Magia soli.

Siła soli za progiem

Symbolizuje przemianę, czystość i uczciwość. Używana od tysiącleci i w wielu kulturach stosowana w terapiach oczyszczających ciało i duszę. Sól zawiera silny ładunek jonów dodatnich i to właśnie one sprawiają, że przyda nam się ona zarówno w kuchni, jak i w formie bariery zabezpieczającej przed negatywami.

Już nasi pradziadowie wiedzieli, że w domu nie mogło zabraknąć soli, żeby chronić się przed tym, co złe i szkodliwe. Podobnie dbano, by przypadkiem nie rozsypać soli, co zapowiadać miało kłótnie i zwady. Prawda czy nie, przekonania te wyrosły na wielowiekowej tradycji i kulturze, nadając soli dodatkowej mocy egregora, który skutecznie chroni przed złem. Stąd i dzisiaj kąpiele oczyszczające w wodzie w solą, które są podstawą, by szybko i skutecznie pozbyć się energetycznych zanieczyszczeń.

Bariera za progiem

Jest pewien tradycyjny zwyczaj z udziałem soli, który przetrwał do naszych czasów i jest z powodzeniem stosowany. Mianowicie sól wysypana przed progiem do mieszkania czy domu, przed drzwiami od strony zewnętrznej, chroni przed odwiedzinami nieżyczliwych osób i jest doskonałą barierą zabezpieczającą przed szkodliwymi energiami, bytami czy duchami. Odgradza praktycznie od wszystkiego - trzyma z dala zarówno wredną sąsiadkę, intrygi, jak i choroby. Wysypcie delikatnie sól przed progiem, prosząc o ochronę domu i jego mieszkańców – sprawdzicie sami, zapanuje spokój z odwiedzinami przez toksyczne osoby!

W podobny sposób można zabezpieczyć każde z pomieszczeń w domu – wysypując odrobinę soli w czterech rogach każdego z pomieszczeń. Posypanie soli w rogach pochłania całą negatywną energię i chroni przed szkodliwymi bytami. Jak to zrobić? Idąc zgodnie ze wskazówkami zegara, należy posypać solą cztery kąty w każdym pomieszczeniu – jak pisałam, może to być odrobina, bo nie chodzi tu o ilość a o zaangażowanie, z jakim podejdziecie do tej intencji. Sól pozostawiamy na 48 godzin, potem zmiatamy lub odkurzamy. Analogicznie, można umieścić miskę z solą w tych rogach domu, które są zwrócone w kierunku południowo-zachodnim i północno-wschodnim. Wymieniamy wodę, kiedy tylko jest taka potrzeba – kiedy pojawią się w niej zabrudzenia lub kiedy zostanie w naturalnym procesie wchłonięta przez sól.

Wymywa to, co negatywne

Jeszcze innym sposobem jest umycie podłóg w domu wodą z solą. Do wiadra z wodą dodaj kilka łyżek soli i przemyj podłogi z intencją oczyszczenia energetyki pomieszczenia – myjemy podłogi w kierunku od najdalszego rogu do drzwi wyjściowych danego pomieszczenia.

Możesz pracować w ciszy i skupieniu na intencji, możesz niczym mantrę powtarzać własną lub moją autorską regułkę zaklęcie: „Wyjątkowa mocy soli, usuń z tego miejsca wszystko, co szkodliwe i co boli”.

Warto wspomnieć, że dodatkowym plusem wysypanej soli będzie ochrona domu przed mrówkami i innymi owadami (a nawet pchłami, jeśli ktoś posiada zwierzaki). Gospodynie zaś wiedzą, że małe pojemniki z solą umieszczone w rogach szafek uchronią żywność i przyprawy przed wilgocią.

Autor: Agnieszka Wykrota - Przysiwek

Fot. internet

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron