Terapia Duszy

 

Z tego świata weźmiesz tylko tyle, ile udźwignie twoja Dusza... Ile tego będzie, zależy od ciebie. Tą przestrzeń dedykuję najważniejszej części twojego jestestwa. Wiecznej, która pamięta wszystko, zna ciebie od początku i będzie znała po kres... Jedni utożsamiają ją z Wyższą Jaźnią, wielu określa mianem „tchnienia Boga” lub zgodnie z przekazem sokratejskim - filozoficzną psyche. Od wieków dojrzali mędrcy szarpią włosy z głów, pochylając się nad określeniem lokalizacji duszy, w okolicy serca, powyżej czakry korony, a może we krwi lub w każdej komórce ciała… A ważniejszym jest, w jakiej kondycji pozostaje Dusza. Zdrowa i kompletna Dusza jest gwarantem zdrowego ciała. Schorzenia natury emocjonalnej lub mentalnej, choroby fizyczne - mają swoje źródło w chorującej Duszy. To nie teoria, a wiedza oparta na doświadczeniach i praktyce gabinetowej z tysiącami klientów z całego globu. Jeśli chcesz uzdrowić swoje życie i otworzyć się na błogosławieństwa – zacznij od uzdrowienia własnej Duszy. Z tego świata weźmiesz tylko tyle, ile udźwignie twoja Dusza. Zadbaj, by ten bagaż nie był zbyt ciężki.



  • 10 oznak, że spotkałeś Bratnią Duszę

     

    Spotkanie z bratnią duszą to jedno z najbardziej transformujących doświadczeń w życiu człowieka. Nie zawsze to musi być romantyczny życiowy partner, bo bratnią duszę można spotkać w każdej chwili swojego życia i może to być ktoś z bliskich, ale i znajomych, a także obcy człowiek, który swoim pojawieniem się wprowadza efekt wow! Bratnich dusz na swojej życiowej ścieżce możesz też spotkać więcej, niż jedną. Bratnia dusza to osoba, która nie tylko zdaje się rozumieć ciebie bez słów, bo że nadajecie na tych samych falach to mało powiedziane! Wprost wydajecie się czytać sobie w myślach, podobnie patrzycie na świat, odczuwacie podobnie wiele tematów. Bratnia dusza często otwiera ciebie na to, co najlepsze i inspiruje do bycia najlepszą wersją siebie.

     

     

     

     

  • Jak rozpoznać narcyza, wskazówki praktyczne

     

    Termin „narcyz” pochodzący z mitologii możemy kojarzyć z postacią zakochaną w swoim odbiciu. Jednak w psychologii, określenie „narcyzm” lub „osobowość narcystyczna” odnosi się do konkretnego i skomplikowanego wzorca ludzkich zachowań i postaw. Osoba z narcystycznym typem charakteru charakteryzuje się nadmiernym poczuciem własnej wartości, potrzebą ciągłej uwagi i adoracji, a także wykazuje się brakiem empatii wobec innych. Ludzie ci często mają wygórowane oczekiwania co do traktowania siebie, wierząc, że są wyjątkowi i uprzywilejowani w życiu.

     

     

     

     

  • Budowanie pewności siebie, praktyczne wskazówki.

     

    Pewność siebie jest fundamentem sukcesu na wielu płaszczyznach życia, od relacji międzyludzkich aż po życie zawodowe. To, jak postrzegasz samą siebie, ma ogromny wpływ na to, jak działasz i jak inni ciebie postrzegają. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci budować pewność siebie i odważnie podążać własną ścieżką. Ostatnia może Ciebie zaskoczyć.

     

     

  • Moje potrzeby na końcu, czyli syndrom ratownika

     

    Syndrom ratownika odnosi się do wzorca zachowań, w którym człowiek czuje wręcz kompulsywną potrzebę "ratowania" innych, często kosztem własnego dobrostanu. Osoby z syndromem ratownika mogą angażować się w relacje, w których druga strona jest w jakiś sposób zależna lub potrzebująca wsparcia – może to dotyczyć problemów emocjonalnych, zdrowotnych, finansowych lub innych trudności życiowych. Choć na pierwszy rzut oka działania te mogą wydawać się altruistyczne, często są one motywowane głęboką potrzebą uznania, akceptacji, poczucia kontroli lub nawet nieświadomym pragnieniem utrzymania drugiej osoby w stanie zależności.

     

     

  • Kompleks "nadBoga", kiedy ego patrzy na innych z góry.

     
    Idea pewności siebie i pozytywnego poczucia własnej wartości jest niezwykle ważna w życiu każdego człowieka. Jednak istnieje subtelna granica między pewnością siebie, a zjawiskiem nazywanym "kompleksem nadBoga". Ten syndrom polega na nadmiernym przekonaniu o własnej wyjątkowości i nieustannej potrzebie bycia lepszym od innych, co może prowadzić do problemów interpersonalnych, a nawet wyzwań natury psychologicznej. W tym artykule przyjrzę się tzw. kompleksowi nadBoga oraz jego wpływowi na życie i relacje międzyludzkie.

     

     

     

  • Kompleks niższości. Kiedy czujesz się gorszy...

     

    Objawia się w różny sposób, głównie poprzez niskie poczucie własnej wartości, brak pewności siebie, nadmierną samokrytykę, surowe porównywanie się z innymi… Dla niektórych wiąże się z poczuciem bycia gorszym lub „niewidocznym”, niezauważanym - albo oznacza niezmienną potrzebę udowadniania czegoś innym i sobie. Brzmi choć trochę znajomo? To poczucie niższości, określane w psychologii jako jeden z tzw. kompleksów. W dzisiejszym świecie cierpi na to coraz więcej ludzi, a to z kolei blokuje osiąganie sukcesów i cieszenie się życiem. Jak sobie z tym radzić?

     

     

  • Jak działają negatywne myśli i słowa?

     

    Czy zastanawiasz się czasem, że pogodnym i pełnym optymizmu ludziom wszystko idzie gładko i mają oni szczęście w życiu, a ci którzy marudzą i narzekają - napotykają co rusz sytuacje, które nazywają życiowym pechem? To jak na załączonej grafice - jeśli myślisz o czymś pozytywnym, tworzysz ten obraz w umyśle i idziesz przez życie "wchodząc" w ten stworzony obraz. I tak widzisz świat, bo takim jest dla ciebie...

     

     

  • Kompleks zbawcy. Kiedy wspierasz innych kosztem siebie...

     

    Idea wspierania innych jest ważna i wyjątkowo bliska, szczególnie ludziom pracującym z innymi na płaszczyźnie uzdrawiania, coachingu, terapii. Jednak istnieje pewien obszar, który często pozostaje niezauważony, a jest nim tzw. "kompleks zbawcy", nazywany również "kompleksem mesjasza". To koncepcja, która odnosi się do skomplikowanego zachowania, gdzie człowiek czuje się zobowiązany do wspierania innych do tego stopnia, że zaniedbuje własne potrzeby, zdrowie fizyczne i psychiczne. Warto bliżej przyjrzeć się temu zjawisku i zrozumieć, jak nieświadomie nie ulec temu schematowi i nie ulec kompleksowi zbawcy, co jest dosyć charakterystyczne i wcale nie rzadkie w środowisku ludzi, którzy jako misję życiową wybrali wspieranie innych.

     

     

  • Mgła mózgowa - 10 symptomów, sprawdź

     
    Mgła mózgowa to termin używany do opisania stanu, w którym człowiek doświadcza trudności z koncentracją, pamięcią, jasnością myślenia i zdolnością do skupienia uwagi. Mgła mózgowa często występuje u osób cierpiących na fibromialgię. Pojawia się również, gdy jesteśmy pod wpływem dużego stresu. Mgła mózgowa jest również jednym z objawów, który może wystąpić po przebyciu COVID-19, ten objaw nazywany jest „długim covidem” lub syndromem „po-covidowym”. Oto 10 szczegółowych symptomów, które mogą wskazywać na tzw. mgłę mózgową.

     

     

     

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron