Rok 2022, magia potrójnej Dwójki

Spotkanie trzech magicznych dwójek, jako zwiastun rozpoczynającego się roku kalendarzowego 2022, niesie ze sobą wyjątkową energię oraz… magię. Czy będzie to dla nas łaskawszy czas, niż ostatnie dwa, a nawet trzy, lata? Czy będzie pełen wspierającej działanie energii, a może nieprzewidywalny lub burzliwy, czy ofiaruje tak wyczekiwaną harmonię i upragniony powrót do normalnych kontaktów międzyludzkich? Czy w końcu otworzymy się jako ludzkość na wejście w korzystne dla nas zmiany, na odczuwany już wyższy poziom rozwoju, przyciągając do własnego życia to, co najlepsze? W tym artykule opisuję rok w ujęciu dwójkowym, bo jest to energetyka szczególna, ze znaczeniem 2022 jako Szóstki zapraszam do lektury kolejnego artykułu.

Słowo o historii numerycznych spotkań

Numerologia jest zgodna – takiego roku nie było od dawna. I o ile w ujęciu roku numerologicznego, pod wpływem trzech Dwójek jesteśmy już od 7-ego września 2021, to teraz siła ta wzrośnie, wzmocniona poprzez wejście także w wibracje roku kalendarzowego. W redukcji kabalistycznej zapis daty składa się z trzech dwójek. Kiedy poprzednim razem w dacie pojawiły się wyłącznie trzy takie same liczby (uwaga!) w roku 999, ponad tysiąc lat temu, działy się rzeczy bardzo dziwne. Na szczęście Europejczycy nie używali jeszcze liczb arabskich, bo ujrzeliby odwróconą liczbę bestii z Apokalipsy świętego Jana, a strach przed złym, piekłem lun końcem świata, był w czasach średniowiecznych ogromny. I bez tych informacji ówczesne społeczeństwa żyły w strachu, bo przy okazji kończącego się millenium wielu pobożnych chrześcijan oczekiwało końca świata. Dopiero kiedy okazało się, że 1 stycznia 1000 roku świat istniał dalej i nic szczególnego się nie wydarzyło, można było odetchnąć z ulgą. Pamiętamy zresztą, jak przełom tysiącleci wywoływał emocje także 22 lata temu, kiedy spodziewano się światowej awarii sieci internetowej, zakłóceń w działaniu elektroniki etc. O ile natomiast rok 1011 nie zapisał się w jakiś znaczny sposób na kartach historii, to już 1101 przyniósł ze sobą niesławną krucjatę, nazywaną później ‘krucjatą słabych serc’. Miała wzmocnić rolę zwycięskiej pierwszej krucjaty, tymczasem krzyżowcy doznali tak wielu porażek, że otworzyli drogę muzułmanom do nowych terenów i zdobyczy, a równocześnie ujawnili, że nie są niepokonani. Równie duże wyzwania przyniósł rok 1222, kiedy to po raz ostatni w dacie spotkały się trzy Dwójki. W tym właśnie czasie doszło do największych w dziejach Bliskiego Wschodu trzęsienia ziemi, które miało miejsce na Cyprze i doszczętnie zniszczyło Pafos, ważny wówczas ośrodek handlu. Trzęsienie ziemi pociągnęło za sobą ogromne straty w ludziach, zginęło kilkanaście tysięcy mieszkańców tego rejonu, zaś wybrzeże morskie podniosło się o kilka metrów.

Wyjątkowa symbolika trzech Dwójek

W ujęciu gematrii, czyli numerologii hebrajskiej, Dwójka jest połączona z siłą Księżyca. Z jednej strony to ojcowska męska ochrona, której symbolem jest zwinięta sprężyna pełna wigoru i energii, odnawiająca się i działająca nieustannie w ruchu. Z drugiej zaś strony jest to symbol matczynej energii, głównie w aspekcie otwarcia (także na wiedzę), w taki sposób, by i inni mogli wejść w otoczenie siły oddziaływania matczynej aury i zaczerpnąć z jej mocy. W tym ujęciu Dwójka łączy siłę żeńską i siłę męską, dwa uzupełniające się elementy. Niesie ze sobą lekcję polegającą na czerpaniu z mądrości wewnętrznej, co zapewni obiektywne spojrzenie na rzeczywistość i przychylność Wszechświata. Ci natomiast, którzy nie przerobią właściwie lekcji lub odmówią udziału w niej, staną obnażeni własną głupotą i ograniczeniem. Tyle gematria.

Numerologia klasyczna podkreśla znaczenie Dwójki jako liczby księżycowej, nieco niepewnej i chwiejnej. Przyjmuje się, że energia kobieca może być nie tylko delikatną i subtelną, ale i strachliwą, emocjonalną, pełną wahań. I podobnie jak Księżyc nie świeci własnym blaskiem, a jedynie blado odbija światło słoneczne, w podobny sposób Dwójka na zasadzie reaktywności manifestować może różne smutki, lęki, niepokoje, drzemiące w głębi duszy, co przy jej potrojonej energii w dacie roku może mieć duże znaczenie. Może, ale nie musi. W szczególny sposób więc powinni zadbać w najbliższym roku o własny komfort emocjonalny i psychosomatyczny osoby o delikatnej i wrażliwej psychice, przeżywające wahanie emocjonalne lub chwiejność. Ciągnąca się tak długi czas pandemia i jej społeczne skutki, informacje alarmujące z mediów, zagrożenia wojenne i niepokoje na granicy, trwająca u wielu tzw. depresja klimatyczna spowodowana postępującymi zmianami w klimacie, a skutkujące często brakiem planowania nawet w zakresie powiększania rodziny i posiadania dzieci… I to w połączeniu z inflacją, rosnącymi cenami usług i żywności, problemami ekonomicznymi lub politycznymi - mogą stany zagrożenia dodatkowo pogłębiać. Nie chodzi jednak o to, by się tym obawom poddawać w jakimkolwiek zakresie. Chodzi o to, by mając świadomość ich możliwej obecności, przepracować je i uwolnić trwale ze swojego życia. I tu idzie w sukurs moc Dwójki, której wibracja sprzyja uzyskaniu pomocy i wsparcia, a także korzystaniu z dobrych rad i mądrości innych, otwieraniu się na nowe rozwiązania i możliwości. A że Dwójka lubi pary i współpracę, to i przy potrójnej wibracji tej liczby poleganie na sile grupy może przynieść doskonałe efekty.

Anielska siła trójcy dwójkowej

Kiedy w przestrzeni spotykają się trzy Dwójki, to dla obserwatora jest wyraźny znak od Wszechświata. Powtarzające się liczby nie są przypadkowe. Potrójna dwójka widoczna na zegarze (2:22) mówi o talencie, tworzącym przestrzeń dla osobistego rozwoju oraz o otwarciu na możliwości, bo te przybliżą do osiągnięcia wyznaczonego celu. I jako się rzekło, utworzony z energii Dwójki o jej trzykrotnie zwiększonej sile tworzy w przestrzeni Anielskich wibracji potężną moc. Rok 2022 stanowi również niejako połączenie energii liczby 2 oraz mistrzowskiej 22, która silnie nawiązuje do kreowania, tworzenia oraz budowania swojej rzeczywistości. To nie tylko twórcze wizje, zmiany i transformacje, ale i wiedza niesiona na poziomie komórkowym i zapisana na matrycy energetycznej, do której w końcu zyskamy dostęp. Anielska potrójna Dwójka rezonuje z energią sukcesów, osiągnięć, współpracy, komunikacji, a także nadziei i zaufania. To również, zgodnie z energią kobiecą - moc dyplomacji, zdolności adaptacyjnych i umiejętności elastycznego dostosowywania się, bezinteresownego wspierania, budowania wewnętrznej harmonii i równowagi. To czas, kiedy pojmujemy życiową ścieżkę i misję duszy, w zaufaniu nie tylko do własnej intuicji, ale przede wszystkim w zaufaniu w swój wyższy Boski cel i poczuciu pokory dla Stwórcy, Boga, Wszechświata, w zależności jak nazywasz Najwyższe Źródło. Potrójna Dwójka to skupienie na budowie harmonii, urzeczywistnianiu pragnień i otwieraniu się na nowe możliwości oraz rozwiązania, manifestujące się w idealnym czasie. 222 niesie ze sobą Anielski przekaz o zachowaniu nadziei i zaufania w Boski Plan, jako że nic się nie dzieje przypadkowo, zaś każde zdarzenie i doświadczenie ma głębszy powód, nie zawsze dostrzegalne źródło a jest naznaczone przeznaczeniem. Warto więc tym bardziej zachować wewnętrzną radość i pozytywne nastawienie do życia, akceptację kolejnych doświadczeń, a okaże się że przyjdą za tym obfite błogosławieństwa na różnych płaszczyznach życia i w najwłaściwszym czasie. Anielskie 222 przypominają, że wszystko czego doświadczamy przekłada się na długoterminową korzyść. Co w tym czasie ważne? By nie oddawać własnej energii negatywnym myślom, emocjom, słowom, myślokształtom; wszystko jest bowiem ułożone w idealnym scenariuszu, dla twojego Najwyższego Dobra. Korzystaj z siły afirmacji, siły błogosławieństwa, manifestowania twojej rzeczywistości w upragnionej dla ciebie, formie. Anielskie 222 podkreśla wyraźnie, by wprowadzając do życia właściwy balans pomiędzy pracą, rodziną, wypoczynkiem, finansami, miłością, pasją – wytrwać w swoich postanowieniach i zachować ufność.

Patroni roku 2022

Patron roku 2022 ma uhonorować i upamiętnić postaci lub idee, ważne dla Polaków i dla Polski. Decyzją posłów, patronami roku 2022 będą Maria Grzegorzewska (twórczyni podstaw pedagogiki specjalnej i założycielka tego typu szkół, podkreślała, że „nie ma kaleki – jest człowiek”), Maria Konopnicka (jedna z najwybitniejszych pisarek w polskiej historii, twórczyni ‘Roty’, powieści, noweli i wierszy, walczyła o prawa kobiet, o pomoc dla więźniów politycznych i kryminalnych), Ignacy Łukasiewicz (wynalazca lampy naftowej i założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej), Józef Mackiewicz (autorem wielu prac dotyczących m.in. zbrodni katyńskiej), Wanda Rutkiewicz (wybitna polska himalaistka, trzecia kobieta na świecie i pierwsza osoba z Polski, która zdobyła szczyt Mount Everest, pierwsza kobieta w historii, która zdobyła szczyt K2, działaczka opozycji demokratycznej), Józef Wybicki (twórca słów „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, która 95 lat temu stała się hymnem narodowym „Jeszcze Polska nie zginęła”, jeden z najważniejszych działaczy politycznych polskiego Oświecenia) oraz Polski Romantyzm (związane jest to z 200. rocznicą opublikowania w Wilnie dzieła „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, co zapoczątkowało okres polskiego romantyzmu oraz otworzyło drogę dla genialnej twórczości Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, w muzyce Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki, w malarstwie Piotra Michałowskiego i Jana Matejki. Byli artystami polskimi, a jednocześnie światowymi ukazującymi wartości polskie).

Ciekawostką jest, iż kościół polski ogłosił rok 2022/2023 jako „Posłani w pokoju Chrystusa”, a zwieńczyć trzyletni program realizowany jest pod hasłem "Eucharystia daje życie". Dlaczego o tym wspominam? Chrystus dla jednych jest Synem Boga, dla innych Mesjaszem, dla kolejnych Prorokiem lub Mistrzem… jednak zawsze niesie ze sobą naukę o miłości bezwarunkowej, akceptacji, sile wybaczania i o świadomości, która otwiera drogę zrozumienia i rozwoju. I taki czas przed nami, bo rok 2022 będzie rokiem absolutnie wyjątkowym w oświeceniu i odnalezieniu życiowej misji dla bardzo wielu mieszkańców naszego globu.

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek
fot. internetKomentarze

Anna Żyła

Agniesiu naprawdę pięknie opisałaś ten rok 2022, i twój opis będzie dla mnie motywacją na rok 2022 .Dziękuję .

Dodaj komentarz
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron