stanie przewidzieć i niekoniecznie z twoich finansów, ale może i z zupełnie innej sfery twojego życia. Objawia się to później nagłym pogorszeniem na danej płaszczyźnie, zaczyna się ‘sypać’ nie wiadomo dlaczego – a to energia wraca do właściciela - zabrana tobie, by wyrównać zaciągnięty przez ciebie dług.

5. Relacje i związki. Jedną z najważniejszych sfer życia, w ramach której zaciągane są długi karmiczne i bywają odczuwalne do odrobienia przez kolejne wcielenia - są związki partnerskie oraz szeroko postrzegane relacje międzyludzkie. Sytuacja, kiedy w związku nie układa się, a jedno z partnerów jest w stanie poświęcić „wszystko”, oddać całego siebie, by tylko utrzymać tą relację i zatrzymać partnera przy sobie za wszelką cenę. Potem okazuje się, że to poświęcenie nie przyniosło rezultatu, a osoba zmarnowała jedynie czas i własną energię, by ratować swoją wizję lub iluzję. Dodatkowo, jeśli partner nie okazuje uczucia lub zainteresowania ratowaniem relacji, to energia miłości wysyłana do tej osoby trafia w próżnię – nie jest wykorzystywana, a zatrzymywana i nie powraca w żadnej formie. Pojawia się frustracja, poczucie wykorzystania, rozczarowanie, często załamanie i stan depresyjny. W ślad za tym obniżeniem energetycznym idą często problemy natury zdrowotnej. Podobnie rzecz się ma przy podziale wspólnego dorobku i majątku po rozstaniu lub rozwodzie, kiedy to jedno z partnerów bywa wręcz ograbione z energii, jaką włożyło w związek lub relację. W takich przypadku dysharmonia energetyczna i powstające energetyczne długi zaznaczają się w niezwykle materialny, widoczny sposób.

Po pierwsze, przeciwdziałać

Jak wiadomo, każdy dług trzeba spłacić, także ten energetyczny. Warto pospłacać te, które już zostały zaciągnięte – poprzez świadomy zwrot otrzymanej energii, zanim ona sama i na własnych warunkach zacznie wracać do właściciela. Po drugie, a raczej po pierwsze - nie zaciągać kolejnych nowych długów karmicznych, dbając o właściwą wymianę energii z osobą, u której znajdujesz pomoc, wsparcie, z której usług korzystasz. Warto pomyśleć nad zmianą nawyków i ustalić jakąkolwiek wymianę, jednak musi ona być adekwatna do energii, jaką wydatkujemy.

W przypadku długów energetycznych, które już istnieją – najważniejsze jest, by przerwać ciąg zdarzeń, które doprowadziły do ich powstania oraz nie doprowadzać do podobnych sytuacji. Jeśli odczułeś ubytki energii, bo ktoś zaciągnął długi u ciebie – pozwól swojemu organizmowi na regenerację, odpoczynek, powrót do harmonii i równowagi. Jest to działanie systemowe, czasochłonne ale niezbędne, by odzyskać siły. Zadbaj o siebie, zatroszcz się o własne potrzeby – tylko w ten sposób będziesz w stanie troszczyć się o innych. Poza tymi pracochłonnymi metodami jest możliwość szybszej odnowy energetycznej organizmu, poprzez rytuał zwrotu energii, dostosowany do konkretnej sytuacji i przeznaczony dla potrzeb konkretnej osoby. Działanie to pozwala w krótkim czasie odzyskać utraconą lub zabraną energię i przywrócić harmonię na poziomie wymiany energetycznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej zregenerować siły życiowe, uzdrowić dane płaszczyzny życia i zniwelować szkodliwe działanie długów energetycznych.

Jeśli natomiast ktoś ma zaciągnięte długi energetyczne z aktualnego życia – dobrą i skuteczną metodą, by się ich pozbyć ze swojej energetyki będzie oczyszczanie energetyczne, jednorazowa sesja która oczyści również wszelkie inne nieprawidłowości energetyczne. Natomiast na poziomie karmicznym, długi niesione wcieleniowo, warto oczyścić na drodze oczyszczania i uzdrawiania wcieleń – jest to moja autorska innowacyjna metoda w ramach Ścieżki Uzdrowienia Wcieleń, Rodu i Duszy. Zapraszam także na rytuał zwrotu energii. Są to niezwykle skuteczne metody, jednak zdecydowanie podkreślam, że gwarantuję tylko za skuteczność moich metod i mojego działania, nie innych osób.

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek

Specjalistka Psychologii Energii, Terapeutka Uzdrawiania Duszy


fot. internet

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron