Myśl jest inwestycją

Myśl jest inwestycją 

Jest takie niepisane prawo ludzi szczęśliwych… Zaczynają każdy dzień od radosnej myśli. Czy to będzie wdzięczność za zdrowie, czy spokojny sen, czy podziękowanie za pięknie świecące Słońce czy za życiodajny deszcz, czy duma z dorastających pociech, czy miłość do człowieka śpiącego obok… Każdy kolejny dzień witają pozytywną myślą. Zaś stare porzekadło mówi, że jak się dzień zacznie, tak i on cały będzie potem wyglądał. Łatwiej będzie nam osiągnąć ustalone cele, wypełnić obowiązki, żmudne zadania nie sprawią takiej trudności jak zazwyczaj, a marudzący współpracownicy będą bardziej do zniesienia… Sprawdź to sam – przez trzy dni zafunduj sobie radosną myśl na każde „dzień dobry” i zobaczysz, o ile lepsze będą te dni. Potem wprowadź to do codziennego rytuału witania szczęścia i harmonii w swoim życiu.

 

Tak wygląda praktyka spełnionego człowieka. Możecie się zastanawiać, czy ten sposób wpływa na zdarzenia dziejące się w ciągu dnia, czy to raczej my na nie inaczej patrzymy? Jedno i drugie. Po pierwsze, nasze pozytywne nastawienie do życia przyciągnie do nas to, co dobre, a to przełoży się na bieg wydarzeń. Po drugie – zmiana naszego nastawienia do świata i otoczenia, wynikająca z wysokich wibracji sprawi, że będziemy postrzegać wszystko w lepszych barwach, bez stresu i nerwowości, ze spokojem i poczuciem wewnętrznej harmonii.

Nad wszystkim, tak czy inaczej, króluje przywoływane przeze mnie wielokrotne Prawo Przyciągania. Przypominam, że to jedno z uniwersalnych praw Wszechświata opierające się na zasadzie, że podobna energia przyciąga podobną energię. Jako ludzie mamy wolną wolę i zgodnie z nią dokonujemy wyborów, a poprzez nasze myśli i uczucia Wszechświat na nie odpowiada. Działamy jak magnesy - dosłownie przyciągając do naszego życia to, o czym intensywnie myślimy i co odczuwamy. Dzieje się tak dlatego, że energia podąża za naszą myślą, słowem i działaniem. Aby przyciągnąć do naszego życia to, czego naprawdę pragniemy, powinniśmy więc zachowywać wysokie wibracje i pozytywne nastawienie. Bo do naszego życia wkracza to, co jest w harmonii z naszą częstotliwością i z naszą wibracją, opartą o powtarzające się myśli, przekonania, postawę umysłu, wewnętrzną wiarę.

 

W praktyce wygląda do tak. Człowiek budujący w sobie harmonię, poczucie szczęścia i miłości przyciągnie do swojego życia tak samo wysokie emocje i silną energię spełnienia. Takiej osobie będzie łatwiej osiągnąć to, o co poprosi Wszechświat, bo to od razu do niego płynie dzięki pozytywnemu nastawieniu i wysokim wibracjom. Człowiek, który odczuwa w swoim życiu braki, zamartwia się na zapas, czuje lęk i obawę albo jest sfrustrowany, wiecznie wątpi lub na wszystko narzeka, czy też zazdrości innym - funkcjonuje na bardzo niskich wibracjach – i w konsekwencji takie same wibracje do siebie przyciąga. Buduje w ten sposób w swoim życiu kolejne blokady, pomnaża energię braku, a jego życie wcale nie zmieni się na lepsze. Czyli cierpiąc na brak pieniędzy - będzie go odczuwał silniej, a tych pieniędzy będzie wciąż mniej. Jeśli więc stale zamartwiasz się o przyszłość – to twoje życie nie odmieni się tylko wskutek modlitw i próśb, bo to ty musisz zmienić swoją życiową postawę.

Zacznij już teraz, od zmiany myśli. Nie potrafisz się wyciszyć lub uspokoić? Puść sobie relaksującą muzykę, pomyśl że jesteś w miejscu które zawsze chciałeś odwiedzić, zobacz to oczami wyobraźni… przytul się do drzewa w ogrodzie, popatrz na płynące po niebie chmury. Kilka minut wystarczy, byś uspokoił myśli i odczuł budującą harmonię. A jutrzejszy dzień zacznij od radosnej myśli. I pamiętaj - każda myśl jest inwestycją, która procentuje. Inwestuj więc dobrze.

 

A jeśli samodzielnie trudno ci zmienić swoje życie na lepsze – daj znać, postaram ci się pomóc.

 

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek

 

fot. internet

 
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron