Złe oko, niszcząca siła zazdrosnego spojrzenia.

„Złe oko” to pojęcie znane od wieków w wielu kulturach na całym świecie, które ma swoje korzenie prawdopodobnie w odległej w starożytności. „Złe oko” jest jednym z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych przekonań ludowych, a jego ślady można znaleźć w starożytnym Egipcie, Grecji, Rzymie oraz wśród innych kultur śródziemnomorskich, w kulturach Bliskiego Wschodu i latynoamerykańskich. Uznaje się, że złe oko jest negatywnym zaklęciem rzucanym, często nieświadomie, przez zazdrosną lub zawistną osobę. Od tysięcy lat wierzono, że zazdrość i zawistne spojrzenie, mogą sprowadzić nieszczęście, chorobę, a nawet nieszczęśliwe wypadki na człowieka, którego to krzywe spojrzenie dotknęło.
 
🧿🪬🧿
 
Jeśli doświadczyłeś kiedyś działania tzw. złego oka lub wiesz jak sobie z nim radzić, napisz o tym w komentarzu! Wśród osób, które podzielą się w komentarzu swoimi doświadczeniami w tym zakresie, wylosuję jedną osobę, którą zaproszę do bezpłatnego udziału w majowym webinarze z Ochrony Energetycznej.
 
🧿🪬🧿
 
Jako że „złe oko” jest wynikiem zawistnego spojrzenia, ma miejsce najczęściej przy fizycznym kontakcie z osobą o tzw. złym oku. Przekonanie to mocno zapisało się także w polskiej tradycji ludowej, gdzie jeszcze do niedawna ludzie ostrzegali siebie np. przed „złym okiem” sąsiadki, od której zazdrosnego spojrzenia chorowały lub padały zwierzęta, zwłaszcza młody drób gospodarski, czy przestawały rodzić pola. Te wierzenia nie wywodzą się tylko z podlaskich wsi. We wsi moich dziadków mieszkała kobieta, o której mówiono, że ma „złe oko”, i cała wieś bała się jej spojrzenia, które miało „czarować”. Mówiono, że przy takim oku nie wychowa się żadne pisklę. Kiedy szła ulicą, zagarniano naprędce cały drób na podwórza, byle zszedł z jej oczu. Podobnie było z małymi dziećmi, zwłaszcza tymi nowonarodzonymi, nowożeńcami i ludźmi chorymi, których do dzisiaj chroni się przed „złym okiem” w sposób szczególny. Bo czymże innym jest czerwona kokardka, przypięta przy wózku noworodka?
 
🧿🪬🧿
 
Jakie są objawy złego oka?
 
Wpływ złego oka może być różnie postrzegany w zależności od kultury, ale istnieje przekonanie, że pod wpływem złego oka, źle zaczyna się dziać od razu i nagle. Ten negatywny, a wręcz destrukcyjny wpływ krzywego spojrzenia jest odczuwany niemal natychmiast.
 
  • Nieoczekiwany spadek zdrowia:
Nagłe, niewyjaśnione pogorszenie stanu zdrowia, które pojawia się bez wyraźnego powodu medycznego, zwłaszcza kiedy możemy je łączyć ze spotkaniem z kimś mało przyjaznym lub o przeszywającym spojrzeniu.
 
  • Problemy finansowe:
Nagła strata pieniędzy lub niepowodzenia w biznesie, które wydają się nie mieć racjonalnego wytłumaczenia. Nieoczekiwane komplikacje w pracy także mogą być przypisywane złemu oku.
 
  • Niezwykłe pechowe zdarzenia:
Seria niefortunnych zdarzeń, które wydają się być zbyt częste lub intensywne, by przypisać je „przypadkowi”.
 
  • Nagłe złe samopoczucie:
Człowiek może nagle poczuć się zmęczony, zaniepokojony lub chory bez wyraźnej przyczyny. Poczucie, że coś jest "nie tak", co może objawiać się jako lęk, stres lub ogólne poczucie niepokoju.
 
  • Problemy w relacjach:
Napięcia w relacjach lub problemy w komunikacji z bliskimi mogą być interpretowane jako efekt złego oka.
Zaleca się, aby osoby podejrzewające wpływ złego oka zwracały uwagę na wzorce i okoliczności pojawiania się problemów. Jeśli problemy pojawiają się nagle i są skupione wokół pewnych wydarzeń lub osób, może to być wskazówka. W wielu kulturach istnieją osoby działające w nurcie energetycznym lub religijnym, które specjalizują się w diagnozowaniu i uzdrawianiu wpływu złego oka, korzystając m.in. z odczynień, modlitw, amuletów lub innych rytuałów ochronnych.
 
🧿🪬🧿
 
Jak się chronić przed złym okiem?
 
Ochrona przed złym okiem zależy od kultury i tradycji, jednak istnieją pewne uniwersalne metody:
 
· Noszenie amuletów:
Najpopularniejszym amuletem jest "oko Hamsy" lub "oko Fatimy", które jest szeroko stosowane na Bliskim Wschodzie oraz w Północnej Afryce.
 
· Rytuały ochronne lub oczyszczające:
Wiele kultur stosuje różne rytuały ochronne lub oczyszczające, które mogą obejmować działanie mocą żywiołów, modlitwy, palenie kadzidła czy używanie święconej wody. W niektórych kulturach istnieją specjalne zaklęcia mające na celu ochronę przed złym okiem.
 
· Noszenie określonych przedmiotów:
W Włoszech jako ochrona przed złym okiem popularne jest noszenie czerwonych koralików lub rogu obfitości. W kulturze słowiańskiej dla ochrony przed tzw. złym okiem nosimy przy sobie konkretne kamienie, zioła lub ostre przedmioty. Ochronie przed złym okiem można również dedykować srebrną biżuterię. Jak konkretnie należy działać, będę o tym mówić w trakcie majowego webinaru Ochrona Energetyczna.
 
· Unikanie wywoływania zazdrości:
W niektórych społecznościach wykształcił się model zachowania dyskrecji w sprawach dotyczących osiągniętego sukcesu lub dobrobytu, aby nie przyciągać niechcianej uwagi zawistników i zazdrośników.
 
Chociaż metody ochrony i objawy mogą się różnić, podstawowe przekonanie o istnieniu złego oka pozostaje niezmienne w wielu kulturach. Współczesne społeczeństwa często interpretują te wierzenia jako symboliczne, mające na celu zrozumienie ludzkich emocji i relacji.
 
Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek
 
CEO Neurocoaching Institute of Knowledge UK, Trenerka EFT i Cellular EFT, Neurocoach, Trainer Instructor IANLP, Coach ICI, Certyfikowana Hipnoterapeutka – Master Hipnozy, NLP Master IANLP i IN, Mistrzyni Reiki i Angel Reiki, Certyfikowana Nauczycielka Soul Body Fusion®, Radiestetka, Ukończyła Akademię Psychobiologii oraz Theta Healing Institute of Knowledge
 
Fot. własne
 
 
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron