Bądź dla siebie wyrozumiały

***

Bądź dla siebie wyrozumiały i łagodny. Kiedy życie pokazuje, że nie da się wszystkiego kontrolować i zaplanować. Kiedy napotykasz doświadczenie straty w jakiejkolwiek formie lub postaci, i kiedy podąża za tym poczucie żałoby - bądź dla siebie wyrozumiały i łagodny. Daj sobie prawo do tych emocji - bez chowania łez, bez zaciskania ust, bez zamykania w skorupie. Daj sobie prawo do przeżywania. To nie słabość, to oznaka mądrości i mocy.

Jeśli przechodzisz stan żałoby, bo odszedł ktoś bliski... Kiedy czujesz pustkę, porzucony lub odtrącony przez kogoś, kto miał kochać... Do jednej osoby poczucie żałoby przyjdzie z pożegnaniem ukochanego czworonoga, do innej z wyprowadzką dorosłych dzieci z domu, do kolejnej ze zdradą partnera lub brakiem lojalności przyjaciela...

Z poczuciem każdej wewnętrznej straty wiąże się żałoba, więc daj sobie do niej prawo. Daj temu upust. Nie spiesz się. Masz tyle czasu, ile potrzebujesz. Przeżyj to na swój sposób: wypłacz, wykrzycz, przelej emocje na papier, wyśpij się, ale nie zagłuszaj tego ciszą. Pozwól sobie na to uczucie, daj sobie do niego prawo - a potem je przytul i pobłogosław. Jak każde inne, ono miało ci posłużyć jako cenna lekcja, może zahartować, może wzmocnić... Dlatego, kiedy staje na ścieżce - a staje na ścieżce każdego - warto je ze zrozumieniem przeżyć i uwolnić. Nie udawać że go nie ma, by nie przywiązało się do ciebie nazbyt długo lub mocno.

~Agnieszka Wykrota – PrzysiwekDodaj komentarz
Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron