Imbolc - wróżba przy świecy

Przyjęło się, że w wieczór Imbolc niemal pewne jest, że na niebie zamiast chmur zobaczysz Księżyc, nazywany Mlecznym lub Pielęgnacyjnym, który nada twoim świecom wyjątkowej mocy. W takich okolicznościach możesz przystąpić nie tylko do rytuału błogosławieństwa świec, ale i masz okazję zajrzeć w swoją przyszłość.

Potrzebujesz do przeprowadzenia wróżby:

- małej cienkiej świecy (może być nawet taka typu urodzinowa, byle nie świeca niekapka);

- białego kartonu, może być brystol lub gruby papier;

- markeru albo długopisu;

- podkładki ognioodpornej (typu płytka ceramiczna, cegła, beton),

- zapalniczki;

Pomyśl nad istotnym dla ciebie pytaniem, na które chcesz uzyskać odpowiedź. To pytanie powinno być zadane konkretnie i w prosty sposób, tak by odpowiedź mogła być jednoznaczna: Tak/Nie/Nie wiem... Nie pytaj więc ogólnie o przyszłość, możesz za to zadać pytanie typu, Czy do końca roku 2022 wyjdę za mąż? Czy X… mnie kocha? Czy w czasie do 31-ego maja 2023 awansuję w mojej pracy?...

Na papierze zapisz możliwe warianty odpowiedzi (TAK, NIE, NIE WIEM, INNE) - pozostawiając pomiędzy nimi taką samą przestrzeń. Możesz pole każdej z odpowiedzi odznaczyć markerem, wszystkie jednak powinny łączyć się na środku kartki. Karton połóż na ognioodpornej płytce. Przytwierdź świecę na środku kartki, możesz użyć w tym celu kilku kropel roztopionego wosku. Usiądź naprzeciwko świecy i wycisz się, ważne by w pomieszczeniu nie było przeciągu ani otwartego okna, co mogłoby zakłócić charakter odpowiedzi.

Oczyść zatem myśli, w skupieniu na intencji i wyciszeniu skieruj się do bogini Brigit / Brygidy z wezwaniem:

Bogini Brygido, bogini ognia, uzdrowicielko i opiekunko świętej studni, proszę, byś otoczyła mnie wsparciem, zaszczyciła dzisiaj swoją obecnością i wskazała odpowiedź na moje pytanie.’

Przeczytaj swoje pytanie na głos, zapal świecę i skoncentruj się na jej płomieniu. Obserwuj, w jaki sposób płomień świecy migocze, przechyla się i tańczy. Bądź skupiony na pytaniu i staraj się je w myślach zwizualizować. Obserwuj wosk spływający po świecy, na którą z części kartki spływa go najwięcej. Pozwól świecy wypalić się do końca i poczekaj, aż wosk wystygnie. Część pokryta największą ilością wosku to twoje wskazanie, to twoja odpowiedź na zadane pytanie. Warto, by dodatkowo zinterpretować sam wosk, pod kątem jego kształtu, formy i znaczenia, bo powie to więcej o szczegółach otrzymanej przez ciebie przepowiedni.

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek 

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron