Mapa marzeń, plan na szczęście

Przed tobą najlepszy czas, by pomyśleć o celach na najbliższy czas i priorytetach w twoim życiu, by móc konkretnie zaplanować osiągnięcia na rok 2023. Co zmienisz w twojej postawie, zachowaniu i twoim życiu, jakie są twoje marzeniana ten najbliższy rok? Z czego jesteś w stanie zrezygnować, co uwolnić i na co korzystnego zrobić miejsce, by po upływie dwunastu miesięcy mieć poczucie satysfakcji, pełni szczęścia i spełnienia, na jakie zasługujesz?

Nie chodzi tym razem o to, by skończyło się na postanowieniach, które przetrwają kilka albo kilkanaście dni, do momentu kiedy przy pierwszej byle drobnej przeszkodzie lub niepowodzeniu dojdziesz do wniosku, że za zmianę swojego życia weźmiesz się innym razem. To nie są noworoczne decyzje – tu chodzi o dążenie do spełnienia własnych marzeń i realizację tego, co dla ciebie ważne. A przecież właśnie na tym ci zależy. By być szczęśliwym. By czuć się szczęśliwym i osiągać kolejne cele. I o ile przełom roku kalendarzowego wydaje się czasem idealnym na stworzenie własnej mapy marzeń, to tym bardziej sprzyjającym temu czasem jest czas księżycowego nowiu lub pełni. Czyniąc mapę marzeń teraz - w momencie przesilenia wiosennego będziesz mógł spojrzeć na dotychczasowe efekty twoich działań, na realizację planów oraz osiągnięcia, co wesprze ciebie w jeszcze szybszym rozwinięciu skrzydeł w drodze po kolejne sukcesy. Nieś odważnie twoje marzenia do Wszechświata z zaufaniem, wiarą i bądź otwarty na to, że się spełnią! Pamiętając o tym, że sam jesteś kreatorem własnego życia, a za twoimi osiągnięciami stoją twoje osobiste wybory i decyzje – zamieniaj swoje plany w czyn!

Marzenie jest twoim wyobrażeniem czegoś, co chcesz osiągnąć, zrobić, zrealizować, dostać, przeżyć lub mieć. Cel zaś to marzenie z datą realizacji.

Siatka Bagua albo mapa skarbów

Mapa marzeń, nazywana również mapą skarbów, bazuje na tzw. siatce Bagua. Bagua to z fengu shui kwadrat podzielony na dziewięć równych pół. Każde z pól obrazuje konkretne wartości i każde z pól zapełniasz graficznymi symbolami dotyczącymi twoich pragnień. W największym skrócie - mapa marzeń to wizualne przedstawienie twoich planów i marzeń na najbliższy rok, przeniesionych na przestrzeń artystyczną w dowolnej, odpowiadającej tobie technice. Możesz wykorzystać do tego rysowanie, malowanie, wyklejanie, kolaż z wycinanych z gazet zdjęć etc. Wszystko to ma symbolizować marzenia, które pragniesz zrealizować – i do nich właśnie to ma się odnosić. Wkładasz energię i czas w to dzieło już na etapie jego planowania – tym bardziej powinno się powieść! W jaki sposób odzwierciedlić swoje pragnienia? Jeśli czekasz na spotkanie wymarzonej miłości lub na naprawę istniejącej relacji – odtwórz na mapie w formie rysunku lub symboli, jak chciałbyś by twoja relacja wyglądała, czy to dwoje ludzi w pełnym miłości uścisku, czy trzymanie się za ręce lub namiętne połączenie w jedność… Jeśli marzysz o wygranej w loterii – naklej lub narysuj szczęśliwy kupon z koniczynką lub podkową symbolizujące wygraną. Jeśli przygotowujesz się do ważnych egzaminów, czekasz na awans lub podwyżkę – zobrazuj, w jaki sposób kojarzą ci się te kolejne osiągnięcia, czy to w formie certyfikatów, dyplomów, teczki z pieniędzmi, czy firmowego auta, komputera, telefonu… narysuj je lub wklej zdjęcie, namaluj. Jeśli twoim celem jest zmiana domu na większy – przyklej fotkę takiego domu twoich marzeń lub narysuj go w formie planu z zewnątrz. Jeśli marzysz o podróżach – możesz wkleić zdjęcia miejsc, które chcesz odwiedzić lub narysować samolot lub symbole, które wiążą się dla ciebie z upragnionymi miejscami... Poczuj tą przestrzeń własnych pragnień, dotknij jej i sprawdź, jak wielką satysfakcję może ci przynieść realizacja tych kolejnych celów.

Zamówienie złożone do Wszechświata

Podejdź do budowy mapy marzeń jak do rytuału o wyjątkowej sile, który ma przynieść szczęście i spełnienie. Zapal białą świecę, włącz nastrojową muzykę, która sprzyjać będzie twojej pracy w wyciszeniu i harmonii.

Przygotuj karton lub duży arkusz papieru, kredki, mazaki, klej, taśmę klejącą, kolorowe gazety, papier kolorowy, bibułę, brokaty, wstążki, kamyczki. Mapę możesz także przygotować w dowolnym programie komputerowym, a następnie wydrukować i powiesić – wybór należy do ciebie. Jednak dobrze, by to było dzieło twoich rąk, które dotkniesz i poczujesz na etapie tworzenia – program komputerowy nie odda tych emocji ani starań. Zaprojektuj pola zgodnie z zamieszczoną przy moim artykule mapą marzeń wg siatki Bagua. Oczywiście możesz również zaplanować poszczególne pola według własnego odczucia i tego, co podpowiada tobie intuicja. Regułą niezmienną jest jednak, że w centrum mapy – niejako w jej sercu – pozostaje pole określone jako ‘JA’. Na nim umieszczasz to, co symbolizuje ciebie samego: możesz tu wkleić także własne zdjęcie. Poza zdjęciami, rysunkami, malunkami, w danym polu warto dopisać w formie hasła, co chcesz osiągnąć w tym zakresie. Pamiętaj, że opisujesz to w czasie teraźniejszym lub dokonanym, przyjmując że to się dzieje, bo tak ma się zadziać. Dla przykładu, opisujesz np.: „Mam…”, „Uzyskałem…”, „Skończyłem…”, „Zdałem”…, w konkretnej sytuacji „Mam piękny dom z ogrodem”, „Posiadam dobrze płatną pracę…”, „Zdałem egzamin na prawo jazdy”, „Uzyskałem awans na stanowisko kierownika działu”, „Poślubiłam wspaniałego, troskliwego, kochającego mnie mężczyznę”, „Naprawiam relacje z moim partnerem, ufam mu” etc. Podpowiem ci, że im konkretniej piszesz i odnosisz się do konkretnych spraw, stanowisk, osiągnięć – tym lepiej, bo Wszechświat ceni konkrety. Jeśli więc marzysz o nauce jazdy na snowboardzie – to nie rysuj nart, a narysuj snowboard! Poza zdjęciami i opisem, możesz na danym polu mapy umieścić znaki runiczne, które wesprą realizację celu, nanieść kamienie, posłużyć się wibracją kolorów, nakleić grafiki kart tarota lub anielskich etc. Ogranicza ciebie tylko twoja wyobraźnia.

Ważnym jest, by wybierać wyłącznie te zdjęcia lub symbole, które pozytywnie nastrajają, wywołują radość, które podpowiada tobie intuicja. Jeśli pojawi się wewnętrzny głos, że nie potrafisz rysować – pogoń go jak najdalej od siebie, bo ego nie jest tu właściwym podpowiadaczem! Nie mają znaczenia umiejętności artystyczne, liczy się twoja szczera intencja, otwarte serce, czas i energia, które wkładasz w powstanie tego dzieła! Mapa, którą stworzysz będzie doskonała bez względu na jej poziom artystyczny, bo twoje marzenia są doskonałe. W sferze marzeń kieruj się własnymi pragnieniami, nie zaniżaj swoich marzeń, nie myśl że coś jest nie dla ciebie albo za trudne tylko dlatego, że tak powiedzieli inni! Nie stawiaj sobie ograniczeń, bo to twoje życie i twoja przygoda!

Kiedy już więc przemyślisz własne pragnienia, wypełnisz wszystkie pola mapy i oznaczysz je – warto jeszcze poświęcić czas na medytację, na spojrzenie na całość twojej pracy, wizualizując spełnianie kolejnych marzeń. Ta każda chwila, którą na to poświęcisz, jest twoja i poświęcasz ją twoim potrzebom, nie ograniczaj się więc. Przechowuj mapę marzeń w miejscu, które jest twoim bezpiecznym, poza okiem innych osób. Spoglądaj na mapę swoich marzeń tak często, jak możesz lub tak często, jak odczuwasz taką potrzebę. Jeśli natomiast posiadasz mapę marzeń sprzed roku - należy ją spalić w ciągu trzech tygodni od momentu, kiedy stworzysz aktualny plan mapy tego, co chcesz osiągnąć. Popiół ze starej mapy marzeń zakop najlepiej na terenie własnego ogrodu i pod owocującym drzewem, takim jak jabłoń, grusza, wiśnia etc. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz tenże popiół zakopać w doniczce z owocującą kwiatami, roślinnością. A potem bądź świadkiem, jak przy twoim aktywnym udziale, spełniają się kolejne marzenia, naniesione z taką starannością na twoją mapę marzeń i utrwalone tam z wiarą, że wszystko jest możliwe!

Autor: Agnieszka Wykrota – Przysiwek

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron