Rok rodziny i serca, 2022

Wchodzimy w energię kalendarzowego roku 2022, i choć przebywamy już w tej wibracji od 7-ego września 2021, od kiedy zgodnie z tradycją kabalistyczną rozpoczął się nowy rok numerologiczny, to właśnie teraz ta energia zostaje dodatkowo wzmocniona i podkreślona.

Rok 2022 po zsumowaniu daje wibrację numerologicznej Szóstki (2+0+2+2), która niesie ze sobą energię rodziny, ciepła i troski, uzdrowienia oraz ucieleśnienie miłości bezwarunkowej wysyłanej z przestrzeni serca. Z numerologiczną Szóstką łączona jest rola rzymskich westalek – dziewic kapłanek Westy, opiekujących się świętym ogniem płonącym w świątyni poświęconej rzymskiej bogini ogniska domowego, której odpowiednikiem była Hestia. Westalkami stawały się dziewczynki, które miały co najmniej sześć lat i samych westalek było również sześć.

Drzwi otwarte dla harmonii i równowagi

Wibracja Szóstki niesie ze sobą wyjątkowo sprzyjający czas na podejmowanie ważnych życiowych decyzji, głównie tych dotyczących rodziny i odpowiedzialności za rodzinę, a także umocnienia więzi międzyludzkich, wspierania ogniska domowego, zmiany miejsca zamieszkania rodziny, a nawet zmian w zakresie kariery osobistej, która jednakże ma przynieść korzyści nie tylko sobie samemu, ale i bliskim. Warto wykorzystać ten rok na decyzje najważniejsze, jak te o powiększeniu rodziny, poznaniu godnego zaufania partnera, zawarciu związku małżeńskiego, otwarciu biznesu, bądź stworzeniu spółki. Kończy się bowiem czas zawirowań, chaosu i niepewności roku 2021; Szóstka niesie ze sobą normalność, brak pośpiechu, brak szarpania się, zamartwiania, budowy lęków, czy wchodzenia w stany paniki. Nie ma potrzeby, by walczyć z codziennością, by popadać w stany wahania emocjonalnego lub doznawanie stanów skrajności. Nareszcie otworzymy drzwi dla tego, co jest ważne i cenne w życiu: oddamy się poczuciu normalności, codziennym przyjemnościom, których już nie będziemy nazywać rutyną, ale cudownym czasem powrotu do status quo. Świadomość tego, jak każda normalna chwila jest cenna i ważna spowoduje, że w poczuciu harmonii, równowagi wewnętrznej i spokoju duszy poświęcimy czas najbliższym i najważniejszym osobom: dzieciom, partnerowi, rodzinie lub przyjaciołom, a także ukochanym zwierzętom lub roślinom. Panowanie numerologicznej Szóstki nie będzie natomiast zanadto sprzyjać koncentracji na samym sobie i wyłącznie własnych potrzebach lub realizowaniu jedynie własnych pragnień, celów i wizji. Szóstka, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w kabale, tarocie, jak i gematrii hebrajskiej, niesie ze sobą praktyczną naukę i zrozumienie uniwersalnego we Wszechświecie, prawa harmonii oraz prawa zgodności. Zachowajmy więc w tym roku szczególną uważność co do równowagi w wymianie energetycznej pomiędzy tym, co dajemy Wszechświatowi, a tym co bierzemy w zamian. Praktykujmy harmonię w swoim życiu zewnętrznym i wewnętrznym, bo jedno jest odbiciem drugiego (prawo powiązania i zgodności).


Czas pracy i zachowania dyscypliny

Lata pod panowaniem numerologicznej Szóstki, są z zasady niezwykle korzystne dla świata, bo to liczba gospodarowania, pracy, porządku, ładu i dyscypliny. Istnieje więc ogromna szansa, że po przełomowym i zmiennym roku 2021 przyjdzie wytchnienie, wyciszenie, a przede wszystkim harmonia oraz szeroko pojęty spokój. Szóstka wprowadzi rozsądek, spokój i powściągliwość w miejsce zachwiań w gospodarce, ekonomice, polityce, a przede wszystkim na gruncie społecznym i zdrowotnym. Dlaczego? Bo jako liczba uzdrowienia, opieki, terapii i leczenia, jest także Szóstka liczbą zdrowia. Jeśli więc będziemy świadkami kolejnych fali pandemicznych lub klasyfikowania następnych odmian wirusa, to będzie to miało coraz mniejszy negatywny wpływ na społeczeństwa, a ewentualne fale pandemii będą słabsze, co w połączeniu ze wzrastającym poziomem świadomości społecznej, rozwijającej się profilaktyki i badań laboratoryjnych, spowoduje złagodzenie ogólnych lękowych nastrojów. Szóstka sprzyja również przestrzeganiu reguł i praw, dzięki czemu sukcesywnie będzie rosnąć świadomość ludzka, co z kolei ograniczy poczucie obaw i niepewności. Tym bardziej, że sprzyjać temu będzie samo niebo. Według powstałego w czasach starożytnych porządku chaldejskiego, rokiem 2022 opiekuje się planeta wzrostu, pomyślności i dobrobytu, niosący szczęście potężny Jowisz. Co więcej, już na początku roku 2022 wkroczy on do znaku Ryb. Znak ten jest znakiem dawnego władztwa Jowisza, więc planeta ta czuje się doskonale w tej przestrzeni, zapowiadając pomyślność i obfitość. Warto wykorzystać tą niezwykłą energię i moc, bo wpływy astrologiczne będą wyjątkowo przychylne.


Energia rodziny i związku

Jako się rzekło, rok 2022 pozostający w wibracji numerologicznej Szóstki, niesie ze sobą czas wspierania innych, pielęgnowania, a także empatii i wyjątkowej wrażliwości. Wzmacnia cechy, dzięki którym człowiek nie przechodzi obok drugiego beznamiętnie, dostrzega potrzeby innych, widzi cierpiących i im pomaga, a także rozumie, jak ważna jest wzajemna uważność na siebie, służenie i wsparcie. To otwarcie na przestrzeń serca, miłość bezwarunkową, siłę rodziny i relacji międzyludzkich, w tym również małżeństw oraz związków partnerskich. Łatwiej będzie teraz o wzajemne porozumienie, wypracowanie zgody, harmonii i uzdrowienie tego, co wydawało się chylić ku upadkowi. To także czas na stabilizację, poczucie bezpieczeństwa i równowagi wewnętrznej. Przed zmagającymi się z problemami zdrowotnymi rok 2022 otworzy możliwość uzdrowienia i powrotu do dobrego zdrowia. To czas, kiedy łatwiej i szybciej zadbamy o osobiste potrzeby, a także ochronę osobistą i rodziny.


Przekazy na ten czas


Biorąc pod uwagę energetykę roku 2022, warto wzmacniać w sobie poczucie empatii, dostrzegać innych ludzi, ale i wszelkie istoty żyjące, z którymi mieszkamy na naszej cudownej planecie. Warto zrozumieć potrzeby samej Matki Ziemi, i właściwie odpowiadać na nie. Wszelkie wspólne akcje i działania podejmowane w tym czasie mają dużo większą szansę na powodzenie, niż kiedykolwiek wcześniej. Zaczniemy rozumieć, a nie tylko wiedzieć, jak ważne jest współdziałanie w grupie, jak istotna jest współpraca, bo daje siłę i moc spełnienia. Przy tych wspólnych działaniach należy wszak pamiętać o samym sobie, własnym potencjale i osobistych potrzebach, nie zaniedbywać ich i nie ulegać innym, bo ten rok serca może budzić wśród bardziej wrażliwych osób tendencje do naiwności lub nierozważnych zachowań, poddawania się szkodliwym wpływom. Zdejmij więc z nosa różowe okulary, chłoń łagodną energię troski i opiekuńczości Szóstki, widząc jednak z dokładnością cały obraz sytuacji.

Praca będzie wyjątkowo sprzyjać kreatywnym. Otwórz się więc na kolejne pomysły oraz inspiracje. Wydaje się, że o ile praca zdalna wejdzie w kalendarz naturalnej praktyki i przyzwyczajeń, to po pełnych wyzwań ostatnich latach, odrzucimy nadmierne poświęcanie się obowiązkom zawodowym i tkwienie w kulturze nadgodzin, stawiając na równowagę pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Ważna stanie się dobra, przyjazna atmosfera w pracy, bez presji i nadmiernego stresu, za to w poczuciu docenienia kreatywności i wydajności pracowników.


Empatia, którą Szóstka prowadzi pod rękę, zaznaczy się również we wrażliwości na płaszczyźnie kulturowej i artystycznej. Zdaniem wielu, rok 2022 będzie wyjątkowo przychylny nowym trendom w sztuce, rozwojowi branży artystycznej, ogrodniczej, meblarskiej, a także budowlanej, kosmetycznej i gastronomicznej. Energia wsparcia i pomocy, powiązana z Szóstką sprawi również, że bez oporów i w zaufaniu sięgniemy po wsparcie do skutecznie działających terapeutów, rozumiejących potrzeby ludzkie. Szóstka, również w nawiązaniu do energii tarotowych, sprawi że wiele osób zdecyduje się szukać zgody z bliskimi, odnowić zaniedbane rodzinne więzi lub stare przyjaźnie, skierować uwagę w stronę rodzinnych historii i drzew rodowych, odwiedzić nawet daleko mieszkających krewnych. I o ile Szóstka nie lubi zbyt licznych podróży, to chęć zatęsknienia za tym, co piękne i naturalne sprawi, że wakacje i urlopy będą pełne ruchu, nawet jeśli ograniczymy się do wyjazdów krajowych. To także dobry czas na przeprowadzkę oraz na realizację planów co do własnego gniazda, budowy domu lub zakupu wymarzonej nieruchomości albo działki, remontów, upiększania i cieszenia się własną przestrzenią. Warto również podkreślić, że zrozumienie i empatia, które rozbudzi w ludziach rok 2022, dotyczyć będą również naszych braci mniejszych. To czas, kiedy wiele zwierząt ma możliwość znaleźć nowy, szczęśliwy dom. To czas, kiedy dla emocjonalnego odpoczynku łatwo i chętnie będziemy kierować się ku Naturze, dbając o przydomowe ogrody, pielęgnując zieleń i wypoczywając w miejscach, które niosą zieloną ciszę i spokój ducha.


Autor: Agnieszka Wykrota – PrzysiwekFot. internetDodaj komentarz
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron