Anioł Stróż, moc nieustającej ochrony

 
2 października w kościele katolickim obchodzone jest święto Anioła Stróża. Jednak z całą pewnością można założyć, że Anioł Stróż nie jest katolikiem 😉 Bo historia Anioła Stróż to historia ludzkości. W kulturach na całym świecie istnieją potwierdzenia istnienia świetlistych istot duchowych, które towarzyszą człowiekowi, doradzają mu, strzegą i chronią. W Starym Testamencie zapisano: „bo swoim Aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twoich drogach. Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień” (Psalm, 91, 11-12).
 
I o ile panuje powszechne przekonanie, że każdy z nas ma jednego Anioła Stróża, to w rzeczywistości może być nawet Ich kilkoro. I tu z przekazów, które ja otrzymałam wiem, że każdy z ludzi ma co najmniej dwóch Aniołów Stróżów. Jeden jest tym, którego po ludzku nazwalibyśmy "głównym", w pewien sposób naczelnym na dany czas, podczas gdy pozostali wspierają człowieka bądź na stałe, bądź w razie potrzeby, w sytuacjach przełomowych, kiedy człowiek przechodzi przez trudne doświadczenie życiowe lub zdrowotne i kiedy potrzebuje otuchy. Aniołowie Stróże są w takich chwilach zawsze, jednak by mogli aktywnie wesprzeć - należy Ich prosić i się do Nich zwracać. Pamiętajmy bowiem o tym, że wsparcie idzie za prośbą. Aniołowie nie wkraczają ze swoją pomocą, bez wyrażenia takiej woli ze strony człowieka.
 
Wyjątek, kiedy Anioł wkracza bez zgody
 
Jest jednak jeden wyjątek. Anioł Stróż jako jedyny ma prawo interweniować bez zgody człowieka w sytuacji zagrożenia życia, jeśli to nie jest zgodne z planem duszy tej osoby i to nie czas na jej odejście. Słyszeliście z pewnością o sytuacjach, kiedy widzieli nawet fizycznie Anioły Stróże, interweniujące w sytuacjach, które mogły zakończyć się dramatycznie. Kilka dni temu prowadziłam szkolenie z Angel Reiki i osoba, której przeprowadzałam inicjację z udziałem Archaniołów, opowiadała mi historię ze swojego dzieciństwa. Będąc kilkuletnim dzieckiem została uratowana przez Anioła Stróża. Przechodziła przez ulicę, kiedy poczuła gwałtowne pociągnięcie do tyłu przez niewidzialną moc. Dosłownie w tym samym momencie przed jej oczami przejechał tir - gdyby została na tej ulicy, nie miałaby z pewnością szans na przeżycie. Kiedy obejrzała się za siebie, dostrzegła świetlistą poświatę...
Drogą nauki, a nawet fizyki kwantowej trudno wyjaśnić takie zjawiska, jak nagłe odczucie potężnej energii, która jest w stanie ściągnąć kogoś z ulicy z powrotem na chodnik. A takie sytuacje mają miejsce. Jak widać, są zjawiska na tym świecie, "o których nawet filozofom się nie śniło"...
 
Częstsza komunikacja to większe wsparcie
Jeśli komunikujesz się z twoim Aniołem Stróżem regularnie i z chęcią, kiedy komunikujesz się podobnie z pozostałymi Aniołami Stróżami i zwracasz się do nich z wiarą i jak do najbliższych wspierających przyjaciół - zapewniam, że Ich wsparcie możesz odczuwać mocniej, a zazwyczaj natychmiastowo. Jest też mało znaną zasadą, że ta lepsza i doskonalsza komunikacja ze strony człowieka sprawia, że sam człowiek ma liczniejsze wsparcie. Po jakimś czasie może stać przy tobie nie tylko jeden czy dwóch, a nawet czworo Aniołów Stróżów, bo odpowiadają Oni z chęcią na twoje wezwania.
 
Jak doświadczamy anielskiego działania?
 
Anioł Stróż jest siłą pełną światła, kreatywności, pomysłów, działa niezwykle spontanicznie. W jaki sposób możemy doświadczyć Jego działania?
Wyzwala On w człowieku uczucie zrozumienia, większej świadomości, czasem niezwykłej ulgi, bywa że przynosi poczucie, że dopisało nam szczęście, coś nam poszło wyjątkowo dobrze lub spłynęła na nas świetna myśl, natchnienie. Charakterystyczne, że odczuciom tym zawsze towarzyszy przeżywanie radosnej wdzięczności.
 
Anioł Stróż często opisywany jest jako świetlista męska postać, czasami o indiańskich rysach, nadzwyczajnej postury, idąca lub stojąca obok albo za człowiekiem. Promienieje od Niego dostojeństwo i potęga, ma za zadanie chronić człowieka przed próbami, negatywnymi bytami i energiami, pomaga w każdej sytuacji, łącznie z tym że interweniuje w sytuacjach zagrożenia życia, jeśli nie takie jest przeznaczenie danej osoby. Jest z duszą człowieka co najmniej od momentu wyboru przez duszę planu na najbliższe życie, schodzi z nią, jest przy rozwijającym się w łonie dziecku, a potem jest z człowiekiem przez całe życie aż do momentu fizycznej śmierci, wówczas wita go po drugiej stronie.
 
Anioł Stróż w łonie
 
Jak potężna jest moc i obecność Anioła Stróża, doświadczyłam z mamą dzieciątka, które jest jeszcze w łonie. Projekt tego procesu, jego przebiegu i sposobu prowadzenia otrzymałam od Stwórcy. Miałam wyjątkowy przywilej przeprowadzić proces związany m.in. z najczulszą z możliwych rozmową z dzieciątkiem w łonie. To unikatowe i wspaniałe doświadczenie pokazało nie tylko, jak wiek rozwijającego się w łonie mamy dziecka to nie wiek jego duszy, która komunikowała się w nadzwyczaj dojrzały sposób. Przez dłuższy czas tej rozmowie przysłuchiwał się Anioł Stróż dzieciątka, chcąc mieć pewność, że nie zostanie powiedziane nic ponad to co powinno, a dziecko jest bezpieczne. Stanął dalej dopiero wtedy kiedy miał pewność, że nikt nie oczekuje wyjawienia tajemnic życia, a dusza dziecka w swojej cudownej świadomości dzieli się tym, co uzna za słuszne. Mama dzieciątka dowiedziała się jednak co może zrobić od siebie, by wesprzeć swoje dziecko w doświadczeniach, które wybrała jego dusza. A dzieciątko przyswoiło przekonanie, że jest w pełni chciane, oczekiwane i kochane 🙂
 
Autor: Agnieszka Wykrota - Przysiwek 
 
Fot. internet

   • Rytuał z Aniołem Stróżem

    Jest w twoim życiu kimś wyjątkowym i – bez względu na fakt, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie – kimś ważnym, kto trwa i towarzyszy tobie przez całe twoje życie. Sprawia, że nigdy na twojej ścieżce nie jesteś sam, nie jesteś osamotniony, bo prosząc zawsze możesz liczyć na Jego wsparcie.

Doktor | Anioł - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron