Kąpiel z czarcim żebrem

W słowiańskiej medycynie ludowej od wieków wierzono, że ostrożeń warzywny (łac. Cirsium oleraceum), zwany powszechnie czarcim żebrem, odpędza uroki, złorzeczenia, pomaga zdejmować zaklęcia, a nawet działania czarno-magiczne. Dotyczyło to nie tylko dorosłych, bo kąpiele z czarciego żebra wspomagały także dzieci, i to już od ich najmłodszych lat. Powiadano nawet, iż ‘niewinność przyciąga czasem to, co negatywne’.

Dla oczyszczania dzieci i wzmacniania sił

Głównie na wsiach, gdzie wierzenia i powiązania z magią ludową były – i są do dzisiaj szczególnie mocne - przezornie stosowano ostrożeń dla ochrony najmłodszych przed ‘zauroczeniem’, a i oczyszczano ze ‘złego oka’ lub zazdrosnych spojrzeń. Niespokojne lub płaczące niemowlę kąpano więc w wodzie z ostrożeniem, podobnie jak te dzieci, które miały problemy ze spaniem, płakały w nocy, miały dziwne sny lub sprawiały problemy wychowawcze w domu lub w szkole. Podobnie oczyszczającą kąpielą wspomagali się dorośli przy problemach w miłości, finansach, pracy lub przy odczuwanym gorszym samopoczuciu.

Ciepła kąpiel z dodatkiem naparu z czarciego żebra ma za zadanie wyciągnąć z człowieka to, co negatywne. Poleca się ją również na przewlekłe zmęczenie lub osłabienie, bo wyjątkowo wzmacnia, dodaje energii i wigoru. Pomijając relaksacyjne działanie samej kąpieli, sam ostrożeń ma niezwykle szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. I faktem jest, że opowieści moich klientów, którzy miały potrzebę skorzystać z dobrodziejstwa serii kąpieli z czarcim żebrem, potwierdzają pozytywne zmiany w życiu. A jak często powtarzam, świadectwo tych, którzy mieli okazję osobiście doświadczyć konkretnych działań, są najlepszym dowodem, że dana metoda działa i w jakim zakresie.

 

Jak przygotować kąpiel?

Kąpiel z czarciego żebra jest wyjątkowo prosta w przygotowaniu.

  • Rozpoczyna się, jak każde działanie oczyszczające, od rozpalenia białej świecy, dla właściwej energetyzacji przestrzeni i uwolnienia z niej szkodliwych jonów dodatnich.
  • Następnie wystarczy zalać 5 łyżek czarciego żebra wodą i gotować około 10 minut.
  • Kiedy napar ostygnie, należy go przecedzić, po czym wlać do wanny z ciepłą wodą.
  • Siłę działania kąpieli oczyszczającej można wzmocnić, dodając do wody garść przeprażonej soli.
  • W trakcie zażywania kąpieli świadomie należy myśleć o tym, co jest uwalniane, wyobrażając sobie jak spływa z ciała każde obciążenie, każda negatywna lub zbędna energia, jak pochłania ją magiczny ostrożeń i neutralizuje w najkorzystniejszy sposób. Warto oczyścić umysł, puścić wolno wszystkie tłoczące się myśli, by moc zrelaksować się w najlepszy sposób. Napar z czarciego żebra ma zapach siana, co pomoże w relaksacji, a nawet może wywołać uczucie senności.
  • Kąpiel oczyszczająca nie powinna trwać dłużej, niż 15 minut.
  • Po zakończeniu kąpieli nie należy spłukiwać ciała ani wodą, ani myć mydłem, najlepiej pozwolić, by ciało wyschło w naturalny sposób, ewentualnie wytrzeć ręcznikiem.

 

Natomiast wodę po kąpieli warto pozostawić jeszcze w wannie na około 10 minut, pozwolić by się ustała i wówczas sprawdzić, jak wygląda. Jeśli ma kolor inny niż herbaciany i nie jest przejrzysta np. pływają w niej zbitki nazywane często ‘farfoclami’, to znaczy, że proces oczyszczania był potrzebny i należy go powtórzyć nawet kilka razy - do momentu, kiedy woda w wannie po kąpieli będzie klarowna.

 

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek

CEO Neurocoaching Institute of Knowledge UK, Trenerka EFT i Cellular EFT, Neurocoach, Trainer Instructor IANLP, Coach ICI, Certyfikowana Hipnoterapeutka – Master Hipnozy, NLP Master IANLP i IN, Mistrzyni Reiki i Angel Reiki, Certyfikowana Nauczycielka Soul Body Fusion®, Radiestetka, Ukończyła Akademię Psychobiologii oraz Theta Healing Institute of Knowledge

fot. własne

 

 

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron