Archaniołowie

 

Jedni postrzegają Ich jako postacie, przypominające ludzkie, ale o dużo wyższej, potężniejszej posturze, ze skrzydłami o różnej kolorystyce oraz liczbie… Inni widzą w Nich świetlistą energię, wibrującą falowym ruchem lub błyszczącą różnymi barwami. Na Drzewie Życia przewodzą kolejnym sefirom i zasiadają niezwykle blisko Tronu Stwórcy. Wspierają ludzi w odpowiedzi na prośby, prowadzą, strzegą i chronią, a nawet dzielą się wiedzą, co można odczuć w niezwykle fizyczny sposób, o czym będę mówić na tematycznych warsztatach. Podobnie jak o pierwszym, niezwykle materialnym spotkaniu z Archaniołem Michałem, którego przywitałam w mojej kuchni… wodą święconą (!). O najbliższych trudno jest pisać, być może dlatego dłuższy zastanawiałam się, jak przygotować ogólny opis tych świetlistych, wyjątkowych i potężnych, tak bliskich mi, sił. W tym miejscu opowiadam o poznanych Archaniołach, tych najbardziej znanych w kulturze i tradycji, ale i tych nowo poznawanych. Liczby Archaniołów, podobnie jak Aniołów, nie sposób podać bo jest Ich ogromnie wielu i wiem z przekazów, że jedynie część z Nich opiekuje się Ziemią i jej mieszkańcami. Zwracać z prośbą można się jednak do wszystkich świetlistych sił Stwórcy, bo ludzkie prośby zawsze zostają wysłuchane.

 • Metatron, Archanioł niezwykły

   

  Metatron był ponoć siódmym patriarchą po Adamie. Wedle przekazów, „spacerował z Bogiem” i został wzięty do nieba, gdzie uczyniono go Archaniołem … To On miał wyprowadzić potomków Izraela z pustyni… Jest jednym z dwóch Archaniołów, którzy zgodnie z przekazem - chodzili po ziemi jako ludzie. Znany niegdyś jako prorok Henoch lub Enoch, jest jedną z bodajże dwóch postaci, których wniebowstąpienie opisane zostało w Starym Testamencie. Metatron, Archanioł niezwykły…

 • Światło Boga, Archanioł Uriel

   

  Archanioł Uriel, zwany też Auriel, przewodzi Królestwu Gevurah/Geburah, która w Drzewie Życia odpowiada za moc, siłę i władzę. Wedle starych ksiąg, to właśnie On w dniu Sądu Ostatecznego będzie otwierać bramy Podziemi, by sądzić zmarłych…Niesie ze sobą światło i moc słońca, inspirację i kreatywność, natchnienie i odkrycie talentów; mądre wybory. A Jego imię to „Światło Boga”…

 • Posłaniec modlitwy, Archanioł Sandalfon

   

  Nazywany jest „posłańcem modlitwy”, „niebiańskim listonoszem” lub „najwyższym Aniołem”. Odpowiada za najbardziej materialną sefirę w kabalistycznym Drzewie Życia, królestwo Malkuth. Zgodnie z przekazami, jako prorok Eliasz dostąpił wniebowstąpienia za pomocą stworzonego ze światła i ognia rydwanu, zaprzężonego w konie. Jest aniołem Ziemi i Chwały, wspiera Michała w walce z siłami ciemności. Zanosi do Stwórcy ludzkie modlitwy, wspiera człowieka w twórczości, jest apostołem muzyki i… opiekunem ptaków.

 • Orion, Archanioł niebieskich przestrzeni

   

  Do niedawna zupełnie nieznany ludziom jako Archanioł przestrzeni ziemskich, tymczasem pomaga zrozumieć, że jesteśmy częścią Wszechświata, połączeni z tym co jest i tym, co będzie. Wspiera w pobieraniu kosmicznej energii, by móc przy wsparciu Stwórcy kreować cuda, na które zasługujemy. Orion, Archanioł niebieskich przestrzeni jest opiekunem wielu spośród tzw. dzieci kryształów oraz zarządza położoną w ciele energetycznym człowieka czakrą tzw. gwiezdnej bramy. Jest jednym z dwóch nowo dodanych do Archanielskiej gwardii strzegącej mieszkańców Ziemi.

 • Archanioł kobiecej mocy, Haniel

   

  Radosna, tryskająca miłością i wzmacniająca ludzkie dary oraz umiejętność dostrzeżenia życiowej ścieżki. Haniel. Archanioł o wyjątkowym uśmiechu i subtelnej kobiecej energii, zdaniem niektórych odpowiednik męskiej wibracji Archanioła Chamuela, ale w przestrzeni delikatniejszych kobiecych wibracji.

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron