Magia kamieni

Wiele osób słyszało o magii związanej z kamieniami, począwszy od kamieni przynależnych do określonych znaków zodiaku, poprzez kamienie szlachetne i półszlachetne i towarzyszące im moce, a czasem i przesądy. Przez lata uznawano na przykład perły jako te, które niosą ze sobą nieszczęście i łzy, opale miały przynosić pecha, zaś diamenty stałość w miłości – stąd (pominąwszy ich wartość) stały się ozdobą zaręczynowych pierścionków. Obecnie niektórzy są zdania, że perły to łzy szczęścia, a opale niosą powodzenie… Wiele zależy tu od własnego odczucia i umowy ze Wszechświatem.

Warto pamiętać, że największa moc' tkwić może w zwykłych polnych kamieniach, zarówno tych wykopanych w ogródku, znalezionych na drodze, wyrzuconych przez morze, rozsypanych nad brzegiem pola lub rzeki, jakby ciśniętych przez olbrzyma. Magiczna wartość nie tkwi bowiem w wartości materialnej, chociaż im rzadszy kamień, tym większa mistyczna wola go otacza. Czy kiedykolwiek twoje dzieci, a może ty sam wracałeś z wakacji znad morza, z gór lub babcinego ogródka z kieszeniami wypełnionymi kamieniami? Pamiętasz chwile, kiedy zbierałeś kamienie, bo spodobał ci się ich kształt, albo kamień do ciebie po prostu w jakiś sposób "przemówił"…? Pewnie masz w domu na półce jakieś kamyki poukładane ze spacerów w parku albo taki przyniesione z lasu… Pamiętajmy, że dzisiejsze kamienne ozdoby od setek tysięcy lat używane były jako narzędzia, bo oprócz kości służyły do wykopywania jadalnych roślin, polowania, szycia ubrań.

Każdy z kamieni, zarówno polny jak i szlachetny, niesie ze sobą określone wibracje, przez co wpływa na zwiększenie poczucia ochrony osobistej, wspiera dane miejsce, przyciąga do życia szczęście i moc. I choć szczęście to stan umysłu – to każdy człowiek w głębi duszy pragnie być szczęśliwy i poszukuje dróg, które umożliwią spełnienie tego marzenia. Tych dróg jest wiele, naprzeciw naszym potrzebom wychodzą również siły żywiołów i Natury. Które z kamieni – poza najpiękniejszymi polnymi - pomogą nam w przyciągnięciu sukcesu, dobrobytu, obfitości? Jakie kamienie wspomogą działanie szczęśliwych talizmanów? Szczęśliwa ściągawka poniżej:

  • Cytryn – przyciąga powodzenie i dobrą energię.
  • Agat – kamień bogactwa i powodzenia, przyciąga obfitość we wszystkich sferach życia.
  • Perydot – podnosi samoocenę, przyciąga powodzenie i obfitość.
  • Awenturyn – kamień pomyślności, obdarza zdrowiem i witalnością, pomaga zbudować nie tylko dobrobyt, ale i bogactwo, przynosi szczęście w ryzykownych przedsięwzięciach.
  • Malachit – kamień przemiany i odwagi do przeprowadzania zmian.
  • Akwamaryn – rozjaśnia umysł, sprzyja realizacji ciekawych pomysłów, rozwiązywaniu problemów.
  • Jadeit – kryształ szczęścia, ma właściwości lecznicze, pomaga zniwelować narzucone granice, daje odwagę do podejmowania ryzyka.
  • Kryształ górski – zwiększa zdolność koncentracji, rodzi optymizm i wiarę we własne możliwości.
  • Kwarc różowy – pomaga osiągnąć szczęście rodzinne, przynosi szczęście w miłości i związkach.

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek

 

Fot. internet

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron