Jak EFT wspiera w uwolnieniu depresji i lęku?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej ludzi zmaga się ze schorzeniami takimi, jak depresja, czy stany lękowe - poszukiwane są skuteczne i dostępne metody terapii, które pomogą poradzić sobie z tymi problemami. Jedną z takich metod jest Technika Emocjonalnej Wolności, nazywana EFT, która zyskuje na popularności jako skuteczne narzędzie łagodzenia objawów emocjonalnych, uwalniania depresji i lęku.
 
Metoda, o której za chwilę opowiem, poza swoją skutecznością i prostotą działania (nie wymaga żadnych rekwizytów etc.), ma kluczową zaletę
 
– jest przeznaczona dla wszystkich, także dzieci, osób starszych i zwierząt, a przede wszystkim
 
- działa bez względu na to, czy ktoś w nią wierzy, czy nie; także przy ludziach z dużym oporem i zablokowaniem.
 
Pracując tą metodą jedna sesja wystarczyła, by uwolnić u mojej klientki problemy z pamięcią, u innej bezsenność na którą cierpiała od 40-u (!) lat; a u jeszcze kolejnej osoby bóle migrenowe, na które cierpiała nieprzerwanie od 20-u (!) lat. U młodego mężczyzny w trakcie kilku sesji uwolniony został nałóg alkoholowy, a u innego kompulsywne zachowania, które towarzyszyły mu od dziecka. Jak to możliwe…?
 
Czym jest tapping?
 
EFT, znana również jako tapping lub opukiwanie to forma psychoterapii energetycznej, która łączy elementy akupunktury (bez użycia igieł) z technikami psychoterapeutycznymi. Metoda ta polega na delikatnym opukiwaniu palcami określonych punktów na ciele, zwanych meridianami. Meridiany stanowią połączenia kanałów energetycznych w ludzkim ciele, co zostało opisane już w starożytnych tekstach z II wieku p.n.e. Opukiwanie pozwala w skuteczny sposób usunąć z organizmu blokady w przepływie energii. Podczas tappowania człowiek skupia się na konkretnym schorzeniu lub problemie, a także wypowiada specjalnie przygotowane zwroty. Opukiwanie meridianów stymuluje układ energetyczny i pobudza w mózgu obszary, w których jest zakodowana informacja o danym zdarzeniu lub emocji. To z kolei uwalnia zaburzenie energii i przywraca ciało do stanu naturalnej harmonii i zdrowia.
 
Jak EFT pomaga w uwolnieniu depresji i lęku?
 
1. Redukuje napięcie i stres: EFT pozwala zmniejszyć napięcie i stres, towarzyszące często stanom depresyjnym i lękowym. Przez stymulację meridianów, EFT równoważy system energetyczny ciała, co może przynieść ulgę w dolegliwościach.
 
2. Transformuje emocje: EFT umożliwia bezpieczne przetwarzanie i wyrażenie trudnych emocji. Poprzez skoncentrowanie się na konkretnych myślach i uczuciach w trakcie opukiwania, człowiek doświadcza stopniowego uwolnienia emocjonalnego.
 
3. Zwiększa uważność i samoświadomość: Regularne praktykowanie EFT może zwiększać uważność, pomagając zrozumieć źródła schorzeń lub chorób. Wzrastająca świadomość jest kluczowa w procesie zdrowienia.
 
4. Łagodzi objawy: Badania wykazały, że EFT może skutecznie zmniejszać objawy stanów depresyjnych i lękowych. Jest to szczególnie ważne dla ludzi, którzy szukają alternatywy lub wsparcia dla tradycyjnych metod leczenia, takich jak farmakoterapia, czy klasyczna psychoterapia.
 
5. Jest dostępna i uniwersalna: EFT warto nauczyć się, a także stosować samodzielnie. To sprawia, że jest to narzędzie terapeutyczne dostępne dla szerokiego grona osób.
Metoda EFT oferuje łagodne, a równocześnie skuteczne uwolnienie schorzeń mentalnych i dolegliwości fizycznych, stanowiąc cenne uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia. Ważne jednak, aby uczyć się działać tą metodą pod okiem specjalisty, co zapewni bezpieczeństwo i skuteczność terapii.
 
Jesteś ciekaw/a, jak można wesprzeć siebie, swoich bliskich i klientów?
Zapraszam na szkolenie, na którym od podstaw krok po kroku, poznasz metodę EFT i nauczysz się nią pracować. Szczegóły w linku poniżej:
 
Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek
CEO Neurocoaching Institute of Knowledge UK, Trenerka EFT i Cellular EFT, Neurocoach, Trainer Instructor IANLP, Coach ICI, Certyfikowana Hipnoterapeutka – Master Hipnozy, NLP Master IANLP i IN, Mistrzyni Reiki i Angel Reiki, Certyfikowana Nauczycielka Soul Body Fusion®, Radiestetka, Ukończyła Akademię Psychobiologii oraz Theta Healing Institute of Knowledge
 
Fot. własne
 
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron