Czas na zioła

Szukasz tajemnej wiedzy o roślinach, które niosą uzdrowienie albo takich, które zapewniają ochronę? A może chcesz sprawdzić, które z ziół – i dlaczego - zajmowały szczególne miejsce w zielarniach prababek i na półkach magii ludowej prastarych szeptuch? Ludową wiedzą oraz osobistym doświadczeniem i wskazówkami w tym zakresie podzielę się z tobą w tej przestrzeni, zapraszając równocześnie na dodatkowe warsztaty z magii ochronnej lub magii ziół. Szkolenia bazują na tym, z czym związane są nasze tradycje i kulturowe korzenie, na tym co sprawdzone przez kolejne pokolenia przodków i do czego powoli wracamy w cywilizacji internetu. Pragnę ci w tym miejscu przekazać miłość i pasję do Matki Natury i tego, co nam ofiarowuje, do łączności z nią, szacunku do niej i głębokiego zrozumienia, jak bardzo mamy na wyciągnięcie ręki to, czym nasze przodkinie wypełniały swoje apteczki i miejsca mocy.
 • Cynamon, przyprawa przyciągająca bogactwo!

   

  Zgodnie z przekazami, cynamon był ceniony nie tylko za swoje właściwości smakowe i zdrowotne, ale także za swoją magiczną moc przyciągania bogactwa. W wielu kulturach przyprawa ta była także składnikiem rytuałów mających na celu zwiększenie obfitości i finansowego dobrobytu. Wierzono, że jego słodki, przyciągający zapach jest w stanie przyciągnąć dobre energie i obfitość.

 • Jarzębina, wojownik z miotłą

   

  Jarzębina jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli ochrony w magii ludowej. Wierzono, że może chronić przed negatywnymi energiami, złymi duchami i czarami. Sadzenie jarzębiny w pobliżu domu miało zapewniać ochronę całemu gospodarstwu. Wierzono, że noszenie nasion jarzębiny w woreczku lub jako część naszyjnika chroni przed negatywnymi wpływami i złym okiem. Małe gałązki jarzębiny z owocami były używane jako talizmany ochronne dla...

 • Dzika róża, na miłość i ochronę

   

  Dzika róża, ze względu na swoje piękno, aromat oraz właściwości lecznicze, od dawna zajmuje wyjątkowe miejsce w magii ludowej i tradycjach duchowych różnych kultur. Wierzy się, że dzika róża ma właściwości ochronne. Jej gałązki z kolcami mogły być używane do ochrony przed negatywnymi energiami, a nawet „złymi duchami”. Gałązki dzikiej róży były też umieszczane...

 • Ziele na przyciągnięcie pieniędzy

   

  Czy wiesz, że w zasięgu ręki masz roślinę, która przyciąga pieniądze do domu, i jest z tego znana od wieków? Jak można zapewnić sobie dobrobyt z wykorzystaniem popularnego zioła, które większość z nas ma w swojej kuchni? Roślina, o której piszę, z powodzeniem przyciągała do domu zarówno bogactwo, jak i ochronę. Poszukujący miłości korzystali z jej mocy, by poznać kogoś atrakcyjnego.

 • Dostatek i ochrona pełne ziół

   

  Nasi przodkowie w swej pokoleniowej mądrości, budowanej na tradycji i kontakcie z Naturą, doskonale wiedzieli, jakie rośliny umieszczać w oknach, jakie zioła hodować na domowych parapetach, a jakie sadzić w ogrodach, by zapewniały domownikom ochronę przed tym co szkodliwe, by niosły dostatek i szczęście. Zaglądamy do almanachu pradziadków, by czerpać z ich doświadczenia i ludowej wiedzy.

 • Czarcie żebro od uroków

   

  Ziele ostrożenia, nazywane zwyczajowo czarcim żebrem, to według przekazów przodków i zapisów magii ludowej, doskonała ‘broń’ na uroki, złorzeczenia, zaklęcia, a nawet działania czarno-magiczne. Czy to tylko legendy, że kąpiel w zwyczajnym – niezwyczajnym czarcim żebrze odpędza uroki…? Z całą pewnością nie...

 • Liść sukcesu i ochrony

   

  Większość z nas kojarzy liście laurowe, zwane powszechnie „bobkowymi” z nieco piekącego i cierpkiego smaku. Z przekazów historycznych znamy wieńce laurowe, jakie ozdabiały głowy greckich myślicieli. Dzisiaj okrywam kolejne zalety tej magicznej rośliny, bo liście laurowe zabezpieczają przed chorobami, szkodliwymi energiami, wzmacniają pamięć, przynoszą dobrobyt, a nawet… leczą łupież.

 • Majeranek, siła ochrony i dobrobytu

   

  Majeranek - niby pospolity, bo niby obecny w każdej kuchni. A zaskakująco niezwykły. To zioło ogrodowe znane było już od starożytności, pojawiło się najpierw prawdopodobnie w basenie Morza Śródziemnego. Grecy uważali tę roślinę za symbol szczęścia i często sadzili ją na grobach bliskich

 • Moc jałowca

   

  Jeśli czekasz na miłość i pragniesz spotkać kogoś bliskiego sercu – wykorzystaj moc owoców jałowca. Najpierw obmyj ciało naparem z jagód jałowca... Zapal czerwoną świecę, naparem obmyj całe ciało, z intencją spotkania w twoim życiu człowieka, który przyniesie ci szczęście, miłość i wsparcie. Po kąpieli wylej wodę w kierunku na wschód. W niedługim czasie ktoś interesujący i miły sercu powinien pojawić się na twojej drodze.

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron