Podnosimy wibracje!

Obecny czas w naszych dziejach jest chyba jednym z najlepszych możliwych, by pomyśleć świadomie o podnoszeniu osobistych wibracji. Za tym stanem rzeczy na świecie stoją ludzie i ich decyzje, ale nieprzypadkowo Stwórca ofiarował nam ten czas, byśmy mieli możliwość poświęcić czas także sobie.

Zatrzymaliśmy się w biegu – zostało to co prawda wymuszone przez czynniki zewnętrzne – ale to wyjątkowy moment, by poświęcić cenne chwile na osobisty rozwój wewnętrzny, pochylenie się nad własnymi potrzebami duchowymi. A ta ścieżka wiedzie poprzez podniesienie wibracji i zbliżenie się do tego co wysoko, zanim znany nam świat zmieni swoje oblicze. Czym są wibracje? Odpowiednią częstotliwością drgań, które towarzyszą naszej energii, paliwu życiowemu i sile napędowej naszego jestestwa. Wysokie wibracje stanowią klucz do utrzymania dobrego zdrowia, a także poziomu rozwoju duchowego, poczucia szczęścia i wewnętrznej harmonii.

***

Jak podnieść wibracje?

Oto proste, ale skuteczne sposoby, jak stać się szczęśliwszym i lepszym człowiekiem. Praktykujcie systematycznie i do woli.

1. Dziennik wdzięczności.

Bywa trudno, bywa ciężko. Nie każde doświadczenie na twojej drodze jest radosne, ale każde jest budujące. Bądź wdzięczny za to, co masz - za twoje życie, rodzinę, osiągnięcia, za uśmiech na twarzach dzieci, przytulenie przez ukochaną osobę, za płynące po niebie chmury i dojrzewającą porę roku… W twoim codziennym życiu, nawet w warunkach ekstremalnych, możesz być wdzięczny za tak wiele darów, momentów, nad którymi na co dzień przechodzisz do porządku dziennego, a które są wyjątkowe. Nawet żywiołowe przepychanki dzieci pomiędzy sobą, które codziennie doprowadzają ciebie do szału - kiedyś miną, a ty będziesz powracać do tych chwil ze wzruszeniem i nostalgią. Poświęć codziennie kwadrans na to, by spokojnie pomyśleć, za co dzisiaj jesteś wdzięczny osobom ci bliskim i całkiem nieznanym, światu, Siłom Wyższym… Weź do ręki zeszyt, który od dzisiaj będzie twoim osobistym dziennikiem wdzięczności dla Wszechświata – i zapisuj systematycznie każdego dnia, co cię dobrego spotyka. Niech każdy z tych wpisów wywoła u ciebie uśmiech szczęścia i poczucie wdzięczności, że masz możliwość przeżywać takie doświadczenia. Pomyśl nad tym. Szybko przekonasz się, jak codzienne wpisy w dzienniku wdzięczności staną się praktyką i podniosą twoje poczucie radości i szczęścia. Do każdego z problemów zaczniesz podchodzić w sposób inny, niż dotychczas. Nie będzie dla ciebie sprawy nie do rozwiązania, a nawet w trudnych doświadczeniach będziesz potrafił dostrzec dobre strony i wyciągniesz z nich wnioski.

2. Myśl tylko pozytywnie.

Łatwo powiedzieć, ale wcale nie tak trudno zrobić. Często wychodzisz już na wstępie z założenia, że „się nie uda” i nawet nie próbujesz. A tymczasem warto dać sobie szansę! Jest to nawiązanie do dziennika wdzięczności, bo na pewno w dużym stopniu pomoże ci on w dostrzeganiu w codziennych sytuacjach jasnych, pozytywnych stron. Pamiętaj, że myśli mają moc – i że przyciągasz do swojego życia to, o czym intensywnie myślisz. Człowiek nie skupiający swojej uwagi na negatywach, nie budujący w wyobraźni tragicznych obrazów przyszłości, nie zamartwiający się tym, co jeszcze się nie zdarzyło – ma większe szanse na sukces i spełnienie. Zapamiętaj - nie martwimy się o sprawy, na które nie mamy wpływu – te na który mamy wpływ, po prostu zmieniamy ku naszemu dobru. Im więcej skupiasz się na pozytywach w swoim życiu, tym więcej ich dostrzegasz i rośnie twój osobisty potencjał, pewność siebie i wiara we własne siły. Masz pewność, że wszystko dobrze się ułoży. I w ślad za tym - dobrze się układa.

Jeśli zaś trudno ci walczyć z natłokiem „czarnych myśli” – polecam zwrócenie się o pomoc do Archanioła Michała. Z głębi serca, ze szczerą intencją poproś Archanioła Michała, by oddalił od ciebie negatywne myśli. Przekonasz się, jak szybko zadziała!

3. Uśmiechaj się.

Śmiech to nie tylko zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Radosny śmiech w sposób niemal natychmiastowy podnosi twoje osobiste wibracje na wyższy poziom. Poza tym, że dobrze działa na ciebie, pozytywnie wpływa również na innych i często bywa … zaraźliwy. Tego zarażenia nie musisz się jednak obawiać, a raczej lgnąć do niego, bo ma na ciebie zbawienny wpływ. Jeśli coś pozytywnie wpływa na twój humor i wywołuje u ciebie salwy śmiechu – wpuszczaj to do swojego życia. Może lubisz dobre komedie, może kabarety, może śmieszą cię żarty opowiadane w doborowym towarzystwie… Nie obawiaj się śmiać w głos, to jest modne w każdym wieku! A ponieważ śmiech wpływa na samopoczucie innych i podnosi wibracje również u nich, to w ten sposób twoje działanie powróci do ciebie pomnożone przez efekt.

4. Stwórz miejsce szczęśliwości.

Przygotuj swój własny osobisty plik z zapisami odczuć i doświadczeń, które uważasz za wyjątkowo cenne i piękne. Niech znajdą się w nim zarówno budujące lub motywujące cytaty, z którymi się utożsamiasz, jak i zdjęcia pięknych miejsc, muzyka której lubisz słuchać, krótkie filmy lub nagrania. Sięgaj do tego pliku zawsze wtedy, gdy czujesz taką potrzebę, gdy chcesz pozytywnie się naładować, wspomóc swoje wibracje. Nie przechowuj tam wspomnień, bo choć piękne to zostały one w przeszłości. Ty teraz budujesz to, co obecnie i to co będzie, by stać się lepszym i szczęśliwszym.

5. Przytul się do Matki Natury.

Pory roku w tym czasie są inne, niż wszystkie dotychczasowe, ale pomimo wyjątkowych okoliczności, warto pomyśleć o łączności z Matką Naturą. Jeśli masz możliwość - wyjdź na spacer, łap promienie słońca, pooddychaj świeżym powietrzem, posłuchaj odgłosów rozbudzonej przyrody. Usiądź pod drzewem, dotknij surowej ziemi, poobserwuj wzbijające się do słońca kwiaty, dokazujące ptaki, może bawiącego się wśród nich czworonożnego pupila. Doskonała harmonia w naturze po raz kolejny zachwyci ciebie i wywoła uśmiech szczęścia, o ile się nad tym pochylisz. Powinieneś zrozumieć, że wobec siły Matki Natury i cudu Wszechświata jesteś maleńką cząstką, budującą wszakże doskonałą całość. Bez względu na to, czy słuchasz szumu wiatru, odgłosu fal, kropel deszczu, czy chłoniesz słoneczne promienie – wzmacniaj więź z Matką Naturą i szacunek do niej. Pozwól wzbudzić w sobie prawdziwy zachwyt!

Jeśli natomiast nie masz możliwości wyjścia na zewnątrz, działaj siłą wyobraźni. Uziemiaj się poprzez wizualizację. Wyobraź sobie, że od twoich nóg odchodzą korzenie i wrastają prosto w ziemię, zaś z twoich rąk wyrastają gałęzie. Wszystko, co negatywne odprowadzasz do ziemi - ona to oczyści. Zwrotnie pobierasz z ziemi moc i siłę – podziękuj za to. Potem przenieś się w piękne miejsce, w którym chciałbyś być – czy to plaża nad morzem, czy górskie szlaki, może ogródek z rabatami kwiatów albo pachnąca wiosną łąka…? Przenieś się tam i spędź trochę czasu. Powrócisz wypoczęty i zrelaksowany.

6. Spokój przez medytację.

W tym miejscu należy nawiązać do medytacji jako metody wyjątkowo skutecznej w wyciszaniu umysłu i ducha, a przez to pozytywnie wpływającej na poziom osobistych wibracji. Medytowanie, które wcale nie jest aż tak trudne jak się pozornie wydaje, pozwala nie tylko na uspokojenie ciała i umysłu. Sięga dalej – pozwala zagłębić się w odczucia, także te negatywne i przepracować je, zrozumieć wiele rzeczy, dostrzec skąd biorą się niektóre zachowania. To jest z kolei droga do uzdrowienia twojego ducha i życia w zgodzie z sobą samym. Staraj się poświęcać chociaż kilkanaście minut dziennie na wyciszenie i medytację, ale rób to systematycznie, wówczas efekty przyjdą dużo szybciej. To czas poświęcony tobie samemu, który zaprocentuje szybko w twoim życiu.

W jaki sposób właściwie medytować, znajdziesz w moim wpisie na stronie:

https://doktoraniol.com/sztuka-medytacji.html

7. Nie zagryzaj zębów.

Nie, nie chodzi tu o zgryz dentystyczny, ani problemy ortodontyczne. Chodzi o gorycz, poczucie żalu i urazy chowane wobec innych, ale i wobec siebie samego, które kategorycznie powinieneś usunąć ze swojego życia. Robisz to nie dla kogoś, ale głównie z myślą o sobie samym. Tkwienie w złości i rozdrapywanie żali uderza przede wszystkim w ciebie i to ciebie rani najbardziej. Tego co się stało nie zmienisz, bez względu na to czy chodzi o czyjeś niegodne postępowanie, czy o twoje błędy. Poczucie wściekłości i wewnętrzna złość, odczucie krzywdy czy zranienia będzie rosło z każdym nawiązaniem i powrotem do tych odczuć. To nie jest warte ani twojej energii, ani twojego czasu! W zamian za chowanie uraz – daj sobie szansę na wybaczenie i zrozumienie. Kiedy otworzysz się na wybaczenie – poczujesz lekkość, niezwykłą radość, zadowolenie. Będziesz mógł pójść dalej. Zrozumiesz, że nie masz potrzeby oceniania drugiego człowieka, że jest w tobie akceptacja dla faktu, że jesteśmy różni, że w każdym jest element dobra i warto je dostrzegać. Stąd już tylko krok do ukochania Wszechświata miłością bezwarunkową.

8. Podaruj innym radość.

Spójrz na drugiego człowieka przychylnie i z życzliwością. Spraw, by dzisiejszy dzień był dla kogoś lepszym! Tu liczy się uśmiech, drobny gest, choćby niewielka przysługa ofiarowana od serca i z dobrej woli. Warunkiem jest, byś za twoje wsparcie nie oczekiwał wdzięczności. W praktyce to wygląda tak, że jeżeli wyprowadzasz dzisiaj na spacer psa swojej sąsiadki z założeniem, że ona jutro wyprowadzi na spacer twojego psa – to jest wymiana usług, uprzejmości. Jeśli robisz to bez oczekiwania czegokolwiek w zamian – to działasz dla wyższego dobra. Wszechświat oparty jest na Prawie Harmonii, więc możesz być pewnym, że ofiarowane komuś dobro i twoje bezinteresowne działanie wróci do ciebie w pomnożonej formie.

9. Dbaj o równowagę ciała.

Zachowaniu wysokich wibracji sprzyja zarówno zdrowa dieta, jak i dbanie o kondycję fizyczną. Właściwy poziom nawodnienia organizmu, przemyślany sposób odżywiania, zapobieganie schorzeniom. Nie chodzi tu tylko o fizyczną stronę twojego życia. Jeśli o siebie dbasz – to czujesz przypływ energii, masz lepsze samopoczucie, jesteś bardziej pewny siebie, szczęśliwszy, gotowy do działania. To z kolei przekłada się na twoją miłość do siebie samego, na samo-akceptację, na wzrost duchowy i mentalny. Świadome życie i współistnienie z Naturą pomoże ci wprowadzić do twojego życia poczucie spełnienia.

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek

CEO Neurocoaching Institute of Knowledge UK, Trenerka EFT i Cellular EFT, Neurocoach, Trainer Instructor IANLP, Coach ICI, Certyfikowana Hipnoterapeutka – Master Hipnozy, NLP Master IANLP i IN, Mistrzyni Reiki i Angel Reiki, Certyfikowana Nauczycielka Soul Body Fusion®, Radiestetka, Ukończyła Akademię Psychobiologii oraz Theta Healing Institute of Knowledge

Fot. własne

 

fot: internet

Dodaj komentarz
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron